Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23

Wątek: Gwarancja Nikon

  1. #11
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2011
    Miasto
    Mińsk Mazowiecki
    Posty
    73

    Domyślnie

    Gwarancja przedłuża się o czas, który aparat spędził w serwisie.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez blazej142 Zobacz posta
    Gwarancja przedłuża się o czas, który aparat spędził w serwisie.
    Już ponad 10 lat tak nie jest...
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez leonstar Zobacz posta
    Okres trwania gwarancji wydłuża się o czas, przez który konsument nie mógł korzystać z towaru w związku ze złożoną reklamacją.
    Podstawa prawna: art. 577 § 4 i 581 Kodeksu cywilnego
    To chyba dotyczy gwarancji "ustawowej", która jest AFAIK roczna. Dwuletnia gwarancja Nikon Polska to chyba co innego. Ale ja się nie znam.

  4. #14

    Domyślnie

    Masz rację.
    Nie znasz się.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Już ponad 10 lat tak nie jest...
    Jakś podstawa? Czy tak po prostu piszesz aby coś napisać?
    Kodeks cywilny (po ostatnich zmianach) mówi o tym wyraźnie:
    Art. 581. § 1. Jeżeli w wykonaniu swoich obowiązków gwarant dostarczył uprawnionemu z gwarancji zamiast rzeczy wadliwej rzecz wolną od wad albo dokonał istotnych napraw rzeczy objętej gwarancją, termin gwarancji biegnie na nowo od chwili dostarczenia rzeczy wolnej od wad lub zwrócenia rzeczy naprawionej. Jeżeli gwarant wymienił część rzeczy, przepis powyższy stosuje się odpowiednio do części wymienionej.§ 2. W innych wypadkach termin gwarancji ulega przedłużeniu o czas, w ciągu którego wskutek wady rzeczy objętej gwarancją uprawniony z gwarancji nie mógł z niej korzystać.
    Cytat Zamieszczone przez Pugilares Zobacz posta
    To chyba dotyczy gwarancji "ustawowej", która jest AFAIK roczna. Dwuletnia gwarancja Nikon Polska to chyba co innego. Ale ja się nie znam.
    Nie ma czegoś takiego jak gwarancja "ustawowa" . Jest dodatkowo możliwość dochodzenia praw na podstawie przepisów KC o rękojmi lub na podstawie tzw. ustawy konsumenckiej o niezgodności towaru z umową. W ostateczności istnieje jeszcze coś takiego jak "wprowadzenie w błąd" i na podstawie tego przepisu KC można "uchylić się od skutków zawartej umowy"
    Ostatnio edytowane przez marcys ; 01-06-2016 o 12:41

  6. #16

    Domyślnie

    A jak jest z dwuletnią gwarancją od Nikon Polska?

  7. #17

    Domyślnie

    Heja ponownie. Zakupiłam nowe body na allegro. W aukcji napisane było wyraźnie gwarancja Nikon Polska. Przesyłka nadeszła dziś i wielkie rozczarowanie z mojej strony bo gwarancja znów europejska pudło niemieckie... Sprzedawca sie upiera, ze według prawa polskiego dwa lata mnie obowiazuja. Twierdzi, ze po uplwie roku gdyby uległ awarii zakłada, że naprawi na swoj koszt. Nie wierze w to. Taki kit wciskać...
    Zawsze może sie wyprzeć. I chciał jeszcze na papierze to oświadczyć.
    Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

  8. #18

    Domyślnie

    Jeśli na karcie gwarancyjnej EU masz naklejkę "2 lata gwarancji", to sprzęt pochodzi z polskiej dystrybucji i nie masz się czym martwić. Jeśli nie ma tej naklejki, to odeślij mu ten aparat i kup w normalnym sklepie stacjonarnym - oszczędzisz sobie (kosztem wyższej ceny - niestety) późniejszych problemów i dochodzenia się przez internet ze sprzedawcą...

    pozdr,
    kris

  9. #19

    Domyślnie

    Nie miał tej naklejki. Dziś odesłałam, czekam na zwrot pieniędzy. Szkoda było czasu, eh

    Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

  10. #20

    Domyślnie

    Jedni są uczciwi, inni cwaniakują kupując sprzęt na wyprzedażach w krajach starej UE i wciskają kit, że sprzęt ma polską gwarancję. Cena dystrybucji europejskiej od polskiej dystrybucji różni się niewiele.
    Ostatnio edytowane przez Tiger ; 11-06-2016 o 21:14

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Gwarancja Nikon D5100
    By zip.pl in forum Serwis
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-05-2015, 17:05
  2. Gwarancja Nikon Polska
    By admin in forum Serwis
    Odpowiedzi: 142
    Ostatni post / autor: 27-01-2010, 12:25
  3. Gwarancja Nikon d60 ?
    By Lesiu83 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-08-2009, 17:05
  4. gwarancja nikon Polska
    By fotomich in forum Serwis
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 15-12-2006, 10:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •