Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25
  1. #11
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 775

    Domyślnie

    Nie. Zdjęcie gdy robi się z obiciem o sufit wygląda inaczej, ma mniejszy kontrast, ale jest prawidłowo naświetlone. Lampa na wprost - kontrast duży, jasny pierwszy plan, ciemne tło. Histogram jest inny, ale obie fotki są prawidłowe.
    Przy lampach niesystemowych przy podniesieniu palnika nie wiem dlaczego zaczynaja się schody. Sądzę, że to kwestia softu w tych lampach.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Nie. Zdjęcie gdy robi się z obiciem o sufit wygląda inaczej, ma mniejszy kontrast, ale jest prawidłowo naświetlone. Lampa na wprost - kontrast duży, jasny pierwszy plan, ciemne tło. Histogram jest inny, ale obie fotki są prawidłowe.
    Przy lampach niesystemowych przy podniesieniu palnika nie wiem dlaczego zaczynaja się schody. Sądzę, że to kwestia softu w tych lampach.
    U mnie problem występował dokładnie ze wszystkimi lampami: Nissin Di622, Metz 48, Metz 50, YN-565EX, SB-910. Gdy tylko lampa błyska z odbicia (w cale nie musi być podniesiona, wystarczy parasolka srebrna) lub przez dyfuzor (np. jakiś materiał), zdjęcia są niedoświetlone o jakieś 1-3EV (porównywane z lampą na aparacie lub wyzwalaną przez CLS).
    Na YN-622N niedoświetlenie trochę mniejsze niż na PKPro, ale objawy dokładnie takie same. Nie mam teraz dostępu do YN-622, ale jak temat wyszedł na forum, to pożyczyłem od znajomego YN-565 i YN-622 żeby porównać z PKPro. Niestety oba wyzwalacza działały poprawnie tylko gdy lampa błyskała na wprost obiektu.

    A... źle poprzednio napisałem - samo podniesienie palnika nie ma wpływu, bo gdy palnik podniesiony, ale lampa błyska prosto na obiekt (np. lampa w poziomie), to naświetlenie poprawne. Problem jest gdy lampa nie błyska bezpośrednio na obiekt.
    Co dziwne - nie ma problemów przy mydelniczkach, ale już wystarczy przed lampą dać np. jedną warstwę z chusteczki i zdjęcie jest słabiej naświetlone niż gdy lampa na aparacie.
    I co najgorsze - poziom niedoświetlenia zależy od tego co jest w kadrze. Przy jednolitej barwie i odległości (np. ściana) różnice są znikome (~0.5EV), przy mocno zróżnicowanym kadrze (kolory i odległości) różnice są dużo większe.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #13
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 775

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    U mnie problem występował dokładnie ze wszystkimi lampami: Nissin Di622, Metz 48, Metz 50, YN-565EX, SB-910. .
    Z tego tylko SB910 jest lampą Nikona. Pisząc o lampach systemowych w tym konkretnym przypadku miałem na myśli produkty nikona.
    Sęk w tym, że nie mam innych lamp, więc nie zrobię porównania. Ale nie obserwuje problemu znacznego niedoświetlenia przy jakimkolwiek uzywaniu (odbijaniu, stosowaniu stofena, świeceniu przez prasolkę itp), lampy SB800 (bo te lampe mam).
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  4. #14

    Domyślnie

    Podepnę się pod temat. Nie wie ktoś czy YN-622NII współpracuje z d4? Gdzieś w sklepie widziałem w opisie że wszystkie nikony oprócz d3/d4.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  5. #15

    Domyślnie

    od kilku lat korzystam z taniego Phottix WXD-188 z lampą SB-900, bez żadnych problemów, daje rade.

  6. #16

    Domyślnie

    Nie chce tworzyć kolejnego wątku. Ale mam problem z konfiguracja wyzwalacza neewer N1T z lampa Metz 52. ustawiam kanaly i nic. Nie mam pojacia jak go z synchronizowac z lampą.
    Ma moze ktoś doswiadczenie w tej kwestii ?

  7. #17

    Domyślnie

    A wyzwalacz ma swój dedykowany odbiornik, czy lampa ma się z nim dogadać? I jakie body ma z tym współgrać?
    Tutaj jest... podpis

  8. #18

    Domyślnie

    Nic dziwnego, że masz problem.... N1T nie dogada się z żadną lampą... To jest nadajnik wyzwalacza Neewer N1, gadać będzie tylko z odbiornikiem - N1R.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  9. #19

    Domyślnie

    Ja polecam wyzwalacze quqdralite navigator x. Działają bardzo dobrze i to nowoczesna konstrukcja. Ok 400zl za zestaw wyzwalacz i odbiornik. Jedyny minus to że nie da sie kupić osobno odbiorników. Polecam więc lampy błyskowe quadralite które mają w sobie już wbudowany odbiornik radiowy.

  10. #20

    Domyślnie

    mez 52 ma nadajnik I odbiornik wbudowany ale widocznie moze inna czestotliwosci.

    Body D5300 Lampa Metz-52 wyzwalacz neever N1T

    Na nadajniku I lampie ustawione takie same kanaly. Myslałem ze lampa sie dogada z wyzwalaczem.
    Ostatnio edytowane przez SuperPhotoCam ; 13-01-2017 o 23:49 Powód: Uzupelniam dane

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. wyzwalacz do lamp
    By leszek00 in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 07-05-2015, 21:49
  2. Zdalny wyzwalacz lamp
    By Todziu in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 12-01-2014, 16:17
  3. wyzwalacz do lamp :)
    By jjanczur in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-06-2012, 13:40
  4. Wyzwalacz radiowy lamp, Do N i C ?
    By Grygolas in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 65
    Ostatni post / autor: 01-03-2012, 22:00
  5. bezprzewodowy wyzwalacz lamp
    By ictus in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-01-2008, 13:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •