Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Question Mini fotografia bezcieniowa ? Pomoc

    Witam, musze zrobić kilka zdjęć drinków bezcieniowo i na białym tle najlepiej.

    Ktoś może coś polecić ? Chyba nie warto kupować lamp itp ? Mam parasolkę, statyw itp ? Ale brak pomysłu na to...

  2. #2

    Domyślnie

    Pierwsza porada która mi się nasuwa to "wynajmij kogoś, kto wie jak i ma czym", ale chyba nie o to Ci chodzi?

    Tło na zdjęciu jest białe, jeśli jest mocniej oświetlone, niż fotografowany obiekt, więc musisz doprowadzić do tego, aby tło było mocniej oświetlone (i z tyłu, i pod obiektem), ale nie za mocno. Czym i jak to zrobisz, to już zależy od tego co masz albo możesz pożyczyć.
    Drinki chyba będą w szkle, więc warto pamiętać o otoczeniu (lubi się odbijać, trzeba się postarać aby nie było tych odbić).

  3. #3

    Domyślnie

    Temat dość trudny i wymagający wprawy, na pewno nie na pierwsze próby z fotografią.

    Kluczowa jest "przezroczystość" zawartości. Jeśli jest przezroczyste to jest względnie łatwo - układ oświetleniowy jak dla szkła a o wyniku decyduje stylizacja (warstwy, dodatki itd). Nieprzezroczyste są dużo trudniejsze z dwóch powodów wymagają światła z przodu i to światło musi się "ładnie" odbijać (założenie eleganckich tint). W obu przypadkach dobre szkło (to jest niezwykle ważne) raczej cienkie choć w przypadku jednolitych przezroczystych jednak grube. Podobnie z dodatkami, ogólnie stylizacja jest bardzo ważna.

    Temat wymaga precyzyjnego światła, można użyć ekranów oświetlonych z spootów (snootów), można pozakładać tinty na blendach używając zastawek i wrót.

    Realizacyjnie może się zdarzyć, że dwa drinki będą wymagały różnego podejścia a trzeci jeszcze innego. To jest temat wymagający bardzo uważnego podejścia nawet dla fotografa ze sporą praktyką.

    Pozdro
    Wiesiek

  4. #4
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jakby pytający wkleił zdjęcie efektu jaki chce uzyskać można by doradzić, a może chodzi o zwykłe pstryki i wycięcie z tła do malutkiego menu drinków, kto to wie ?

  5. #5

    Domyślnie

    Jak ma być porządnie, poszukaj studia foto, które zajmuje się tego typu fotografią. Wynajmij studio, jak dobrze trafisz to właściciel może nawet pomóc ze światłem na początek.
    Pierwsze pytanie; do czego to ma być? Plakat 5x5 metrów, ikonka, fotka na stronę www?
    Tutaj jest... podpis

  6. #6

    Domyślnie

    Ma być do menu i to wszystko, dlatego zastanawiałem się nad kupnem tego małego namiotu co jest na biało np ?

  7. #7

    Domyślnie

    Postaw na stole szklankę z kolorową zawartością, otocz ją białymi kartkami papieru, zobacz, czy nadal widać atrakcyjną, kolorową zawartość czy widać blade, wyblakłe kolory przez odbicia kartek. W namiocie odbicia będą mocniejsze, bo ścianki namiotu będą świecić.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez indepedente Zobacz posta
    Ma być do menu i to wszystko, dlatego zastanawiałem się nad kupnem tego małego namiotu co jest na biało np ?
    Znów wyjdzie, że jestem nieprzyjemny ale znów wychodzi cudowna wiara, że jakiś zakup zastąpi umiejętności. Namiot to poroniony pomysł ale książka, warsztaty to byłyby sensownie wydane pieniądze. A jeśli nie widzisz się w fotografii zawodowej to może poszukać kogoś z umiejętnościami???

    Pozdro
    Wiesiek

Podobne wątki

  1. Mini kino - sprzet. Prosba o pilna pomoc!
    By qualin in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 134
    Ostatni post / autor: 13-12-2014, 10:25
  2. Mini Studio- prośba o pomoc i porade
    By dominas85 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 03-04-2013, 20:53
  3. Fotografia bezcieniowa na własne potrzeby
    By bEE in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 18-11-2011, 17:49
  4. fotografia bezcieniowa - zestaw czy warto
    By gdynianin in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 19-12-2009, 21:24
  5. Fotografia bezcieniowa
    By yanoosh in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 25-01-2005, 16:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •