Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Metz 36 AF-5 digital Nikon problem

    Witam proszę o radę i pomoc. Zakupiłem lampę jak w tytule do nikona d5300 i mam następujący problem po podłączeniu do sanek i naciśnięciu spustu migawki zostaje wyzwolony błysk niby ok. Niestety ekspozycja jest zawsze niedoświetlona ( z lampą wbudowaną nie ma tego problemu a wręcz przeciwnie w większości przypadków foty były prześwietlone ) , wygląda to tak ,jakby lampa wyzwalała się za wcześnie lub za późno w stosunku do migawki. Mam pytanie czy istnieje jakaś możliwość wyregulowania tego w body ?? szukałem ale nic nie znalazłem Może ktoś z was miał podobny problem

  2. #2

    Domyślnie

    Wejdź w menu aparatu i odszukaj pozycję odpowiedzialną za ustawienia lampy (akurat nie mam sprzętu pod ręką, więc nie podam Ci ścieżki) i sprawdź czy masz ustawiony tryb TTL. Drugie to sprawdź jakie masz ustawienia w lampie, tez powinno być TTL.
    Aby poprawić Ci humor , troszkę lektury http://foto.jasiu.pl/ znajdziesz tam dużo dobrej praktyki. Prawdopodobnie z wbudowanym flashem na pewne ustawienia nie musiałeś zwracać uwagi, a przy zewnętrznym są one istotne.
    Nie wykluczyłbym uszkodzenia lampy, warto sprawdzić ją z innym korpusem. Mnie M 44 potrafił paść po 20-30 błyskach. Po wizycie w serwisie jest OK.
    Napisz co Ci się udało a co nie, powalczymy z tematem
    Ostatnio edytowane przez merkator ; 01-07-2016 o 14:29

  3. #3

    Domyślnie

    Niestety wychodzi że lampa jest wadliwa. Ustawienia w aparacie są ok czyli ttl, podłączyłem ją dziś do innego body Nikona i efekt ten sam błyskać błyska ale ekspozycja nie oświetlona. Wysyłam na gwarancję.

  4. #4

    Domyślnie

    Ustawienia w aparacie są od lampy wbudowanej.

    A to czy lampa działa dobrze - nikt ci nie powie bez zobaczenia zdjęć. Przy czym zdjęcia muszą mieć pełen EXIF.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  5. #5

    Domyślnie

    Rozumiem ale w mocnym zacienieniu fotka jest czarna plama wiec to chyba nie jest ok na obiektywie 35mm 1.8 gdzie bez użycia lampy na wysokim iso jest to foto akceptowalne

  6. #6

    Domyślnie

    Wgląda to jakby uszkodzony był tranzystor odpowiedzialny za sterowanie mocą błysku. Jest on prawdopodobnie zwarty. Jeżeli tak jest, to w trybie iTTL lampa błyska pełną mocą przy pierwszym błysku sterującym i potem już nie ma jak błysnąć przy błysku właściwym. Jeżeli w lampie jest tryb manualny (nie znam modelu), to możesz to sprawdzić. Ustaw lampę na moc 1/1 i sprawdź błysk przy pomocy przycisku test, potem ustaw najmniejszą możliwą wartość (1/16, 1/32 czy 1/12 i ponownie sprawdź przyciskiem test. Jeżeli lampa błyśnie z taką samą siłą, a przy najmniejszej mocy nie będzie błyskać ponownie (przy każdym naciśnięciu test) tylko będziesz musiał czekać na naładowanie kondensatora, to uszkodzony jest właśnie ten tranzystor.
    Nie usunięto podpisu, ponieważ użytkownik nie posiadał linku do strony komercyjnej.

Podobne wątki

  1. Nikon D90 i lampa Metz 36 AF-4 digital for Panasonic
    By Marianka1 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-01-2014, 22:20
  2. Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 28-08-2011, 15:10
  3. Nikon d80 + metz 36 af-4
    By Mytlu in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16-02-2011, 16:44
  4. Metz 36 af 4n plus Nikon d 70
    By antoniantoni in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 26-07-2009, 23:25
  5. Nikon D-40 a Metz 36 AF-4
    By plablo69 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-04-2009, 11:27

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •