Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Flara D750

  1. #1

    Domyślnie Flara D750

    Witam,

    Wczoraj okazało się, że mój Nikon D750 ma tzw. wadę z flarą. Kupowany w styczniu 2016 specjalnie przez internet, żeby mieć możliwość zwrotu.
    Sprawdziłem na stronie Nikona po numerze seryjnym i wyszło, że jest pozbawiony wady więc już nie robiłem testów z samym aparatem.
    Wczoraj okazało się, że jednak wada jest. W związku z tym mam pytanie. Czy mogę żądać od Nikona wymiany na nowy egzemplarz, gdyż zostałem
    wprowadzony w błąd gdy sprawdzałem po numerze seryjnym ? Gdyby po sprawdzeniu po numerze seryjnym okazało się że wada jest na pewno odesłałbym do sprzedawcy
    w terminie do 14 dni i kupiłbym w innym sklepie, a tak Nikon wprowadził mnie w błąd i zostałem z wadliwym egzemplarzem.

    pozdrawiam,

  2. #2

    Domyślnie

    Jeżeli kupowany jako konsument to nie widzę problemu aby powołać się na niezgodność towaru z umową i żądać wymiany u sprzedawcy. Natomiast jeżeli na firmę to też jest coś takiego jak rękojmia. Tylko czy nie warto oszczędzić nerwów i wysłać do serwisu?

  3. #3

    Domyślnie

    Generalnie jestem mocno wku....ny na N bo dwa dni temu padł mi Nikkor 24-70, a wczoraj dowiedziałem się, że mój D750 też musi jechać na serwis, i pewnie będę musiał czekać ze 3 tygodnie na naprawę

  4. #4

    Domyślnie

    Aparat wysłany do serwisu początkiem czerwca, w zeszłym tygodniu po uprzednim telefonicznym ponagleniu dostałem odpowiedź mailem o treści:

    "Informujemy, ze sprzet zostal gruntownie sprawdzony przez technika zgodnie z reklamacja. Mozemy poswiadczyc, ze produkt
    dziala zgodnie z normami producenta i jest uwazany za wolny od jakichkolwiek wad.
    Flary moga wystepowac regularnie w kazdej lustrznce podczas wykonywania zdjec pod silne zródlo swiatla (np. pod slonce).
    Technicznie, producenci nie moga wyeliminowac tego zjawiska calkowicie. Jednakze istnieje mozliwosc zmniejszenia lub
    wyeliminowania tego zjawiska przez uzytkownika podczas fotografowania przez zastosowanie oslony przeciwslonecznej lub
    zmieniajac kompozycje obrazu."

    Tutaj zdjęcie z flarą z mojego aparatu:

    I co teraz robić ? Ewidentnie widać, że aparat ma wadę, a serwis mi wciska, że wszystko jest ok.

  5. #5

    Domyślnie

    Cóż, jeśli masz całą komunikację z serwisem dobrze udokumentowaną, oraz kilka zdjęć z flarą po wykonanej przez nich "naprawie", to ja bym się pokusił o list otwarty do centrum Nikona w Holandii. Jakość serwisu w Polsce jest tragiczna. Fajnie by było gdyby zebrała się większa ilość niezadowolonych konsumentów. Dokładnie opisać każdy przypadek, łącznie z identyfikatorem naprawy. Po prostu poprosić centrum w Holandii (główna placówka w Europie) o interwencję. Zacytuję innego użytkownika forum (nie pamiętam nick'a): gwarancja Nikon Polska jest g**** warta. To jest niedorzeczne, żebyśmy musieli wysyłać sprzęt do Niemiec, aby naprawy zostały wykonane sprawnie i dokładnie.

    Pomysł ten chodził mi już od jakiegoś czasu po głowie. Sorki za OT. Krew zalewa jeśli aparat za kupę pieniędzy nie działa jak należy, a serwis zasłania się ciągle normami producenta.
    D750 | N 20-35/2.8D, N 28-70/2.8D, S 35/1.4 Art, N 85/1.4D | SB-910 | Flickr

  6. #6

    Domyślnie

    A opisz co ci wymienili? Powinieneś dostać listę części. Bo flarę na zdjęciu można uznać za "klasyczny" przykład problemu.
    Pozdrawiam,
    Paweł
    Kilka zdjęć...
    D750&D200, N50f1.8G, Ta28-75/2.8, To12-28/4, N70-300VR

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pawl_s Zobacz posta
    A opisz co ci wymienili? Powinieneś dostać listę części. Bo flarę na zdjęciu można uznać za "klasyczny" przykład problemu.
    Problem w tym, że nic nie wymienili, stwierdzili tylko, że flara podczas robienia zdjęć pod światło to normalne zjawisko i tyle a najlepsze jest to, że zajęło im to prawie miesiąc.

  8. #8

    Domyślnie

    Flara to i może normalne zjawisko i tu mają rację, ale ucięta flara to już chyba niekoniecznie i wiadomo czym to jest spowodowane, wątek TOP67 o tym mówi wszystko
    D7000 |N18-105|N28-70|N70-210|N10-24|S17-50|SB26x2|SB910| |Soligor2x|Jupiter200|Helios44M5|
    Grecja2013
    klik 1) Zabawa w RAW'ki - weź udział
    klik 2) Zabawa "zadania tematyczne" - weź udział

  9. #9

    Domyślnie

    grzegorzdz72 , jak wygląda obecnie Twoja "walka" z Nikonem odnośnie flary?
    D850 + Irix 11/4 + N24-70/2.8 + N70-200/2.8 FL + N105/1.4E ED + S35/1.4 + S50/1.4 + S135/1.8 + T17-35/2.8-4 + T85/1.8 VC + SB910 + Navigator X + trochę umiejętności i dużo planów

  10. #10

    Domyślnie

    Ja mam niby aparat zakwalifikowany do flary a nie widziałem ani jednej. Robiłem foty pod słońce wiele razy i zero problemu. Z różnymi obiektywami. Myślałem nawet wysłać po sezonie aparat do serwisu ale boję się że jeszcze coś zepsuja
    Albo narobię zdjęć licznik nabije i wtedy wymienię wymiana migawki w D750 jest dożywotnio darmowa prawda? Niby nikon wymienia migawke w D750 za free... ?
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Flara w D750
    By Dabi1987 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-06-2015, 11:48
  2. D750 cień i flara - przykłady
    By TOP67 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-12-2014, 11:29
  3. [ Krajobraz ] Flara
    By loki_p in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-05-2011, 22:41
  4. Flara?
    By Gallson in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-05-2009, 18:07
  5. [ Architektura ] Flara
    By Calme in forum Architektura
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25-02-2009, 22:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •