Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 32

Wątek: Ania

  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    Od razu lepiej
    Nie lepiej, tylko o niebo lepiej.

    Sokolnik - jak masz przyzwoity monitor, porównaj te dwie serie i zobaczysz, jak przegiąłeś na pierwszej z kontrastami i innymi... A zaraz potem pomyśl co by było, gdybyś zamiast psuć agresywną obróbką dopracował i dopieścił to co jest...
    Ostatnio edytowane przez 2pompony ; 26-07-2016 o 22:57
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  2. #12

    Domyślnie

    mam NECa zwykłego - bo raczej nie PRO

    OK widać różnicę.

    Ale foty surowe są nijakie. Przecież nikt nie pokazuje takich zdjęć (oprócz mnie w tym wątku - przecieram szlaki )

    Zawsze mogę nanieść poprawki
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  3. #13

    Domyślnie

    Ale jeżeli mam być szczery, to według mnie akceptowalne zdjecie ( po przycięciu ) to numer 4
    Na dwóch zdjęciach masz drzewo wyrastające z głowy
    Do tego kadr 2 (pomijając drzewo w głowie) jest szalenie dziwnie skomponowany.
    1 można spróbować obróbka troszkę odrealnić...?
    4ke przyciasnym za plecami dziewczyny "w połowie ściany" oraz od góry tak aby barierka prowadziłem od lewej do prawej do złotego punktu

    A przestałbyś mi wetransferem foty?
    Mam pewien pomysł. Odeśle ci i zdecydujesz?
    Ostatnio edytowane przez fafniak ; 26-07-2016 o 23:02

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sokolnik Zobacz posta
    Ale foty surowe są nijakie. Przecież nikt nie pokazuje takich zdjęć (oprócz mnie w tym wątku - przecieram szlaki )
    Nie znajdziesz większego ode mnie orędownika idei, że obróbka jest potrzebna, jest potrzebna i jest potrzebna. Od zawsze to mówiłem.

    Ale obróbka, nie chlastanie toporem czy inną piłą łańcuchową! Weź teraz na spokojnie do głowy taki prosty pomysł: a co jeśli zamiast rujnować wszystko dowalaniem kontrastu odpowiednią obróbka podkreślę piękny kolor włosów panny? A może zamiast zmniejszać rozpiętości doprowadzając światła do radioaktywności a cienie do smolistości nie ruszę tego, czego nie potrzeba, tylko np. dodam delikatną mgiełkę? Albo biele, które aż rażą troszkę zgaszę, żeby zamiast białej plamy kiecy pokazać tam więcej faktury?

    Obróbka nie zawsze musi stanowić obowiązkowe 10 kroków, czy ile tam sobie wymyślisz. Czasem tylko naprawdę drobne drgnięcie wystarczy, żeby było dobrze... No i jak w medycynie, podstawowa sprawa: po pierwsze nie szkodzić!
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  5. #15

    Domyślnie

    Zawsze jestem ciekawy swoich zdjęć po obróbce innych...

    idę spać :/
    do jutra
    Ostatnio edytowane przez sokolnik ; 26-07-2016 o 23:31
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  6. #16

    Domyślnie

    Oglądam na telefonie teraz i faktycznie pierwsza seria to bomba kolorowa itd druga seria lepsza.
    Może muszę monitor ustawić/skalibrowac?

    Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  7. #17

    Domyślnie

    a moje odczucia, ktore chcialbym wyrazic, to takie, ze jestem wstrzasniety, wzrok mi bladzi to po modelce, po tle i brakuje mi spojnosci kompozycyjnej, ciagle cos przeszkadza, zaburza i to mna trzesie... chyba na pierwszy ogien klimat, pani ladna i robi co pan fotograf powie, ale brakuje mi rytmu, odciecia modelki od tla


    --------
    no signature
    Sluzba niewybatozona z rana predko sie bisurmani
    www.smooth.photography/vs13

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    (...) dla mnie obróbka jest fatalna (...)
    Patrząc po słowach sokolnika nt obróbki to nie było jej praktycznie wcale:
    "Obróbka bardzo minimalistyczna ograniczona do zabawy suwaczkami, bez korekcji cery."

    MZ słabe zdjęcia. Nie tylko przez kolory ale także i miejscówkę. Zrób kolejną sesję modelce w ciekawszym miejscu a będzie o niebo lepiej.

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Andrzej1974 Zobacz posta
    Patrząc po słowach sokolnika nt obróbki to nie było jej praktycznie wcale:
    "Obróbka bardzo minimalistyczna ograniczona do zabawy suwaczkami, bez korekcji cery."
    A z kolei nie patrząc na słowa, tylko na same obrazki serii pierwszej i potem drugiej, nieobrabianej widzę, że obróbka była nie tylko fatalna, ale i dość intensywna.

    Przyzwyczaiłem się też do tego, że ludzie często mawiają: ach, tylko jeden suwaczek tu i tam - a obrazek temu diametralnie przeczy, więc nie zważam na takie okrągłe zapewnienia i uwagi, tylko sądzę według własnego doświadczenia po tym, co widzę.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  10. #20

    Domyślnie

    Ok spoko już się naczytałem

    Wysłane z mojego HTC
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Portret ] Ania
    By akein in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-10-2010, 19:31
  2. [ Portret ] Ania
    By broniu in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-04-2010, 16:14
  3. [ Portret ] Ania
    By noise13 in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-04-2010, 15:36
  4. [ Portret ] Ania...
    By franz55 in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-04-2010, 20:21
  5. [ Portret ] Ania
    By joda99 in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 27-02-2010, 16:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •