Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26
  1. #11

    Domyślnie

    Temat tyczy fotografii przyrodniczej, więc czuję się na siłach odpowiedzieć.
    Ale zacznę od końca - jeśli jesteś jak napisałeś początkujący, to nic nie zmieniaj; z całą pewnością nie będzie Cię ograniczać ani d750 ani d3s/
    A wracając do początku, to różne body i każdy ma swoje zalety - więc trzeba znać swoje priorytety. D3s ma bardzo dobry obrazek, łatwy w obróbce, jednak na niskim iso mniej elastyczny niż d750, oraz przede wszystkim o mniejszej rozdzielczości a więc mniej podatny na przycinanie - a to dla początkującego może być istotne. Z mojego doświadczenia wynika że bardzo dobrą jakość powiększeń z długiego tele - nawet dużych, można uzyskać dobrego technicznie kadru o długim boku ok 3500pix (ok 8-9mpix) więc z d3s można przyciąć tylko ok 18-20% natomiast z D750 aż przeszło 40% kadru), D3s ma szerzej rozmieszczone pola AF (co moim zdaniem czuć przy korzystaniu a AFC i kadrowaniu "na gotowo") i lepsze śledzenie (piszę o warunkach fotoprzyrodnika, korzystającego z długich tele w różnych warunkach, a nie sportowca które używa 70-200 albo max 300mm w kontrolowanych warunkach i przy najczęściej bardzo przewidywalnych sytuacjach zdjęciowych), natomiast AF jest mniej czuły niż ten w d750 i zdecydowanie wolniej koncentrujący się na temacie przy dużej zmianie odległości. Także z ciemniejszymi szkłami d3s jest znacznie słabszy (moim zdaniem TC20e3 z moją 400VR 2.8 był ze względu na AF z całą serią D3 nieużywalny, natomiast z d750, d4, d500 AF z tym TC zapiernicza aż miło). D3s ma też znacznie szybszą serię - 9fps to sporo więcej niż 6.5fps z d750 ale sądzę że w bardzo wielu sytuacjach to 6.5 wystarczy. Bufor przy korzystaniu z najszybszych kart SD i 12bitowych RAWów w d750 jest chyba na podobnym poziomie. Z mojej perspektywy ergonomia i przyjemność pracy z d3s zabija kilak razy D750, natomiast migawka tego ostatniego pomimo że bardoz mi się nie podoba jej dźwięk jest chyba lepsza do ssaków i innych akustycznie płochliwych tematów. Na zakończenie, pomimo tego że nie uważam że d3s ma najlepszy obrazek na świecie to jednak bardziej mi on odpowiada niż d750
    Wybór należy do płatnika

    edit:
    A najlepiej pomyśl jeszcze nad d500 - AF, bufor, FPS ma lepszy niż oba, a jego użyteczność jest w foto przyrodzie bardzo wysoka
    Ostatnio edytowane przez Pawel Pawlak ; 12-06-2016 o 11:24
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  2. #12
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2016
    Miasto
    w szuwarach
    Posty
    159

    Domyślnie

    No właśnie,zgodnie z powiedzeniem im głębiej w las tym więcej drzew,czyli zagadnienie rozwija się i robi się ciekawie.
    Propozycja D500 bardzo interesująca

  3. #13

    Domyślnie

    Chciałbym dodać jedno osobiste odczucie a mianowicie jak już kupisz swój pierwszy aparat z serii jedynkowej , to już nigdy nie spojrzysz na inne.
    Mam na myśli ergonomię pewność i niezawodność w każdej sytuacji.

  4. #14
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2016
    Miasto
    w szuwarach
    Posty
    159

    Domyślnie

    No i weź człowieku się zdecyduj,750 jest ok,D3s kusi,a D500 Dx....
    Bądź tu mądry.Na D4s jeszcze za wcześnie.Zjeść ciastko i mieć ciastko oto jest pytanie.
    A może 810?

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Irma Zobacz posta
    Chciałbym dodać jedno osobiste odczucie a mianowicie jak już kupisz swój pierwszy aparat z serii jedynkowej , to już nigdy nie spojrzysz na inne.
    Mam na myśli ergonomię pewność i niezawodność w każdej sytuacji.
    Nie zgodzę się, nie widzę jakiejś przepaści między D4 a D750. Poza oczywistymi rzeczami jak bufor/fps czy trochę lepszy obrazek na bardzo wysokim ISO.

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zelber Zobacz posta
    Nie zgodzę się, nie widzę jakiejś przepaści między D4 a D750. Poza oczywistymi rzeczami jak bufor/fps czy trochę lepszy obrazek na bardzo wysokim ISO.
    To pewnie zależy od konkretnego osobnika - ja po moim pierwszym d2x i potem d2x zawsze czuję dyskomfort jak pracuję na czymś z niższej serii. D4 znów daje mi poczucie zadowolenia
    D750 to chyba dobre body, ale w moim odczuciu daleko mu do jednocyfrowych aparatów. Bez porównania fajniej robiło mi się zdjęcia D500 niż d750.
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  7. #17
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Irma Zobacz posta
    Chciałbym dodać jedno osobiste odczucie a mianowicie jak już kupisz swój pierwszy aparat z serii jedynkowej , to już nigdy nie spojrzysz na inne.
    Mam na myśli ergonomię ...
    Odczucie osobiste jak napisales i .. w moim przypadku nie występuje
    Na dzis dyskwalifikuje je (dla mnie oczywiscie) jedynie 20 Mpx w D5 (albo 24 w bardzo miłym staruszku D3x). Wybierak punktu AF do pionowych kadrów jest dopiero od D4.
    Bardzo nie lubie tego trzeciego malego ekraniku na gripie i guzikow obok niego. Wazne dla.mnie rzeczy sa porozrzucane w 3 miejscach - bez sensu to jest. Niech powieksza górny LCD a usuną ten mały. Czyli ergonomia to tez niekoniecznie na plus. O dziwo ISO obok spustu jest fajne i szybko sie do tego przyzwyczailem. Ale to nie kwestia jednocyfrowcow tylko zmiany w guzikologii - D500 też tak ma.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  8. #18

    Domyślnie

    Od (prawdopodobnie) D600 w każdym body można wrzucić ISO na przycisk nagrywania filmu obok spustu

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Odczucie osobiste jak napisales i .. w moim przypadku nie występuje
    Na dzis dyskwalifikuje je (dla mnie oczywiscie) jedynie 20 Mpx w D5 (albo 24 w bardzo miłym staruszku D3x). Wybierak punktu AF do pionowych kadrów jest dopiero od D4.
    Bardzo nie lubie tego trzeciego malego ekraniku na gripie i guzikow obok niego. Wazne dla.mnie rzeczy sa porozrzucane w 3 miejscach - bez sensu to jest. Niech powieksza górny LCD a usuną ten mały. Czyli ergonomia to tez niekoniecznie na plus. O dziwo ISO obok spustu jest fajne i szybko sie do tego przyzwyczailem. Ale to nie kwestia jednocyfrowcow tylko zmiany w guzikologii - D500 też tak ma.
    Jednak odczucie osobiste chyba jednak występuje skoro linijkę niżej piszesz, że nie lubisz trzeciego ekraniku i guziików obok niego (a raczej pod nim)...

  10. #20

    Domyślnie

    Jeśli się nie wykorzystuje potencjału jednocyfrowego body to każda opinia może być tylko subiektywna. Jednemu jest np. wszystko jedno czy lustro klapie jak rozlatujący się sedes a obrazu nie ma w wizjerze przez całą wieczność, a drugiemu nie. Każdy ma prawo do swojego osądu czy jest to istotne - czy pomijalne Dla mnie długi mirror black-out było pierwszym co odróżniało komfort fotografowania w serii w d500 vs d4 -a wydaje mi się że ten w d500 był krótszy niż np. w d750). To oczywiście przykład - takich "detali" które dzielą jednocyfroawce od reszty jest sporo.
    Ostatnio edytowane przez Pawel Pawlak ; 12-06-2016 o 21:18
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Zmiana barw? D750 vs 5Dmk3
    By Badol in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 26-01-2017, 11:16
  2. d3s czy teraz jeszcze warto?
    By avatarr in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 129
    Ostatni post / autor: 26-01-2011, 00:41
  3. Zmiana Nikkor 18-105VR na 18-200VR warto ?
    By patnet in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-08-2010, 17:46
  4. Zmiana z D80 na D200 - warto w dzisiejszych czasach? :D
    By Aeon88 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 13-07-2010, 02:37
  5. zmiana z d50 na d80 - warto?
    By slavo in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 65
    Ostatni post / autor: 22-04-2008, 21:45

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •