Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Szkice

  1. #1

  2. #2

    Domyślnie

    6. świetna, szczególnie lewa strona kadru.
    Nie wiem, co napisać.

  3. #3

  4. #4

    Domyślnie

    Ale jednak czegoś brakuje.
    Według mnie na tych zdjęciach które wymienilem, widać jakiś zamysł kompozycyjny, próbę uchwycenia chwili, zestawienia jakiegoś, kontrastu itd.
    Ale jednoczesnie to nie bedą kadry które zapadną w pamięć.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PiciuD300 Zobacz posta
    6. świetna, szczególnie lewa strona kadru.
    Lewa strona całkiem całkiem. Szkoda tylko, że nie w kolorze - obstawiam czerwień...
    Nikon

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    Ale jednak czegoś brakuje.
    Według mnie na tych zdjęciach które wymienilem, widać jakiś zamysł kompozycyjny, próbę uchwycenia chwili, zestawienia jakiegoś, kontrastu itd.
    Ale jednoczesnie to nie bedą kadry które zapadną w pamięć.
    dziękuję, podobnie napisałem ostatnio koledze PiciuD300 pod jego wrzutką, choć ogólnie mi się podobała

    myślę, że większe szanse na zapamiętanie miałaby np. sama 1, ale z podpisem "Tablica nekrologów na bramie Kościoła Rozesłania św. Apostołów"

  7. #7

    Domyślnie

    6 bomba, mógłbym poznać koleżankę zaprosić na kawę...czy lody... reszta dla mnie troszkę za ciasna

  8. #8

    Domyślnie

    Skoro to szkice więc będę pobłażliwy Potencjał jedynki niewykorzystany. W pionie i ciaśniejszym kadrze z większą GO - taki obraz mam przed oczami. Siwiejące włosy, wpatrująca się starsza kobieta w to co ma przed oczami - byłoby mocno. W dwójce podoba się mi wyczuwalne napięcie oczekiwania. Na 4 zbyt słabo widoczny ten człowiek. 5 mogłaby być taka ciekawa przez te dwa ubrudzone kolana od klękania ale ostrości brak. Szóstka...hmm...Koledzy, Wy macie jakieś braki ? Tak Was ciągnie na lewą stronę kadru... Jest kontrast - starsze "paniczki" udzielają się w procesji a młodej kobiecie to już nie jest potrzebne...( ? ). I wreszcie ulubiona siódemka ! Tu się naprawdę coś dzieje. Jeszcze ta dominująca postać po prawej. Z ósemką już przesadziłeś

    Z całości 2, 5 ( z przynajmniej jednym ostrym kolanem ), 6 ( ale nie przez młódkę ) i 7.

    Oczywiście wiem, że łatwo się mi mówi oglądając na spokojnie i analizując Twoje zdjęcia więc proszę o wyrozumiałość. Jedynkę jeszcze kiedyś powtórz ( oczywiście bez moich wskazówek bo sam masz wszystko co trzeba ) i daj na forum jako pojedyncze jeśli mogę Cie prosić

    Pozdrawiam i czekam na dalsze zdjęcia ( na spokojnie bo to nie wyścig ).
    Ostatnio edytowane przez burton ; 30-05-2016 o 00:35
    Voigtländer Bessa R3 M, Nokton 40/1.4 MC, Ultron 75/1.9 MC

  9. #9

    Domyślnie

    dziękuję za pobłażliwość
    a tak na poważnie, to cieszę się, ze zauważyłeś to, co istotne i co chciałem pokazać
    zawsze można lepiej, ale postawiłem sobie trudne zadanie używając 50mm

    no i aparat był z wizjerem, a to powoduje inne zachowanie (tu akurat na +)
    to ciekawy temat, tak nawiasem, jak wpływa na zachowanie fotografa aparat tylko z monitorem, dlaczego niektórzy rezygnują z używania wizjera posiadając np dalmierz (np. Mark Cohen już dziesiątki lat wstecz) co zyskują, a co tracą
    ciekaw jestem wniosków (a właściwie zdjęć) jednego z kolegów, którego zdjęcia lubię, właśnie po zmianie aparatu
    ale...to tematy poboczne...

    dziękuję wszystkim za wpisy

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Zimowe szkice
    By kapok in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-01-2011, 09:27

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •