Close

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 53
  1. #11
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 749

    Domyślnie

    A robisz tak by bylo widac ze robione w analogu.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  2. #12

    Domyślnie

    Nie chciałem się od razu bawić w wywoływanie, może kiedyś, ale na pewno nie w tym roku Z tego co piszecie, to sztuka dobrze zeskanować, wywołania nie mogą zepsuć, bo maszynowo wszystko?

    U mnie w mieście wywołanie C-41 + skanowanie z płytą 9zł, efekt:
    https://1drv.ms/f/s!AofpaZbAQuOF5xtmeRvxegGS68y3
    (Wybrałem z każdego filmu po jednym zdjęciu)
    Dla mnie poza Provią wygląda w miarę ok(Pro 400H duży rozrzut jakości jakby), ale nie mam porównania, co sądzicie ogólnie, skany ok?

    Portrę 400(fakt, dostępna, sam zamawiałem w Bartexie, ale zdjęcie mnie zmyliło) muszę przetestować, trochę droga dodam

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    A robisz tak by bylo widac ze robione w analogu.
    zgadza się

    Nie trawię gładkich obrazków; często nawet dodaję nieregularnego ziarna w postprocesie .....
    Ostatnio kupiłem sobie świetną zabawkę od konkurencji, która daje wybitnie analogowy obraz cyfrowy i jestem z tego powodu bardzo szczęśliwy ....

    ---------------

    User 1 ; skany całkiem dobrej klasy MZ; dowiedz się na czym skanują i napisz
    Ostatnio edytowane przez Archibald6803 ; 28-06-2016 o 16:09

  4. #14

    Domyślnie

    wywołania nie mogą zepsuć, bo maszynowo wszystko?
    myślenie do pierwszego skopanego filmu

    z negatywów które przerobiłem i skanowałem w domu najbardziej podchodzi mi portra400 i Tri-X 400. Fuji x-tra400 dostaje zafarbu, tak samo jak Fomapan.
    A7mk2 Zeiss 24-70/4 Sony G 70-200/4 v35/1.4,v50/1.1 FM2 Z50/1.4

  5. #15

    Domyślnie

    Z informacji o pliku wynika, że skanują fujifilm sp3000

    Właśnie xtra400 najbardziej cenowo pasuje, bo Portra trochę droga, a z syfry mam tylko kompakt

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez User1 Zobacz posta
    Właśnie xtra400 najbardziej cenowo pasuje, bo Portra trochę droga, a z syfry mam tylko kompakt
    Droga, ale warta tego co się za nią płaci:

    Ale też częściej zakładam xtra400:

    A na niższą czułość, to polecam Kodaka Gold 200:

    Ps. Skaner - Reflecta CrystalScan 7200 i VueScan+LR
    Pozdrawiam serdecznie

  7. #17
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 749

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Archibald6803 Zobacz posta
    zgadza się

    Nie trawię gładkich obrazków; często nawet dodaję nieregularnego ziarna w postprocesie .....
    Nie jestem osobą która pochwala takie podejście. To nie o to chodzi by zdjęcie miało analogowe ziarno. gdyby tak było to nikt by nie stosował MF - po co? Tam nie było prawie ziarna. Teraz kombinują jak je zrobić - używając przeterminowanych materiałów, podnosząc ISO w wołaniu czy źle je wywołując.
    To nie o to chodzi. Przynajmniej nie chodziło o to nigdy, gdy istniała jedynie technika analogowa. i stąd ja się nie zgadzam z takim podejściem do analoga dziś.
    Niestety jak widać i tu - "nowym" chodzi o takie podejście, jakie uważam za złe.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  8. #18
    c-man
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    To nie o to chodzi. Przynajmniej nie chodziło o to nigdy, gdy istniała jedynie technika analogowa. i stąd ja się nie zgadzam z takim podejściem do analoga dziś.
    Niestety jak widać i tu - "nowym" chodzi o takie podejście, jakie uważam za złe.
    Jacku, masz absolutną rację. No ale nic nie poradzisz. Świat się zmienia i dziś większość newcomerów chce mieć taki właśnie "analogowy sznyt".
    Kolega który rozpoczął wątek też jest chyba "świeży" w tradycyjnej fotografii i traktuje ją jak większość dziś - jako dodatek, zabawę "w jak to było".
    Ludzi którzy pracowali zawodowo w czasach analoga jest coraz mniej, za to tych nowych przybywa. No i tyle - świat się zmienia...
    Mało kto z użytkowników tego forum (czy internetu w ogóle) zdaje sobie sprawę że istnieje coś takiego jak średni format, nie mówiąc o tym co można wyczyniać z wielkim...
    Analog jest kojarzony z ziarnem (bo z małym obrazkiem) i "fałszywymi kolorami" i internety aż puchną od tego. Tak jak mało kto w epoce Wikipedii w telefonie sięga po encyklopedię czy słownik. Lawiny nie zatrzymamy.
    Ja też uważam za słuszną drogę start od filmu do cyfry, a nie odwrotnie. Wtedy można docenić jej zalety i zrozumieć wady. No ale świata już nie zmienimy, możemy sobie co najwyżej kultywować swoje nawyki i snuć rozważania o tym że się starzejemy

    I brzmi to trochę jak narzekanie zwolenników dagerotypu na tych co używali kalotypii, albo kolodionowców co to sami sobie robili emulsję, na tych co kupowali celuloid z fabryki. Świętokradztwo, brak wiedzy, łatwizna, zdrada sztuki fotografii!
    Nie sądzisz?

    Koledze który założył wątek dano już tu dobrą radę - próbować różnych filmów, fotografować, czytać... Dowiadywać się więcej w teorii i praktyce.
    Nie od razu wielki format zbudowa... zaraz, zaraz... w sumie to od razu - to mały obrazek jest wykastrowanym wynalazkiem dla plebsu...

  9. #19

    Domyślnie

    clostermann ale identyczne podejście można zauważyć w fotografii cyfrowej - w obróbce materiału.
    A7mk2 Zeiss 24-70/4 Sony G 70-200/4 v35/1.4,v50/1.1 FM2 Z50/1.4

  10. #20
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 749

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez clostermann Zobacz posta
    Jacku, masz absolutną rację. No ale nic nie poradzisz. Świat się zmienia ..
    No ale świata już nie zmienimy, możemy sobie co najwyżej kultywować swoje nawyki i snuć rozważania o tym że się starzejemy

    I brzmi to trochę jak narzekanie zwolenników dagerotypu na tych co używali kalotypii, albo kolodionowców co to sami sobie robili emulsję, na tych co kupowali celuloid z fabryki. Świętokradztwo, brak wiedzy, łatwizna, zdrada sztuki fotografii!
    Nie sądzisz?
    Tak, tak też czuję. I wiem, że kijem Wisły nie zawrócę. Nieśmiało się tak jedynie czasami odzywam.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. cls padł / jakieś pomysły
    By energy923 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-11-2013, 12:57
  2. [ Portret ] Trzy pomysły na portret
    By Kraftsman in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 05-08-2009, 15:46
  3. Nowe pomysły na pojedynki
    By autograf in forum Konkursy: RAWki, Fotografia miesiąca, Zadania tematyczne
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 23-12-2008, 09:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •