Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18
  1. #11

    Domyślnie

    dwie z groszem
    próbowałem robić test w softboxie reporterskim 60x60, ale reporter tam słabo wchodził ze względu na konstrukcję uchwytu i wystawał palnik, przez co uciekało sporo światła i różnica była tylko 1EV (miedzy f16, a f22), jednak konstrukcja lamp jest również inna, bo palnik w YN walił prosto w dyfuzory, a reporter wypełniał cały soft i trochę światła uchodziło nie miałem czasu niestety na inny modyfikator, ale mniej więcej jakieś dwie i pół max 3 lampy YN to odpowiednik reportera cenowo wychodzi taniej za YN i mamy 3 lampy do zabawy ale wygodniejszy zdecydowanie jest reporter
    trudno określić co lepsze, zależy od potrzeb

  2. #12

    Domyślnie

    Zakupiłem Reportera 360 bez TTL oraz nadajnik i odbiornik Quadralite Navigator X. Czy ktoś z Was też miał problem ze sterowaniem mocą lampy z poziomu nadajnika? Po zdjęciach jakie znajdowałem w sieci (głównie Godox) ludzie używają do sterowania starszego odbiornika na USB, wpinanego z boku lampy. Trochę byłoby to bez sensu bo Navigatora X nie można kupić na sztuki i na dzień dobry odbiornik odkładasz na półkę i dokupujesz starszą wersję...

  3. #13

    Domyślnie

    Navigator X jest podobno kompatybilny z tym małym odbiornikiem na USB w manualu
    Navigator X to zestaw typowo TTL, żeby móc sterować zdalnie ustawieniami lamp, lampa musi mieć albo wbudowany dedykowany odbiornik Navigator X (nowa seria lamp z TTL), albo musi pracować w trybie TTL
    Pixel king, YN622 i Navigator X mogą sterować mocą, jak lampa na nich jest w trybie TTL.
    Nawet jeśli chcesz moc ustawić z poziomu nadajnika na manuala np 1/4, to i tak lampa na odbiorniku musi siedzieć w trybie TTL.

  4. #14

    Domyślnie

    Tych wpinanych z boku lampy odbiorników jest kilka rodzajów.

    Jeden do lamp manualnych reporterskich tego samego producenta, a do większej 360AD masz
    1. odbiornik z częstotliwością 433 MHz - tu potrzebujesz tego nadajnika z antenką
    2. odbiornik z częstotliwością 2,4 GHz - działa z Navigator X

  5. #15

    Domyślnie

    Jak Panowie się sprawuję lampka ?(jeśli ktoś ma w wersji z TTL'em) Ile błysków na pełnej mocy z HSS ?
    Celowałem w stronę ATLASA 600. Ale nie robię w mocnym świetle zdjęć, i wolę coś poręcznego jak ten Reporter.

  6. #16
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2016
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    147

    Domyślnie

    A ja bym chciał wiedzieć czy da radę w dziennym świetle i czy obsłuży ja wyzwalacz yn622n-tx wraz z dodatkową podpięta lampa yn685 z góry dzięki za odp.

  7. #17

    Domyślnie

    w ostrym słońcu o 12:00 w środku lipca nie da rady, w cieniu i przy zachodzie da bez problemu
    wersja 360 z TTLem fajnie działa z 622tx
    po prostu dajesz 360 w tryb ttl (nie radiowy), podpinasz pod stopkę odbiornik 622n i z poziomu 622tx sterujesz jej mocą
    dodatkowo 685 możesz wyzwalać w jednym systemie z poziomy 622tx

  8. #18
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2016
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    147

    Domyślnie

    dzięki za info Jacku w sumie skoro tak teraz sie zastanawiam czy warto dać tyle kasy za tego reportera i nie lepiej użyć 2x 685 trzecią za pleców albo dozbierać i kupić atlasa:/

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Quadralite Atlas 600 ttl - ktoś już ma?
    By kornikbp in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 85
    Ostatni post / autor: 15-11-2018, 22:52
  2. Genesis Reporter 360
    By berez2 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-04-2016, 12:36
  3. Lampy Reporter 360. Czy ktoś ma?
    By tomisiek in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-08-2015, 20:55
  4. Quantuum DP300 +BPack czy Reporter 360
    By balonowaguma in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 16-11-2014, 20:35
  5. Genesis Reporter 360
    By Kacperus in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-10-2014, 09:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •