Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 39
  1. #21

    Domyślnie

    Nie pisałem dłuższego postu, bo pisanie takich na tablecie jest mordęgą (dla mnie).

    1 - to nie jest "set" a jeśli już to byłby zestaw zdjęć - ale nie jest.
    To są dwa osobne zdjęcia zrobione w tym samym miejscu. TYLKO TYLE
    2 - Nie jest to żadna sztuka, ot proste obrobione zdjęcia na tyle by modelki nie krzywiły się że nie "wyglądają ładnie"
    3 - Zdjęcia takie jak sobie wymyśliłem gdzie wręcz uwypuklone są wady skóry a kolory są znacznie mniej cukierkowe... Nie wstawiłem, na razie, ale będą bo są moim pierwotnym pomysłem
    4 - Wydaje się że napisanie o "porównywaniu do Rubensa" jest nadużyciem, bo sam mistrz wspomniany został jako autor niezbyt "pięknego" (wedle rozumienia Scheibus-a), akto-portretu. W kontekście tworzenia "ładnych" obrazków lub "brzydkich" i tylko tyle. Z porównywaniem nie ma to za wiele wspólnego ? Równie dobrze można by wspomnieć Saudka...
    5 - Scheibus - przyznam że nie jestem w stanie podyskutować z Tobą, po prostu Twoje pojmowanie "sztuki" (jak miałka by ona nie była), znajduje się poza moim "horyzontem zdarzeń"

    To tak na szybko.
    Co do "wymowności" scenki, to we łbie miałem raczej opowieści młodzieży z ich aktualnych "wypraw i podbojów"
    Jace-Z - owszem nie spodziewałem się, ale gdzieś tam pamiętam już podobne dyskusje.

  2. #22

    Domyślnie

    heh...właśnie uświadomiłem sobie że można połączyć to co napisał FelTom i moich zamierzeń aby zrobić tego "dyptyk"
    Nazwał bym go "PRZED I PO" a resztę sobie dopowiadajcie ;D

  3. #23

    Domyślnie

    @fafniak

    To co jest bezwzlędnie tu udowodnione, to to, że mamy kompletnie inne poczucie piękna i artystyczną wrażliwość.
    Sfotografować można wszystko i w każdy możliwy sposób, ale Twoja stylizacja przekracza granice dobrego smaku, jak widać nie tylko w moim pojęciu.
    Oczywiście nie podejrzewam Cię o mizoginizm, ale wydaje mi się że piękna kobieta zasługuje na szacunek artysty, który nie powinien umieszczać jej na swoich obrazach w tak budzący sprzeciw sposób.

    Jak już mówiłem wcześniej, stare pofabryczne i obskurne pomieszczenia, bywają tłem kontrastującym z urodą pięknych niewiast, ale na tym moim zdaniem powinno się poprzestać, by z ziemskiego piekiełka, nie czynić czegoś jeszcze gorszego.

  4. #24
    kl
    Gość

    Domyślnie

    Sztuka powinna być taka, żeby nie starczało na nią przymiotników. Jeśli miałaby być tylko piękna, to mielibyśmy tylko piękną wojnę, piękną śmierć, pięknych polityków i inne piękne katastrofy. Słowem Zorba ze swą piękną naiwnością.
    Odnośnie zdjęć, to mam wrażenie, że autor został w nie wmanewrowany. Ma być dziewczyna i obskurne wnętrze to jest. Doda się jeszcze jakąś parę butów albo flaszkę, żeby kadr się jakoś dopełnił. Takie zdjęcia produkują masowo młodzi-gniewni. Może dodają więcej krwi.
    Marcin, gdybyś miał więcej czasu na zdjęcia, rozmowę z modelką czy szukanie światła - popełnił byś te kadry ?

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez klasyk Zobacz posta
    Sztuka powinna być taka, żeby nie starczało na nią przymiotników. Jeśli miałaby być tylko piękna, to mielibyśmy tylko piękną wojnę, piękną śmierć, pięknych polityków i inne piękne katastrofy. Słowem Zorba ze swą piękną naiwnością.
    Odnośnie zdjęć, to mam wrażenie, że autor został w nie wmanewrowany. Ma być dziewczyna i obskurne wnętrze to jest. Doda się jeszcze jakąś parę butów albo flaszkę, żeby kadr się jakoś dopełnił. Takie zdjęcia produkują masowo młodzi-gniewni. Może dodają więcej krwi.
    Marcin, gdybyś miał więcej czasu na zdjęcia, rozmowę z modelką czy szukanie światła - popełnił byś te kadry ?
    Zapewniam cię że byłyby znacznie bardziej wyuzdane i "spocone" , brudne itd.... Ale na to potrzebowałbym modelki która chciała by wejść w taką stylizację i bez problemu zaakceptowała że może wyjść "brzydko". Na to jednak potrzeba czasu i na tego typu plenerach jest nie do zrealizowania. Choćby dlatego że mało jest kobiet/dziewczyn które potrafią "zagrać" przy 4 facetach w pomieszczeniu 4x4m
    Ale nie, nie zostałem wmanewrowany, po prostu zrobiłem sobie pewne doświadczenie a po reakcjach niektórych osób widzę już jaki wrzask i utyskiwania podnieśliby na moje "wyśnione" zdjęcia

  6. #26

    Domyślnie

    @fafniak

    Jeżeli śni Ci się prawdziwe wyuzdanie, to są portale, gdzie takie obrazki bardziej pasują, szczególnie że do działu "Portret" pasują jak pięść do nosa.

  7. #27
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    1. Weronika jest śliczną dziewczyną i robienie jej pięknych portretów to pewnego rodzaju pójście na łatwiznę.
    2. Jedni szukają piękna, ale inni przekazu itd
    3. Co do miejscówek - nie były narzucane a tej to nawet nie widziałem. Większość sesji się odbywało w atrakcyjnych miejscach, więc to tu to też taka "odskocznia od normy".
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Scheibus Zobacz posta
    @fafniak

    Jeżeli śni Ci się prawdziwe wyuzdanie, to są portale, gdzie takie obrazki bardziej pasują, szczególnie że do działu "Portret" pasują jak pięść do nosa.
    Przykro mi że w tak prosty sposób odbierasz to co napisałem
    (bardziej pasuje chyba "banalny")

  9. #29
    kl
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    Zapewniam cię że byłyby znacznie bardziej wyuzdane i "spocone" , brudne itd....
    I ok, byłyby wyraziste a tak, to ja nie wiem o co chodzi. Chyba, że tylko o prezentacje zdjęć z warsztatów lub ich reklamę.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    Przykro mi że w tak prosty sposób odbierasz to co napisałem
    (bardziej pasuje chyba "banalny")
    W żadnym razie nie chciałbym Ciebie urazić, ale skoro piszesz, że Twoim marzeniem są dużo pikantniejsze stylizacje, to co mogłem sobie pomyśleć ?

    Gotyckie klimaty mają swoich zwolenników i powiem Ci, że można błąkać się w ich mrokach, a jednocześnie nie przekraczać granic dobrego smaku.
    Niemniej już turpizm do mnie zupełnie nie przemawia, szczególnie gdy kładzie się nacisk na szoking.

    Bardzo Cię przepraszam, ale gdy nie mam nic do przekazania, to w ogóle nie sięgam po aparat, a zadanie które postawiłeś przed sobą, wymaga zdecydowanie więcej wyczucia i przygotowań.

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Plener "modelkowy" 2-5.06.2016 w Borach Tucholskich
    By Jacek_Z in forum Warsztaty i plenery
    Odpowiedzi: 198
    Ostatni post / autor: 18-03-2017, 00:49
  2. [ Portret ] PORTRET1 - Plener "modelkowy" 2-5.06.2016 w Borach Tucholskich
    By fafniak in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 10-07-2016, 23:12
  3. [ Portret ] PORTRET2 - Plener "modelkowy" 2-5.06.2016 w Borach Tucholskich
    By fafniak in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 10-07-2016, 21:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •