Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krolewicz Zobacz posta
    jak boli Cie ręka przy pracy na stałkach, to 24-70 raczej tylko pogorszy stan rzeczy
    Potrzebuje 24-70 na kluczowe momenty w kościele, nie ma wtedy czasu na zmianę optyki. Przy plenerach korzystam z 70-200, jakoś dam radę dźwignąć

    Po Waszych wypowiedziach i głębszych przemyśleniach stwierdzam, że:
    kupię d5, d3s zostanie zapasem
    kupię 24-70, które będę podpinać na kilka chwil w kościele
    poćwiczę łapę żeby nie bolała, żeby nie narzekać

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez R Zobacz posta
    wlasnie... wspolczesne reportaze... 15 godzin za 2500 i zdjecia na plytce idzie taki foter obwieszony torbami, sakwami, szelkami 5 korpusow, zmienia szkla, wygina sie, napina...

    a mozna ubrac sie jak czlowiek, zalozyc pachnaca koszule i krawacik, wziac dobry pro korpus + 35mm, zrobic lepsze zdjecia, pracowac 3-4 godziny i zarobic te same pieniazki

    tylko trzeba sobie umiec wypracowac marke i styl pracy... klient ktory ma konkretne oczekiwania i gust niekoniecznie kieruje sie iloscia sprzetu a umiejetnosciami fotografa.

    powodzenia.
    Mam ten opis personalnie odebrać czy to tylko luźna generalizacja?
    Poprosiłam o konkretne wypowiedzi konkretnych ludzi, nie widzę sensu dywagacji na ww temat.

    Większość moich klientów dowiaduje się na jakim robię sprzęcie w dniu reportażu, nie jest to moją wędką, dziwny tok myślenia....
    Ostatnio edytowane przez agull ; 24-06-2016 o 22:31

  2. #22

    Domyślnie

    Od kilka lat pracuję zawsze na dwóch dużych body właśnie z 24-70 i 70-200. Co jest bardzo niezdrowe dla pleców

    W ten weekend zrobiłem pierwszy reportaż na szelkach rebel east - wreszcie mam wszystko pod ręką i nic nie boli
    pozdrawiam
    Philipp Gmür Fotograf Poznań

  3. #23

    Domyślnie

    Na repo ślubnym nie ma nic lepszego niż 2 podobne jakościowo body + szerokie + portret. Do tego szelki żeby było wygodnie i pas jeszcze można dopiąć z jakimś dodatkowym szkiełkiem żeby był pod ręką. Żyć nie umierać, robisz zdjęcia, wszystko inne masz w d.
    ;]

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aeon88 Zobacz posta
    Na repo ślubnym nie ma nic lepszego niż 2 podobne jakościowo body + szerokie + portret. Do tego szelki żeby było wygodnie i pas jeszcze można dopiąć z jakimś dodatkowym szkiełkiem żeby był pod ręką. Żyć nie umierać, robisz zdjęcia, wszystko inne masz w d.
    ta... i wygladasz jak druzynowy na wakacjach...

  5. #25

    Domyślnie

    Jak wolisz chodzić z 1 body po kościele żeby przypadkiem ktoś Cię nie zauważył z dwoma aparatami i nie wyśmiał że wyglądasz jak drużynowy to noś jedno, proste.
    ;]

  6. #26

    Domyślnie

    chodzi o to, aby przynieść dobry materiał, a nie żeby ładnie wyglądać na zdjęciach gości weselnych..., ale rozumiem że każdy ma swoje priorytety
    A7mk2 Zeiss 24-70/4 Sony G 70-200/4 v35/1.4,v50/1.1 FM2 Z50/1.4

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez R Zobacz posta
    ta... i wygladasz jak druzynowy na wakacjach...
    Na moim ślubie fotograf miał szelki z 2xD3. Na koszuli, a nie pamiętam czy miał marynarkę, jeśli tak to na wierzchu i rozpiętą. Nie odróżniłbyś go od reszty gości.

    Ważne, że szelki koloru czarnego/ciemno szarego... Nie czarne z jaskrawo żółtymi obwódkami i napisami... Bo wtedy rzeczywiście wygląda się jak drużynowy... Nikona

    To naprawdę wygodne rozwiązanie. A o wygląd... Cóż - trzeba zatroszczyć się samemu
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  8. #28

    Domyślnie

    Ja osobiście jakoś nie przekonałem się do dwóch body. Jasny zoom + kilka stałek, które co jakiś czas można przepiąć w kościele to wcale nie jest złe rozwiązanie. Nie przesadzajmy, że bez dwóch body traci się mnóstwo momentów. Drugie body przydaje się, ale tylko w specyficznych sytuacjach. Da się bez tego obejść, choć nie chcę nikogo przekonywać, że to lepsze i "jedyne słuszne" rozwiązanie
    D4, DF, 24-70/2.8, 12/2.8, 50/1.4, 70-200/2.8, 19-35/3.5-5.6

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Ja, fakt że czasem, ale robię śluby i zawsze na dwóch korpusach, a do tego na Canonie i Nikonie jednocześnie W życiu bym z tego nie zrezygnował. Na weselu nawet trzeci korpus uzbrajam, ale równocześnie trzema się nie obwieszam Nie mam nawet szelek, wszystko na ramionach
    Zapytam z ciekawości - dlaczego używasz dwóch systemów?
    Nie łatwiej/lepiej byłoby używać jednego systemu?
    D7100 | X-T10 || S17-50 2.8 | 18-55 | 18-105 VR | 35mm f/1.8G | YN-565EX

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Prezo Zobacz posta
    Zapytam z ciekawości - dlaczego używasz dwóch systemów?
    Nie łatwiej/lepiej byłoby używać jednego systemu?
    Dla mnie śluby są dodatkiem, na który jestem "wynajmowany" przez kolegę z branży, więc pracuję na jego Canonie, ale mam zawsze swoje Nikony. Ot taki przypadek Mój plan na FX to Nikon, ale powoli do tej decyzji dojrzewam, więc na razie "główne" body to Canon, ale Nikon też obok jak równy z równym Do różnic ciężko było przywyknąć, ale trzy imprezy i już mi było obojętne co mam w rękach

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne wątki

  1. Lightroom 5 praca na dwoch komputerach
    By karas148 in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 21-08-2018, 17:15
  2. Repo ślubne - Tarnów...
    By getos in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-08-2012, 18:41
  3. Wrześniowe repo ślubne
    By Krzysiek Kisała in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 06-02-2012, 19:56
  4. M&B Repo ślubne
    By Tworas in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 27-07-2011, 20:18
  5. Ślubne repo
    By photofun in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 27-08-2010, 10:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •