Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Swierzaczek

  1. #1

    Domyślnie Swierzaczek

    Witam jestem poczatkujacymym fotografem ciagle sie ucze , pstrykam dla przyjemnosci , głównie rodzine .prosił bym was starych wyjadaczy , o porady co poprawic , co robie zle .Zdjecia starałem sie poprawic w LF
    Nikon d3200 szkło nikor 35 1.8

    dzieki za wskazówki

  2. #2

    Domyślnie

    Ładnie, wiosenno-letnio Ci wyszło.
    Tylko co stało się z niebem na ostatnim zdjęciu? Czy to było koło trzech linii wysokiego napięcia?

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sl011 Zobacz posta
    Ładnie, wiosenno-letnio Ci wyszło.
    Tylko co stało się z niebem na ostatnim zdjęciu? Czy to było koło trzech linii wysokiego napięcia?
    Dokładnie , nie umiałem tego usunac w LD

  4. #4

    Domyślnie

    W pierwszym rzędzie popraw ortografię... Takie podejście świadczy o braku szacunku do innych.
    Wstawiając zdjęcia: wstaw odstępy i zdjęcia ponumeruj.
    Pierwsze ciekawe, chociaż MZ za dużo czerwieni na twarzy modelki.
    Drugie: ręce modelki niżej i pstryknąć moment, kiedy płatki kwiatów nie zasłaniają buzi.
    Trzecie: ładnie wyszło pole z makami. Modelka za ciemna i ostrość z buzi poszła w krzaki
    Tutaj jest... podpis

  5. #5

    Domyślnie

    Eeeeee tam ręce oczy włosy nos to potem sie nauczy ustawiac.
    Teraz to ja widzę tu delikatną nieostrość i spoooooooro kolorów przytłaczających te zdjęcia a zwłaszcza kolor czerwony który jak przedmówca poprzedni napisał wszech obecny na twarzy modelki.
    Tyle.

  6. #6

    Domyślnie

    Witam ponownie .
    Na początku chciałem przeproś za ortografie i chaos jaki wprowadziłem,taki roztrzepany jestem, wracając do zdjęć właśnie zawsze przesadzam z kolorami postaram się wziasc na to poprawke.
    Jeśli chodzi o ostrość przeważnie mam z tym problem ,w aparacie mam ustawiony punktowy centralnie (podobno najdokładniejszy)i wciskam do polowymigawke i kadruję ale często mi ucieka ostrość nie wiem co robię zle nie moge sobie z tym poradzić ,a może to wina obiektywu? Sam nie wiem staram sie a wyniki marne .Wiem ze zdjęcia robię nie długo brak mi doświadczenia .
    Dziekuje za wszystkie rady i wskazowki

  7. #7

    Domyślnie

    Balans bieli, ekspozycja, kadrowanie => tragedia.
    Nie będę wskazywał co jest źle..., elementarz można zdobyć w domu czytając podstawowe książki z dziedziny 'przedszkole ekspozycji'.

    Kup książki, poczytaj... a jak już się bierzesz za focenie pod słońce... to też poczytaj o używaniu kontry ...

    Walcz !!!
    "Nikon"

  8. #8

    Domyślnie

    Nie no kadrowanie hmmmm no tak bym sie nie czepial tego ale reszta josephebeloki masz racje.

  9. #9

    Domyślnie

    albo słaby, albo mocny kontrast dając pewną partię zdjęć należy się zdecydować, na ostatnim do już mocno Ciebie wciągnęła zabawa suwakami
    ... i te copyright'y....
    A7mk2 Zeiss 24-70/4 Sony G 70-200/4 v35/1.4,v50/1.1 FM2 Z50/1.4

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez josephebeloki Zobacz posta
    Balans bieli, ekspozycja, kadrowanie => tragedia.
    Nie będę wskazywał co jest źle..., elementarz można zdobyć w domu czytając podstawowe książki z dziedziny 'przedszkole ekspozycji'.

    Kup książki, poczytaj... a jak już się bierzesz za focenie pod słońce... to też poczytaj o używaniu kontry ...

    Walcz !!!
    Powiem tak .
    przeczytałem juz co nie co ( nie wiesz , nie znasz mnie nie stwierdzaj faktu odnosnie tej sytacji)
    ale mimo wszystko dzieki za podpowiedzi < bo po to zamieściłem zdjęcia żeby coś sie nauczyć , mysle ze sama teoria nie wystarczy jesli nie bede próbował i starał sie poprawiac błedy
    mam nadzie ze nastepne foty jakie zamieszcze juz beda lepsze dzieki

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Faktycznie poniosło mnie z suwaczkami , nie mam umiaru juz poprawiłem troszke te zdjecia mysle ze jest lepiej wezmę moja pania na kolejne próby to przedstawie wyniki , a jak narazie dziekuje wszystkim za podpowiedzi

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •