Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20
  1. #11

    Domyślnie

    Ja się wypowiem trochę o Manfrotto of road hiker 30 l, jako, że spędziłem z tym plecakiem 8 dni w Bieszczadach. Wybierając się na szlak upakujesz tam kurtkę i nawet polar, jest miejsce na wodę, statyw, kijki trekingowe, można też upchać tam jakieś batony, mapę, rękawiczki. Uważał bym jednak z filtrami, miejsca na nie niema zbytnio i lepiej było by dokupić odpowiedni pokrowiec. Co do samej komory na upartego zmieściłem tam NIkona F80, D3000, Samyang 14, Nikkor 50 1.8 G i Sigme 17-50, ale na podróż zabrałem tylko F80 i dwie stałki, bo po co nosić więcej na takich wyprawach. Dobrym patentem jest linka dzięki której przymocowuje aparat do piersi i nic mi nie "dynda" i ciężar nie spoczywa na pasku od aparatu. Można też wyciągnąć komorę na sprzęt fotograficzny i zwiększa się pojemność plecaka. Jeśli miałbym narzekać na ten plecak, to przydała by się kieszenie, albo chociaż siateczki na akcesoria, do tego lepsza moim zdaniem była by kieszeń na statyw (niby jest, ale to się raczej nadaje na mapę czy coś w tym stylu, bo noszenie po jednej stronie butelki wody i statywu na dłuższą metę jest męczące) On się nadaje na wyjście na szlak i powrotem, bo całego swojego dobytku się tam nie zmieści. Plecak jest ok, spełnia swoje zadanie.

  2. #12

    Domyślnie

    Manfrotto Off Road Hiker to prawie idealny sportowo-fotograficzny plecak dla kogoś, komu wystarcza taka pojemność. Piszę prawie, bo wg. mnie zabrakło komory na system nawadniający (bukłak). Dla mnie niestety zdyskwalifikowało to ten plecak pomimo istotnych dla mnie zalet- bdb system nośny, możliwość wyjęcia komory foto.

  3. #13

    Domyślnie

    Zależy kto co lubi. Wygodniejsze jest picie nie zdejmując plecaka, ale bez przesady. Lowerpro nibyma wszystko, ale brakuje miejsca na statyw i dla tego go szybko dorzuciłem

    Wysłane z mojego D2203 przy użyciu Tapatalka

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dvd_100 Zobacz posta
    Wygodniejsze jest picie nie zdejmując plecaka
    Szczególnie na rowerze pod który kupowałem plecak...
    Ostatnio edytowane przez nikoniarz ; 02-07-2016 o 04:49

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarzd3100 Zobacz posta
    Szczególnie na rowerze pod który kupowałem plecak...
    To dowodzi tego, że jak się ma ściśle określone oczekiwania to mimo pozornie wielkiego bogactwa wyboru nie można znaleźć nic co by spełniało kryteria. Dokładnie tak mamy w plecakach do skiturów koniec końców trzeba przerabiać.
    W plecakach foto to jest też totalna porażka - prawie wszystko to torby na szelkach. A wracając do tego MN nie szło wrzucić bukłaka do górnej komory? I czego używasz?

    Pozdro
    Wiesiek

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wujot Zobacz posta
    A wracając do tego MN nie szło wrzucić bukłaka do górnej komory? I czego używasz?

    Pozdro
    Wiesiek
    W zależności od sytuacji-
    -Lowepro Flipside Sport 15AW
    -Lowepro Photo Sport BP 200AW II
    -Salewa Chamonix GPC 33

  7. #17

    Domyślnie

    Filtry, poczytaj tu. Na początek proponuję wybrać system cokin. Kup pierścienie dla swoich szkieł. Holder, najlepiej oryginał. Filtr podstawowy kup Hitech ND 0,9 z miękkim przejściem. Powinieneś się zmieścić w 250zł. Dalej kolejne filtry od 0,3 do 1,2.
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  8. #18

    Domyślnie

    Jeśli ktoś tu kiedyś trafi i będzie miął podobne pytanie, o plecak foto-trekingowy, to: kupiłem Manfrotto hiker 30l - 419 zł. Do tego zdecydowałem się na statyw Fotopro MGA-584N+ 52Q 399zł. Miał tu na forum dobre opinie i wygrał z Manfrotto Befree (wersja bez one) , który nie był specjalnie polecany do panoram, ze względu na głowicę, którą musiałbym zmienić, więc kosztowałoby to ok 900zł. Statyw jeszcze nie doszedł, ale plecak jest świetny! Dzięki Wujot za skierowanie mnie na niego. D7100 się bez problemu chowa w kieszeni bocznej, są dwie przegrody na rzepy dłuższa i krótsza. Bez problemu można dostać się do kieszeni bocznej zdejmując tylko jedno ramię i nie trzeba rozpinać pasa biodrowego. Aparat chowa się bez oporu. Jest jeszcze sporo miejsca na dodatkowe szkła, to już zależy, kto co nosi. Zamki mają bardzo wygodne "oczka", w które nawet gruby paluch wejdzie, nie trzeba ich szukać, żeby szybko rozpiąć zamek. Poza tym jest dużo miejsca na pozostałe graty, o których pisałem wcześniej- polar, kurtka, spodnie, apteczka, picie, statyw. Kieszeń na aparat można wyjąć i wtedy jest to pełnoprawny plecak trekingowy. Myślę, że dokupię jeszcze ze 2 filtry połówkowe nakręcane, żeby było szybciej i poręczniej.

  9. #19

    Domyślnie

    O szybkości i poręczności nakręcanych filtrów połówkowych można podyskutować. Moim zdaniem jest odwrotnie, ale każdy ma swoje przyzwyczajenia.
    Zastanów się jednak jeszcze raz nad tymi filtrami nakręcanymi. Kupisz taki i masz tylko na jedną średnicę kupisz Cokin i masz na wszystkie średnice (no powiedzmy zdecydowaną większość). Dodatkowo w Cokin możesz stosować kilka filtrów równocześnie oraz każdy z nich przesuwać względem osi obiektywu. Dodam, że pomijając inne mankamenty dla mnie brak możliwości przesuwania wzgledem osi obiektywu dyskwalifikuje na starcie filtry połówkowe nakręcane.
    Zastanów się też czy filtry połówkowe są Ci w ogóle potrzebne. Przy dzisiejszych matrycach w 90% przypadków można uzyskać ten sam efekt w postprodukcji, a korygować niebo w czasie obróbki trzeba czy filtry stosowałeś czy nie stosowałeś.

  10. #20

    Domyślnie

    Dobra, pooglądam sobie filmy na YT i podotykam w sklepie, jeszcze dam znać jak wrażenia.
    Musiałeś mącić? :P Już wszystko miałem poukładane

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Filtr szary połówkowy
    By MarcinWysocki in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-03-2014, 13:36
  2. Filtr szary połówkowy.
    By mirko33 in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 30-03-2011, 20:05
  3. Filtr połówkowy szary
    By Valdek_Tychy in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 08-07-2010, 00:25
  4. filtr połówkowy-szary
    By nychu in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-10-2008, 14:25
  5. Filtr szary, neutralnie szary połówkowy?
    By Carax in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 20-08-2008, 11:39

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •