Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1

    Domyślnie Godox X2T kilka pytań.

    Do czego służą funkcje w menu takie jak : ID, PC Sync, Shoot.
    ...

  2. #2

    Domyślnie

    ID to tryb rozpoznawania własnych lamp. Chodzi o to, żeby połączenie między nadajnikiem a odbiornikiem nie było zakłócane przez innych fotografów pracujących na tych samych częstotliwościach radiowych.
    PC Sync to tryb, którym wyzwalasz za pomocą kabla lampę nie posiadającą odbiornika radiowego.
    Shoot - tutaj masz trzy tryby: single za pomocą którego przekazujesz nastawy do lampy tylko wtedy, gdy są zmieniane; multiple za pomocą którego nastawy są przekazywane za każdym ujęciem, nawet jeśli nie zostały zmienione (używane, gdy obok inni fotografują na tych samych częstotliwościach); APP (tryb aplikacyjny) pozwala na wykonanie ujęcia innym nadajnikiem, np. smartfonem.

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki to mam jeszcze jedno pytanie, dlaczego nie mogłem sterować mocą lampy Godox sk400II. Czy coś zle ustawiłem?
    ...

  4. #4

    Domyślnie

    Ta lampa współpracuje z XT2 w trybie manualnym, przynajmniej tak wynika z tego filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=lEkPqZUUJTk. A tutaj pokaz ustawienia dla SK 300 II, czyli bardzo podobna lampa: https://www.youtube.com/watch?v=VSNO35hsj1M

  5. #5

    Domyślnie

    Miałem ustawiony wyzwalacz na M ale nie miałem możliwości zmiany mocy błysku, musiałem zmieniać na lampie ręcznie.
    ...

  6. #6

    Domyślnie

    A teraz chciałem zrobić update i zdechł całkowicie. Ma ktoś pomysł jak go ożywić?
    ...

  7. #7

    Domyślnie

    czy owo ustrojstwo da radę wyzwolić taką kombinację lamp: 580EXII i SB800. A wszystko spod 6DII? Zasadniczo wystarczyłoby mi gdyby dało się 580II w TTLu a sabinkę mogę juz mieć w manualu od biedy

  8. #8

    Domyślnie

    Ten nadajnik jest specyficzny dla określonej marki aparatu. Czyli do Canona potrzebujesz nadajnika o symbolu X2T-C (działa w E-TTL/E-TTL II), do Nikona X2T-N etc. Wątpię, żeby udało się wyzwolić z Canonowskiego nadajnika lampę Nikona w i-TTL, ale być może ta lampa zadziała w manualu w połączeniu z odbiornikiem Godoxa dla Nikona.

  9. #9

    Domyślnie

    Zdecydowanie kupię wersję Canonowską. Lampa Nikonowska to pozostałość po starym systemie - i ją to nawet mogę wyzwolić w manualu błyskiem canonowskiej w ostateczności

  10. #10

    Domyślnie

    Sterownik na korpus, do wyboru masz
    Xpro
    XPro II
    X2
    X1
    Oczywiście w wersji do swojej puszki.
    X1R pod lampę. Jak dobierzesz do systemów, powinieneś mieć sterowanie, ale jak z TTL, to nie jestem pewien.

    Lub odpowiedniki Quadralite.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 12-03-2023, 23:54
  2. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-08-2020, 14:41
  3. Odpowiedzi: 57
    Ostatni post / autor: 18-11-2011, 22:13
  4. D80 i kilka pytań
    By Andrew in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 31-03-2008, 22:27
  5. Kilka pytań
    By Wojt@s!o in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 24-12-2007, 14:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •