Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 32
  1. #11

    Domyślnie

    Plan nie jest zły, ale przemyśl kwestię s70-200 2.8, bo to dość spore szkło, z d5200 zbyt poręczne to nie będzie. Może coś z zakresu 70-300, Nikkor VR lub chwalony Tamron VC? Oczywiście to inna klasa szkieł, ciemniejsze, też nie małe, ale ww Sigma to jednak klocek, dość trudno chyba tym zestawem operować.
    Zerknij (S ok.2cm. krótsza od podobnego N, ale S nie znalazłem w bazie)
    http://camerasize.com/compact/#393.107,393.233,ha,t
    Pozostałe wymienione S mam, u mnie podstawowe szkła, według mnie b.dobre, zwłaszcza w stosunku do ceny.

  2. #12
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2015
    Miasto
    Kraina
    Posty
    79

    Domyślnie

    Właśnie sęk w tym, że ja sigmę 70-200 chcę trochę do filmowania, dlatego decyduję się na stałe, jasne szkło. A jasny teleobiektyw jaki jest... każdy widzi.
    To jest w ogóle taki tani, hybrydowy zestaw do filmowania, którym będę też robił zdjęcia.
    No i co więcej, ta D5200 to mój pierwszy i wiecznie go nie bedę nosił, przyjdzie czas na zmianę, może coś z D7xxx, w zależności co będzie lepiej filmowało, bo teraz chyba pchają D5XXX w film... .

  3. #13
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2015
    Miasto
    Kraina
    Posty
    79

    Domyślnie

    A powiedzcie mi jeszcze jedno.
    Czy tę sigmę 17-50 2,8 lepiej kupić nową czy polować na używaną? Często zdarza się egzemplarz, który nie trafia z AF?
    Nówka w Polsce 1500, przez eglobal central 1100 zł i w sumie raczej tyle samo kosztuje używany...

  4. #14

    Domyślnie

    Ja kupiłem używaną, ale tylko dlatego, że sprzedający używał jej z D7100 i nie miał problemów z AFem, więc zaryzykowałem i udało się. Ale w innym przypadku może być to nieopłacalne, kalibracja kosztuje chyba 300 zł plus kurier...

  5. #15

    Domyślnie

    Można kupić używkę ale jeśli zobaczę sample i jest na gwarancji tak by wysłać na kalibrację, a sample po to, żeby zobaczyć czy całkiem nie skopany egzemplarz gdzie nawet kalibracja nie pomoże
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez notdot Zobacz posta
    Można kupić używkę ale jeśli zobaczę sample i jest na gwarancji tak by wysłać na kalibrację, a sample po to, żeby zobaczyć czy całkiem nie skopany egzemplarz gdzie nawet kalibracja nie pomoże
    A dużo jest takich kompletnie skopanych egzemplarzy? I co wtedy robi Sigma? Zwraca kasę czy proponuje jakiś inny egzemplarz?

  7. #17

    Domyślnie

    A tego to nie wiem, ale jak już wydawać kasę to chyba lepiej się zabezpieczyć
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  8. #18
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2015
    Miasto
    Kraina
    Posty
    79

    Domyślnie

    A powiedzcie mi, jest szansa, żeby nowy obiektyw miał problem z ostrzeniem? W sensie taki ze sklepu. Myślę o zamówieniu przez global center, a nie wiem jak oni mają z gwarancją i kalibrowaniem. Poza tym kurde, pewnie kiedyś się przesiądę na inne body. Może bezpieczniej kupić nowy w Polsce 400zł drożej....

  9. #19

    Domyślnie

    Kup nowy w Polsce, a najlepiej udaj się do Sigma Pro Center i wybierz. Zaoszczędzone 400 zł może się zemścić

  10. #20
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2015
    Miasto
    Kraina
    Posty
    79

    Domyślnie

    Koledzy a może jednak kupić obiektyw 24-70 2.8 od sigmy? Zamiast tej 17-50?

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Jakość zdjęć Sigma 17-50 2,8 a stałka
    By Ronol in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-12-2015, 14:38
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-01-2013, 15:02
  3. Stałka 50-1.4 czy 17-50 2.8 VC Tamron, na...
    By damiankolo in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 12-04-2012, 22:37
  4. d90 + N17-55 czy stałka + sigma 17-70/tarmon 17-50
    By mLo in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-11-2009, 18:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •