Close

Strona 38 z 107 PierwszyPierwszy ... 2836373839404888 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 371 do 380 z 1063
  1. #371

    Domyślnie

    Czyli "zgadzone" ale w życiu bym nie powiedział że to szyba.
    Wujot jaka jest różnica pomiędzy gliceryną a alkoholem poliwinylowym?
    ja używam gliceryny z wodą ale nie jestem do końca zadowolony z wyglądu kropel, nawet nakładam wosk do auto na butelkę przed skraplaniem.
    I jak chcesz zrobić krople z plasteliny?

    Co do obwiniania przez lab fotografa i fotografa lab to chyba z klasyka gatunku.

  2. #372

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    Czyli "zgadzone" ale w życiu bym nie powiedział że to szyba.
    Wujot jaka jest różnica pomiędzy gliceryną a alkoholem poliwinylowym?
    ja używam gliceryny z wodą ale nie jestem do końca zadowolony z wyglądu kropel, nawet nakładam wosk do auto na butelkę przed skraplaniem.
    I jak chcesz zrobić krople z plasteliny?
    .
    W gęstości - miałem go pod ręką więc sprawdziłem. Gliceryny od pewnego czasu nie używam, okazuje się, że woda przeważnie wystarcza - istotne jest aby powierzchnia była maksymalnie hydrofobowa i ostrożne nakładanie tak by osiągnąć dużą wypukłość.

    Przezroczystych kropli z plasteliny się nie zrobi ale taka jak ten atrament powinna się udać. Miałem na myśli coś takiego:


    To kolejna "stara" fotografia - jak widać zupełnie inne czasy to były. Teraz takie tło by mi do głowy nie przyszło.

    Na blogu wrzuciłem jeszcze taką piękną fotografię. To był chyba pierwszy "stopień", który pozwolił mi odbyć tę drogę fotograficzną co ją możecie poznać w tym wątku.


    jak ktoś chce doczytać to:

    http://polandtravel.info/jurewicz/fo...a-analogowa-v/

    Pozdro
    Wiesiek

  3. #373

    Domyślnie

    Cegły konkret rozmiar zdjęcia, można pooglądać detale poczytałem co to takiego hydrofobow? nigdy o tym nie słyszałem, możesz coś konkretnego polecić do takich zastosowań? pewnie ten wosk samochodowy opiera się na takiej samej zasadzie.

    Motyw z pastą faktycznie bardzo przekonywujący, można spytać dlaczego nie użyłeś samej pasty? jej konsystencja powinna zadziałać tak samo jak ta plastelina.

  4. #374

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o powierzchnie trudnozwilżalne to po prostu patrzę co i jak się zachowuje - np gładka ceramika ma pod tym względem bardzo dobrze wychodzi.

    Warto przeczytać:

    https://pl.wikipedia.org/wiki/Efekt_lotosu

    Wydaje się, że nowoczesne farby elewacyjne produkowane w oparciu o te odkrycia mogą bardzo pomóc fotografom - jak ktoś wypróbuje to niech napisze.

    Co do pasty to dokładnie się nie nadaje - spróbuj wycisnąć i zobaczysz. Pomijając, że plastelinę można spokojnie formować do skutku, na końcu pomalować i ostrożnie przenieść.

    Pozdro
    Wiesiek
    Ostatnio edytowane przez Wujot ; 30-07-2017 o 20:18

  5. #375

    Domyślnie

    Faktycznie robi wrażenie i świetnie nadać się może na powierzchnie płaskie.
    Pytam o takie detale bo mam trzy książki o fotografii produktowej z czego dwie Eberhard Schuy i w obu zapomniał napisać jak robi krople.
    Na płaszczyźnie to jeszcze nie jest problem ale jak takie zdjęcia zrobił?.
    https://www.google.co.uk/imgres?imgu...920&q=eberhard schuy photography wine glass&ved=0ahUKEwik59TF0LHVAhXqC8AKHW45AA4QMwhLKBg wGA&iact=mrc&uact=8

    https://www.google.co.uk/imgres?imgu...920&q=eberhard schuy photography wine glass&ved=0ahUKEwik59TF0LHVAhXqC8AKHW45AA4QMwhHKBQ wFA&iact=mrc&uact=8

    Jest jeszcze jedno zdjęcie którego znaleźć nie mogę, kieliszek zawieszony na suszarce a kropla wisi na krawędzi.

  6. #376

    Domyślnie

    Gdzie ta klientka róże tam widziała? Na tym austriackim skanie? Pokazywaliście Wasz skan? Pewnie już po ptakach było.

    Czyli trzy szkiełka załatwiły sprawę. Hm... Podobno oleje najlepiej zastosować.
    Niełatwa praca. Oj niełatwa.

    Cytat Zamieszczone przez Wujot Zobacz posta
    ...

    Realizacja z mikroskopem też była trudna


    ...
    Myśląc o tych trudnych realizacjach przypomniałem sobie o takiej serii i zamieściłem to na blogu

    http://polandtravel.info/jurewicz/fo...analogowa-iii/
    ...
    Pozdro
    Wiesiek
    Te trzy zdjęcia rewelacyjne. Szczególnie te z mikroskopem. Podobnie jak zagadka z mikserem i owocami. Zamieszczone co prawda już jakiś czas temu, ale oglądam je już ileś razy. Można je oglądać i oglądać. Na kalendarz, na tapetę pulpitu - idealne.
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  7. #377

    Domyślnie

    bede na poczatku wrzesnia we Wrocku, moze uda sie zaaranzowac male co-nieco?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Sluzba niewybatozona z rana predko sie bisurmani
    www.smooth.photography/vs13

  8. #378

    Domyślnie

    @Carlos_Io - 3-6.09 jestem we Wro - czyli zapraszam.

    Bardzo jestem ciekaw jak te stare foty postrzegacie obecnie. To znaczy na ile jest aktualny język fotograficzny (rozumiany jako tonacja, kompozycja, tonalność) jaki tam użyłem. Sam wiem i czuję, że teraz zupełnie inaczej konstruuję obrazy. Czyli czy te stare foty dla Was nie są trochę "archaiczne"?

    Później jeszcze zamieszczę jakieś ostatnie wykopaliska z pierwszego okresu mojej pracy. Ponieważ trochę znudziły mi się te rupiecie to napisałem tekst o czymś, co mnie zdecydowanie bardzo interesuje. Na zachętę (lub zniechętę) zamieszczam trzy foty




    i każdy może rozstrzygnąć czy warto tracić czas dalej.

    http://polandtravel.info/jurewicz/mi...-a-fotografia/

    Jak widać jest to zupełnie inne myślenie od tego typowo fotograficznego, podobnie jak zestaw użytych środków formalnych - gram tutaj na zupełnie innym podwórku. To zresztą jest moje credo życiowe - zbudować sobie choćby maleńkie ale jednak własne podwórko. Naśladownictwo czy gra na podwórku gdzie są bardzo mocni zawodnicy i stado aspirujących to nie moja broszka.

    Pozdro
    Wiesiek

  9. #379

    Domyślnie

    Jak mogę być szczerze to moje pierwsze wrażenie jak zobaczyłem te zdjęcia to że są słabe technicznie. Jakieś plamy, nieciekawie oświetlone w dodatku kompozycyjnie nie za bardzo.
    I tak każde z nich wygląda z osobna. Ciekawie się natomiast robi gdy się ogląda całość jako plakat. Nagle wszystko pasuje do siebie ma sens, wymowę i się podoba.

    Dziwne wrażenie muszę przyznać

  10. #380

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    Jak mogę być szczerze to moje pierwsze wrażenie jak zobaczyłem te zdjęcia to że są słabe technicznie. Jakieś plamy, nieciekawie oświetlone w dodatku kompozycyjnie nie za bardzo.
    I tak każde z nich wygląda z osobna. Ciekawie się natomiast robi gdy się ogląda całość jako plakat. Nagle wszystko pasuje do siebie ma sens, wymowę i się podoba.

    Dziwne wrażenie muszę przyznać
    Dzięki za tę wypowiedź - wydaje się, że ten koncept może się podobać, a z pewnością spodobał się moim kumpelom (to artystki czyli myślą mocno inaczej). Ponieważ była to "praca społeczna" to nie bez znaczenia był też bardzo łatwy i szybki sposób realizacji - dosłownie w 2 godziny zrobiliśmy gotowy plakat.

    W tym wątku jest na ogół dość wycyzelowana, zawodowa fotografia, często mi ona ciąży i w jakiś sposób mocno ogranicza (przede wszystkim mentalnie). To co pokazałem powyżej pokazuje, że czasem można osiągnąć interesujący rezultat poprzez rezygnację z "normy zakładowej". Oczywiście podstawowy był tutaj semiotyczny (znakowy) charakter pomysłu i to też nie jest taka oklepana ścieżka. Po jakimś czasie pracy wszystko wydaje się niezmiernie rutynowe - a niektóre dziedziny wprost skostniałe (np fotografia krajobrazowa). Człowiek z przerażeniem widzi, że wszystko co potrafi zauważyć z pewnej odległości już było. Czasem trochę żałuję, że ze ścieżki artystycznej (w której podobno miałem szanse) skręciłem w komercję... Choć ta ścieżka artystyczna od środka słabo wyglądała.

    Ale ponieważ zasadniczym kierunkiem wątku jest stolikowy advertorial (+edytorial i reklama) to karnie powrócę do tematu, i jak będę miał chwilę czasu to na tapetę wrzucę coś z dłubaniny fotograficznej jaką się zajmuję.

    Pozdro
    Wiesiek
    Ostatnio edytowane przez Wujot ; 03-08-2017 o 23:20

Strona 38 z 107 PierwszyPierwszy ... 2836373839404888 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Glamour/Beauty ] Edytorial - Memory Remains (100% krakowski)
    By aboutalithium in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 10-04-2011, 20:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •