Close

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokaż wyniki od 51 do 53 z 53
  1. #51

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez User1 Zobacz posta
    Myślę, że HP5+ będzie na zdjęcia bez błysku, na iso 800 wyszedł ok, na dniach będę wywoływał dwie rolki na iso 1600, więc zobaczę co wyjdzie. Kończy się zapas filmów czarno-białych i zastanawiam się co wziąć do zabawy z architekturą/krajobrazem, chociaż będzie to raczej niszowa gałąź u mnie. Po szukaniu w internecie najbardziej interesująco wyglądają T-max 100, lub FP4+, jakieś podpowiedzi?
    FP4+ jest jak dla mnie (do tej pory) najlepszym filmem B&W: bardzo dobry kontrast, rewelacyjnie małe ziarno (używałem też Delty 400 i tam ziarno jest dla mnie zbyt brzydkie: duże i jakieś takie bez charakteru). Nie wiem jak z architekturą

    P.S. Jeśli chcesz, odezwij się na PW, mogę jakąś przykładową fotkę z FP4 podesłać
    Lubię robić zdjęcia Na razie pstrykam

  2. #52

    Domyślnie

    Ja do ogólnego zastosowania też najchętniej biorę Ilforda 125 FP 4 plus. Jak chcę coś bardziej wyrafinowanego, to wtedy Acros 100 albo Ilford Delta 100. Oba są znakomite i nie wiem, który z nich bardziej mi się podoba.
    Acros jakby znikał z rynku, ale jeszcze mam zapas na jakieś 2 lata przy moim obecnym tempie zużycia.

    Dam przykłady z pogranicza architektury na Delcie 100.



    Ostatnio edytowane przez JacekB ; 09-03-2017 o 01:23

  3. #53

    Domyślnie

    Jak zacząłem sam wywoływać czarnobiałe filmy, to już koloru kłaść mi się nie widzi, tyle frajdy to sprawia, może rzeczywiście jak większość do koloru cyfry używać, sam nie wiem Ostatnio wymyśliłem tak:
    - F601 + HP5+(800/1600) - wnętrza, puby, koncerty itd.
    - F90x + ? do wszystkiego, z lampą do portretu we wnętrzach, architektura, mydło i powidło i tu mam dylemat, nie tylko jaki film, ale jaka czułość 100vs400 Kodak vs Ilford, z tym, że chciałbym ograniczyć się do D-76 najlepiej, dlatego patrzę w stronę Kodaka, w internecie gdzieś czytałem, że z Deltą są problemy, nie wiem ile w tym prawdy, ale podobno wymagająca jest. Do wypłaty coś wymyślę

    Może kiedyś średni z FP4+, ale na razie przyziemnie...
    F90x, F601, D3; N24/2.8D N35/2D, SY35/1.4, SY135/2

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456

Podobne wątki

  1. cls padł / jakieś pomysły
    By energy923 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-11-2013, 12:57
  2. [ Portret ] Trzy pomysły na portret
    By Kraftsman in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 05-08-2009, 15:46
  3. Nowe pomysły na pojedynki
    By autograf in forum Konkursy: RAWki, Fotografia miesiąca, Zadania tematyczne
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 23-12-2008, 09:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •