Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Nieregularna i kolorowa winieta - jak to osiagnąć

    Witam, mam takie pytanie - chciałbym uzyskać efekt nieregularnej winiety (tzn. nie ze wszystkich stron kadru) w barwie niebieskiego nieba, które na rzeczonym zdjęciu jest tłem. Efekt jaki chciałbym uzyskać można zobaczyć tu https://www.facebook.com/HesjaAirArt...type=3&theater

    Operuję na Ps CC i nie ukrywam, że poszukuję jakiegoś w miarę prostego sposobu - próbowałem nawet za pomocą u-pointów ale albo się nie da albo ja nie potrafię No chyba, że prostych metod nie ma. Ale jeśli są jakieś filtry w jakimś dodatku, który znacie, albo może jakiś programik to byłbym wdzięczny za pomoc
    D810 + nikkor 500 f/4 vr
    instagram: frogifly

  2. #2

    Domyślnie

    Otwierasz zdjęcie, dodajesz nową warstwę. Na niej dużym czarnym pędzlem o miękkich krawędziach malujesz "ramkę". Zmieniasz krycie warstwy na "Nakładka", ew. "Łagodne światło". Jeśli trzeba, dodatkowo rozmywasz warstwę gaussem o dużym promieniu, ewentualnie korygujesz krycie

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kkokosz Zobacz posta
    Otwierasz zdjęcie, dodajesz nową warstwę. Na niej dużym czarnym pędzlem o miękkich krawędziach malujesz "ramkę". Zmieniasz krycie warstwy na "Nakładka", ew. "Łagodne światło". Jeśli trzeba, dodatkowo rozmywasz warstwę gaussem o dużym promieniu, ewentualnie korygujesz krycie
    Dzięki, spróbuję

    - - - - kolejny post - - - - - -

    To jeszcze zapytam co dalej mam zrobić? Jestem w temacie dosyć początkujący i nie wiem jak sfinalizować całą operację, jakiś przycisk, coś
    D810 + nikkor 500 f/4 vr
    instagram: frogifly

  4. #4

    Domyślnie

    A nie lepiej tu dokladnie zapytac?
    http://forum.nikoniarze.pl/member.php?u=62

    Moze Wasc zdradzi co i jak dokladnie robil

    Pozdrawiam
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Przemekkk666 Zobacz posta
    To jeszcze zapytam co dalej mam zrobić? Jestem w temacie dosyć początkujący i nie wiem jak sfinalizować całą operację, jakiś przycisk, coś
    Nie bardzo rozumiem, co jest dalej do zrobienia - winieta jest gotowa? No to zapisać plik i cieszyć się życiem

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kkokosz Zobacz posta
    Nie bardzo rozumiem, co jest dalej do zrobienia - winieta jest gotowa? No to zapisać plik i cieszyć się życiem
    A no bo właśnie coś mi tam nie wychodziło, pewnie coś źle zrobiłem, ale to już jutro dopiero zweryfikuję W każdym razie niby tam zaznaczyłem pędzlem winietkę (obraz był w te drobne szaro białe kwadraciki) i się zawiesiłem
    D810 + nikkor 500 f/4 vr
    instagram: frogifly

Podobne wątki

  1. Jak osiagnąć taki efekt ?
    By Dav3 in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 25-07-2013, 21:09
  2. Jak osiągnąc taki efekt?
    By fotorider in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 01-12-2012, 11:06
  3. Jak osiągnąć taki efekt???
    By Nikodemo in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 26-05-2012, 01:23
  4. Jak osiągnąć taki efekt?
    By Olszi in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-03-2011, 13:14
  5. WINIETA - jak?
    By autograf in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 02-03-2008, 15:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •