Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Rapunzel

  1. #1

    Domyślnie Rapunzel

    Kilka zdjęć na potrzeby jednego z ostatnich tutoriali

    1.

    2.

    3.

    4. dla pokazania długości włosów

  2. #2
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    no, wlosy to ta pani ma dłuuuuugie!
    a czemu na zdjeciu numer 2 tak poucinałeś jej ręcę, taka s5raszna amputacja mi się kojarzy.

  3. #3

    Domyślnie

    Jola siedziała na stołku i chciałem złapać jak najwięcej włosów, ale nie chciałem mieścić w kadrze nóg, które dość niefortunnie układały się na stołku

  4. #4

    Domyślnie

    Szkoda, że na 4. nie pokazałeś całej długości włosów...
    ... ale i tak 4. najciekawsza...
    Nikon

  5. #5

    Domyślnie

    Piękna i młoda. Nic dodać nic ująć Nigdy bym sobie nie poradził z usunięciem włosów na potrzeby nieskazitelności kadru Nawet bym nie próbował.
    Fuji

  6. #6

    Domyślnie

    1 - mnie się podoba z całego setu. Modelka pasuję pod taką stylizacje i kolorystykę. Chociaż wolałbym tą jedyneczkę, żeby rączki nie były schowane do tyłu?
    Włosów nie ma co usuwać, chyba na tym polegała te sesja Generalnie fajne światełko.

  7. #7

    Domyślnie

    włosy na 1 miały być na twarzy, miały nawet bardziej nachodzić (coś pomiędzy 3 a 1), ale przy tej długości były dość ciężkie i ciężko było nimi wiać
    światełko opisane jest w tutku na YT

    na 1 ręce z tyłu bo modelka nieśmiała

    co do 4ki i całości długości włosów, to były tuż poza kadrem, ale również koniec nogawki szortów, który był znacząco wywinięty i nie pasował mi trochę do stylizacji, więc ciąłem

  8. #8

    Domyślnie

    Uroda modelki bardzo mocno utrudnia ocenę zdjęć, ale postaram się coś skrobnąć
    1 - uwielbiam je za ten wyraz twarzy i za dynamikę we włosach, nie jestem jednak przekonany co do crop'a. Chodzi o ramiona, myślę że wykadrowanie ich bardziej symetrycznie i odważniejsze cięcie zrobiłoby zdjęciu dobrze. Drugą możliwością jest pozostawić całe ramiona, ale nie wiem czy masz taki kadr i czy reszta w nim zagrała równie fajnie. Ułożenie rąk też trochę dziwnie wygląda, domyślam się że są splecione gdzieś za plecami. Nie mam jednak pomysłu co w tej kwestii zmienić żeby poprawić odbiór zdjęcia.
    2 - tego zdjęcia niestety totalnie nie czuję :-/ Nie rozumiem cięcia u dołu, nie podoba mi się mimika, do tego ta prześwitująca metka razi po oczach. Wygląda to bardziej jak jakiś kadr z backstage pt.: "modelka czekająca na fotografa".
    3 - to zdjęcie z kolei jest dla mnie prawie idealne - świetny kadr i dynamika. Gdybym miał się na siłę czepiać, to trochę dziwnie wyglądają włosy tuż nad czołem. Nie wiem czy to kwestia głębi ostrości, czy obróbki. Nie jestem też przekonany co do mazania szarym pędzlem w prawym dolnym rogu kadru. Rozumiem, że chciałeś trochę odwrócić uwagę od tego fragmentu zdjęcia, ale może lepiej by tu zadziałało lokalne zmniejszenie kontrastu albo odcięcie ciemnych tonów?
    4 - nie wiem czy mam oceniać, czy jest tylko jako bonus dla pokazania włosów? Napiszę tylko tyle, że po obejrzeniu świetnej 1 i 3, mógłbym się obejść bez 4 - nie wnosi nic nowego i brakuje w nim efektu wow z poprzedników.
    Ogólnie odnośnie całego setu bardzo na plus należy wyróżnić kolorystykę. Nie obrażaj się z powodu moich uwag, niektóre pewnie są na wyrost ale starałem się jakoś pomóc z poziomu mocnego amatora jeżeli chodzi o portrety. Cała sesja bardzo na plus, pozdrawiam
    | FB | BLOG |

  9. #9

    Domyślnie

    te szare mazy wynikły z folii umieszczonej na granicach obiektywu takie tam zabawy
    dzięki za wszystkie wytknięte "błędy", konstruktywna krytyka zawsze mile widziana
    kolorystyka podciągnięta wtyczką exposure x
    cały proces jest w filmie na YT

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •