Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Videostocks

  1. #1

    Domyślnie Videostocks

    Ostatnio szukałem sposobu by dorobić na swoich ujęciach z drona i w sumie, nie spodziewałem się, że znajdę image stock tylko dla... video? Portal www.cuteditor.com umożliwia zamieszczenie swojego filmu i późniejszą jego sprzedaż w różnych kategoriach, jedynym wymogiem jest jakość HD, chociaż jest też kategoria dla telefonów. Pomysł fajny, na pewno dość nowatorski w Polsce(chyba, że o czymś nie wiem?!) i pewnie będzie miał dość spore zastosowanie w reklamie i mediach. Jak Wam się to widzi? Zawsze to jakiś sposób na pokazanie się światu czy zdobyciu paru nowych groszy na karty pamięci

  2. #2

    Domyślnie

    To dlaczego chcesz się ograniczać do jednego stocka tylko dla video?
    Moim zdaniem warto dać swoje filmy na większe stocki - chyba większość przyjmuje materiały video.
    Pozdrawia Mirek

    Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
    Dyplomata to człowiek ,który powie ci spier... w taki sposób ,że będziesz czuł zachwyt przed zbliżającą się podróżą

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nimnull Zobacz posta
    To dlaczego chcesz się ograniczać do jednego stocka tylko dla video?
    Może dlatego, że to na 99% jest spamer którego jedynym celem było zamieszczenie tutaj linka?
    (To samo zrobił na c-b).
    FF (Fuji + Fuji)

  4. #4

    Domyślnie

    haha to ja zamieszcze swojego http://submit.shutterstock.com/?ref=977390 -> ogolnie to nie jest tak kolorowo:P ok 50usd miesięcznie /600fot dodanych

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomek293 Zobacz posta
    haha to ja zamieszcze swojego http://submit.shutterstock.com/?ref=977390 -> ogolnie to nie jest tak kolorowo:P ok 50usd miesięcznie /600fot dodanych
    nooo rewelacja .. daje ci to jakies 8 centow za zdjecie miesiecznie.. czyli jakies 35gr. biorac pod uwage tylko te dodane. to mniej wiecej tyle co kaucja za butelke od piwa.
    zakladajac jak wyglada wrzucanie zdjec na stocka - zajedziesz aparat zanim zarobisz na dekielek. to doskonale pokazuje ile obecnie warta jest fotografia - na wlasne zyczenie fotografow
    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

  6. #6

    Domyślnie

    Bo na tych stockach to zarabiają tylko ich właściciele. Stawki za zdjęcia nie starczą na zakup bułki a jak chcesz te foty kupić to płacisz po kilkadziesiąt złotych za fotografię i ponad 90% kasy zgarnia portal, na którym te zdjęcia zamieszczasz. Przykładowo robiłem bratu stronę i potrzebowałem trochę grafik i zdjęć związanych z hydrauliką, instalacjami wodnymi, kanalizacyjnymi i centralnego ogrzewania. Za ok 10 plików zapłaciłem 350 zł. Z czego tylko dwa były w pełnym rozmiarze bo robiłem z nich tło i menu, reszta była w rozmiarze M czyli niewielki pliki szerokości 1000 px do publikacji w necie.

    Wolę sprzedać te kilka zdjęć w roku i mieć po kilka stówek za fortę niż oddać je jakiemuś portalowi, który zarobi na nich kilka tysięcy dając mi w zamian kieszonkowe na piwo.
    Ostatnio edytowane przez Borat1979 ; 04-06-2016 o 19:34
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •