Close

Strona 1 z 13 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 128
  1. #1

    Domyślnie Przesiadka z D90 na D7100 lub 7200

    Proszę o poradę czy taka przesiadka ma sens i jak dużo mogę zyskać.
    Robię zdjęcia głównie plenerowe, krajobrazy i architektura. Jestem amatorem, ale chciałbym aby zdjęcia były jak najlepsze.
    Zastanawiałem się nawet nad przesiadką na FXa, ale z racji prawie wyłącznie zdjęć wakacyjnych, targanie ciężkich obiektywów i większego body nie bardzo jest sens. Rozmyślania o FX to dlatego, że niedawno robiłem zdjęcia na ślubie i weselu (do własnej kolekcji, nie jako główny fotograf) i dostrzegam braki w sprzęcie w takich sytuacjach).
    Druga sprawa, która by się wiązała z przejściem na FXa to konieczność wymiany obiektywów, czyli generalnie duże koszty, niewspółmiernie do mojej aktywności fotograficznej.
    Mój D90 jest mało używany i idealnym stanie (ok 10tys klapnięć), więc mógłbym go sprzedać i kupić lepsze body.
    Potem mógłbym dokupić jakąś jasną stałkę lub zooma np N 24-70/2,8 ale najpierw powinienem zdecydować co dalej z body.
    A może inny DX, jestem otwarty na sugestie.
    Proszę o rady bardziej doświadczonych.
    Ostatnio edytowane przez Krzysztofh ; 20-07-2016 o 13:14

  2. #2

    Domyślnie

    Myślę, że do Twoich głównych zastosowań D7100 będzie jak znalazł. Nie wiem czy jest sens inwestować w FXa, żeby zrobić fajne zdjęcia ślubne raz na kilka lat, skoro nie zajmujesz się tym zawodowo. Możesz też pomyśleć o D7200, który jest odnowioną konstrukcją o troszkę lepszych parametrach i usuniętych pewnych wadach. Mi w D7100(również przechodziłem z D90) przeszkadza głównie banding, który pojawia się na zdjęciach robionych w wyjątkowo trudnych warunkach świetlnych, które później chciałem trochę programowo wyciągnąć z cieni. Poza tym jest to ekstra pucha. D7200 jest pewnie odrobinę lepsza ale i droższa. Na D7100 mają teraz dobre ceny w sklepach. Mniemam, że masz już jakąś szklarnię, która sprawdziła się na D90. Pewnie jest to kitowy 18-105, który fajnie sprawdza się na wycieczkach. Nie pozbywałbym się go. W przypływie gotówki zainwestowałbym w jasną stałkę DX 35mm f.1,8 , która sprawdzi się nawet na jakichś koncercikach. Jeśli chciałbym mieć zooma jasnego a szerokiego, to nie pakowałbym się w drogi 24-70 f. 2,8 lecz w tańszy a rewelacyjny DXowski 17-55, f.2,8 który używam i bardzo chwalę. Wszystko pod warunkiem, że nie ulegniesz pokusie przesiadki na pełną klatkę. 17-55 to wspaniałe, pancerne, nietanie ale najlepsze szkło pod DX. Bardzo ostre. Z aparatami D7XXX potrafi pokazać pazur i dać dużo radości. W razie czego służę próbkami.

    Tutaj masz fajną stronkę. Próbki tego co potrafi D7100 z N17-55mm f. 2,8.

    http://pl.pixelpeeper.com/adv/?lens=...max=none&res=3
    Ostatnio edytowane przez Michał Sz. ; 20-07-2016 o 13:55

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Michał Sz. Zobacz posta
    Tutaj masz fajną stronkę. Próbki tego co potrafi D7100 z N17-55mm f. 2,8.

    http://pl.pixelpeeper.com/adv/?lens=...max=none&res=3
    Niestety w tym wszystkim jest jedno ale- nie wiadomo ile w tym wszystkim "potrafienia" postprocesu...

  4. #4

    Domyślnie

    W tym postprocesu było co kot napłakał.





    To moje więc wiem co mówię.

  5. #5

    Domyślnie

    Okej, tylko ja nie odnosiłem się wyłącznie do Twoich fotografii a do wszystkich podlinkowanych...

  6. #6

    Domyślnie

    Wiem. Na pixelu wrzucają też dużo dziadostwa, ale mniej więcej można sobie wyobrazić jaki potencjał ma szkiełko.
    Na pixelu nie ma nic mojego tak nawiasem mówiąc.
    Ostatnio edytowane przez Michał Sz. ; 20-07-2016 o 14:14

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Michał Sz. Zobacz posta
    W przypływie gotówki zainwestowałbym w jasną stałkę DX 35mm f.1,8 ,
    Kolega ma w stopce wpisane, że ma już 35.

  8. #8

    Domyślnie

    Faktycznie. Nie spojrzałem. Zatem jest już nieźle wyposażony. Z tego co widzę jest tego sporo. Zatem tym bardziej nie wchodziłbym w FXa jeśli nie ma wyraźnej zarobkowej potrzeby.

  9. #9

    Domyślnie

    O tym FX to tylko wspomniałem, bo może i my się chciało, ale w moim przypadku nie ma to sensu. Pomijam chęci posiadania w szafie drugiej puchy i zestawu szkieł, jak jeden z kolegów napisał na śluby co kilka lat.
    Bardziej mi chodziło o to, jakie wymierne korzyści będą z wymiany D90 na inny DX, nie koniecznie jeden z wymienianych w tytule.
    Poza tym do zdjęć plenerowych raczej ogarnę tym co już mam, jeżeli chodzi o szkiełka, ale gdyby pojawiły się trudniejsze warunki w pomieszczeniach to co radzicie dokupić z jasnych obiektywów.
    Nie piszę nic o kryteriach cenowych, ale domyślacie się, że chciałbym zachować rozsądek w tym zakresie jak przystało na amatora.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Krzysztofh Zobacz posta
    O tym FX to tylko wspomniałem, bo może i my się chciało, ale w moim przypadku nie ma to sensu. Pomijam chęci posiadania w szafie drugiej puchy i zestawu szkieł, jak jeden z kolegów napisał na śluby co kilka lat.
    Bardziej mi chodziło o to, jakie wymierne korzyści będą z wymiany D90 na inny DX, nie koniecznie jeden z wymienianych w tytule.
    Poza tym do zdjęć plenerowych raczej ogarnę tym co już mam, jeżeli chodzi o szkiełka, ale gdyby pojawiły się trudniejsze warunki w pomieszczeniach to co radzicie dokupić z jasnych obiektywów.
    Nie piszę nic o kryteriach cenowych, ale domyślacie się, że chciałbym zachować rozsądek w tym zakresie jak przystało na amatora.
    Jasną stałkę już masz a jedno profesjonalne szkło DX warto mieć. Zoom N17-55 f. 2,8 nada się i do krajobrazów i do okazjonalnych trudniejszych warunków w pomieszczeniach. To szkło jest ostre jak brzytwa. D7100 i D7200 super nadają się do krajobrazów. Zjeździłem z D7100 sporo średniowiecznych polskich zamków i mam w związku z tym sporo fajnych pamiątek. D7100 i D7200 świetnie się nadają do cykania krajobrazów. W tym przedziale cenowym nie znajdziesz niczego lepszego jeśli chodzi o Nikona. To naprawdę fajne aparaty na piesze wycieczki. Między D90 a D7100 na pewno odczujesz sporą różnicę w detalu. D90 i D7100 to jednak inna bajka. Duży skok jakości na korzyść D7100.

Strona 1 z 13 12311 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Czy ktoś używa N2,8/300VRII z Nikonem D7100 lub 7200
    By leon001 in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 30-12-2016, 00:13
  2. Przesiadka z d7100 na d750
    By BialyBST in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 29-04-2015, 12:13
  3. Przesiadka z D300 na D7100
    By dzidch in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 11-09-2014, 17:51
  4. Przesiadka z d5000, na d7000 lub d7100... i wychodzi brak doświadczenia.
    By ferdas_rawa in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-11-2013, 02:13
  5. Przesiadka z D50 na D80 lub D90 - co lepsze
    By Kozini in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 14-02-2009, 21:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •