Close

Zobacz wyniki ankiety: Co wybrac?

Głosujących
4. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Lustrzanka? Jaka?

    0 0%
  • Bezlusterkowiec? Jaki?

    3 75,00%
  • G6H + lepszy obiektyw.

    0 0%
  • G7H + gorszy obiektyw.

    1 25,00%
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    Cretino
    Gość

    Domyślnie Lustrzanka/Bezlusterkowiec do 3000-3600 z podstawowym obiektywem. Wazne dobre video, min. 1080p - 60FPS.

    Witam,

    przyznam, ze nie bardzo wiedzialem gdzie wstawic ten temat bo nei ma tutaj kategorii "co kupic" ani jakiejs podobnej.


    Mam 3000-3600 na aparat z dobrym video - minimum 1080p 60FPS (nie chce ogladac smuzacego ruchu). Co kupic? Bezlusterkowca? Lustrzanke? Nie wiem wiele o obecnym sprzecie bo moj kontakt z fotografia skonczyl sie lata temu, w czasach ruskich Smien i Zenitów :P.

    Z uwagi na braki Canona w video (1080p ograniczone do 30FPS - chyuba, ze jest na nie ML lub inne alternatywne firmvare i odblokowuje tryb 60FPS) raczej odpadaja i 750 i 760. Nikon 3300/5300/5500? Na 7100/7200 mi nie starczy raczej.

    Z bezlusterkowców moze cos Panasonica? G6H/G7H? Jakie sa miedzy nimi praktyczne roznice? Czy G6H z drozszym obiektywem 18-140 czy moze G7H z tanszym 16-50 albo moze starczy 14-55? Ktory z tych obiektywow najlepiej nadaje sie do filmowania a ktory do zdjec?

    Oba maja juz swoj wiek i sa nowsze Panasy na rynku i wlasnie jak sie te dwa modele maja do nowszych? W jaki sposob PAnasonic dzieli modele/linie sprzetu? Moze mi ktos rozpisac mniej wiecej - tak jeden po drugim od najgorszego do najlepszego te wszystkie modele od Panasa? Gdzie sie ktory pozycjonuje bo nie wiem. Wiele z nich ma podobna specyfikacje i wydaja sie roznic tylko wygladem albo sposobem wykonania (tez jakoscia). Gdzie w linii bezlusterkowcó wsadzic wlasnie G6H i G7H? Jak one sie maja do np. GX70/GX80?

    A moze cos od Olympusa albo Fuji? Jak sie one maja w video do Panasonica? Zdaje se sprawe, ze Fuji da mi lepsze zdjecia (z tego co czytalem).

    O co chodzi z tym rolling shuter i jaka migawke trzeba miec zebyh to wyeliminowac lub w duzej mierze zredukowac?

    Dlaczego do filmowania odradzaja mi sprzedawcy lustrzanke a polecaja bezlusterkowca? Czy chodzi o ustawienia ostrosci w trakcie filmowania, ze niby w bezlusterkowcach to duzo lepiej dziala?

    Czy jakbym jednak wzial Nikona np. d5500 to duzo bym stracil jesli o opcje i jakosc/wygode filmowania chodzi?

    Wiekszosc opisów sugeruje, ze zeby wykoorzystac tryb 1080p 60FPS nalezy uzywac kart minimum x10, do trybu 4K natomiast UHS-I i UHS-II. Moze mi ktos powiedziec jaka karte musialbym miec gdybym chcial filmowac cos statycznego w 4K np. za pomoga Panasonica G7H z maksymalnym bitrate okreslonym tam jako "do 100mbit/s"? Jakiej pojemnosci uzywacie kart Wy, ktorzy uzywacie aparatow tez do filmowania? Lepiej 1 duza karte czy kilka mniejszych?

    Czy jesli postawie aparat na statywie i bede do neigo mowil nagrywajac cos na YT to lepiej z ustawianiem autofocusa poradzi sobie lustrzanka czy bezlusterkowiec?

    I tak, wiem, ze najlepiej by bylo lustrzanke do zdjec i bezlusterkowca do video ale na dwa aparaty mnie nie stac .

    Jaka jest bezdyskusyjna zaleta lustrzanek dla mnie i o dziwo dla mojej - duzo ode mnei mniejszej i drobniejszej dziewczyny? Lustrzanki nam sie o wiele wygodniej trzyma i obsluguje i nie ma ciaglego strachu, ze to cos nam wypadnie z rak .

    Czy oplaca sie ubezpieczac sprzet i ile to kosztuje i czy lepiej zrobic to od razu w sklepie czy moze poszukac osobnego ubezpieczenia u jakiegos znajomego agenta?

    Jestem z Torunia

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cretino Zobacz posta
    Jestem z Torunia
    To wszystko tłumaczy

    Weź sobie sony a6000 - filmy robi, że proszę siadać. I chyba ma 1080p 60fps, Do telewizji się nadadzą, co dopiero na YT.

    Pytania zadajesz dziwne. Niby się znasz, a nie wiesz dlaczego lustro do filmów jest kaka. Pytasz jakie mają mieć ogniskowe obiektywy. To ja Ci bez kozery powiem: pińcet! (łysy fajnie wychodzi jak wschodzi

    Badałem dla żony, co jej na filmach zależało, i nic nie robi lepszych filmów niż sony. a6000 dobrze się trzyma, mi nie wypada nawet po pijaku. Co do kart, podobno najlepsze są Piatnika, co do ubezpieczenia - jak jesteś z Torunia, ubezpiecz po sąsiedzku

  3. #3

    Domyślnie

    Dobra postaram się pomóc i oszczędzić trochę szukania.
    -bezlusterkowce mają lepszy AF niż lustrzanki do filmowania
    -do 4K polecam Sandisk Extreme 64 GB
    Jeśli chodzi o bezlusterkowca to zastanawiałbym się miedzy A6000, a Panasem G7. Zaleta Sony to trochę większa matryca, ale Panasonic oferuje 4K i wejście jack na mikrofon, czego nie ma Sony. Jeśli nastawiasz się na filmy to stawiałbym na Panasonica. Sam posiadam G7 i jak dla mnie to świetny aparat i pod względem zdjęć również nie odstaje. W G7 jest ta sama matryca co w GH4 i samo to mówi za siebie, jaki to dobry aparat.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  4. #4

    Domyślnie

    Panasonic G7 z 12-60, albo 14-140. W budżecie powinieneś się zmieścić. W tej chwili to najlepszy bezlusterkowiec do filmowania na rynku w kategorii możliwości/cena.

    Rolling shutter effect wygląda mniej więcej tak:


    Tutaj trzeba albo unikać szybkiego ruchu w kadrze przy migawce elektronicznej, albo najlepiej używać migawki mechanicznej.

Podobne wątki

  1. Aparat kompaktowy/bezlusterkowiec do 3000
    By jjlukas in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 01-03-2016, 00:07
  2. Lustrzanka do 3000. People, fashion, glamour.
    By saggy in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-12-2014, 09:48
  3. Programy do obrobki video fullHD 1080p
    By Mekano in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 14-01-2013, 15:26
  4. 40 min video
    By Kwiatek111 in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-01-2011, 04:54
  5. Dobre body do 3000 zł do sportu
    By rusio18 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 05-11-2010, 10:27

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •