Close

Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 54
  1. #41

    Domyślnie

    Tatry przecież nie są prywatną własnością.
    Teren należący do państwa to jest NASZA własność.
    Urzędnicy są tylko naszymi pracownikami nadzorującymi ten teren.
    W Polsce każdy urzędnik uważa, że ma prawo rządzić wg swojego widzimisie obywatelami.
    A odnośnie opłat za zdjęcia ślubne. Traktowane jest to jako działalność "komercyjna".
    Przecież te opłaty ponosi para młoda, a nie fotograf.
    Dla mnie działalnością komercyjną byłoby gdyby ktoś robił np. zdjęcia do czasopisma.
    Ogólnie u nas ciągle jest mentalność, że ludzie są dla państwa, a to państwo powinno być dla ludzi.
    Moim skromnym zdaniem jeśli para nie blokuje przejścia używając statywów, parasolek itp. to nie powinni od nich liczyć kasy.
    Ale ja jestem idealista
    Ostatnio edytowane przez tomek67 ; 30-07-2016 o 07:56

  2. #42

    Domyślnie

    Raczej materialistą - ważniejsze dla Ciebie jest to, że trzeba płacić niż to, że te pieniądze pójdą na dbanie o nasze dobro wspólne.
    d70s + N18-70 + N55-200

  3. #43

    Domyślnie

    Nie do końca jest tak, jak to w uproszczeniu sugerujesz...

    Można być idealistą (i akurat ja to podejście popieram) kiedy jako płacącemu nie jest ci obojętne na co idą zapłacone pieniądze. Na przykład wolę dać okolicznym panom żulom po przysłowiowej złotóweczce dziennie (tym bardziej, że jak była fucha wyniesienia piwnicy, to się chętnie zgodzili i rzetelnie pracowali), niż dawać proboszczowi 2 grosze tygodniowo. Takie podejście idealistyczne, choć powiązane jak widzisz z płatnościami.

    Po drugie w dzisiejszych czasach nie mam najmniejszej pewności, czy pieniądze na nawet najszczytniejszy cel - przypuśćmy ratowanie jakichś stoczni chociażby - nie pójdą na zupełnie co innego.

    Więc jak widzisz z tym 'materializmem' który widzisz u bliźniego to też rożnie bywa...
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  4. #44

    Domyślnie

    Zauważ, że przedmówca nic nie powiedział o motywacji swojego poglądu dotyczącego nie płacenia, a jedynie narzekał, że trzeba płacić. Z grubsza, ja odebrałem to jako "Nie chcę płacić, bo jestem idealistą - chcę wszystkiego za darmo". Wyjątkowo często taką postawę widuję, więc może zadziałało zaszufladkowanie i nie o to piszącemu chodziło. W takim wypadku, polecam pisać bardziej precyzyjnie.

    Ja uważam, że większość z tej kasy pójdzie na rzeczy związane z utrzymaniem Tatr i nie mam powodów sądzić, że będzie inaczej ( skoro już ten temat poruszyliśmy ).
    Ja również w całej rozciągłości popieram podejście takie jak napisałeś, że interesuje mnie na co idą pieniądze które płacę, które mi zabierają z podatków.
    d70s + N18-70 + N55-200

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kurtz Zobacz posta
    Raczej materialistą - ważniejsze dla Ciebie jest to, że trzeba płacić niż to, że te pieniądze pójdą na dbanie o nasze dobro wspólne.
    Tego typu opłaty służą tylko łataniu dziury w budżecie drenowanym przez rozrastając się aparat urzędniczy i wydatki socjalne. Tylko temu celowi służą kolejne bezsensowne podatki i opłaty od wszystkiego co tylko możliwe.
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Borat1979 Zobacz posta
    Tego typu opłaty służą tylko łataniu dziury w budżecie drenowanym przez rozrastając się aparat urzędniczy i wydatki socjalne. Tylko temu celowi służą kolejne bezsensowne podatki i opłaty od wszystkiego co tylko możliwe.
    Nie ta skala, poza tym, z tego co się orientuję to są to środki idące bezpośrednio do budżetu instytucji TPN i nie idą przez budżet.
    d70s + N18-70 + N55-200

  7. #47

    Domyślnie

    TPN po prostu sra kasą, dodatkowo masę kasy uzyskuje z dotacji, grantów, programów itp. Opłata za zdjęcia ślubne nie ma żadnego uzasadnionego celu poza wyłudzeniem dodatkowej kasy od ludzi, którzy za ten wstęp już zapłacili. Jak pójdę robić fotki zagranicznej wycieczce zakładowej to płacił nie będę nic poza wstępem. Jak zrobię jakiś ładny widoczek i będę sprzedawał wydruki to też im nie zapłacę nic.

    Ochrona przyrody to ogólne pojęcie, którym zamyka się po prostu usta każdemu, kto ma jakiekolwiek pytanie. Gdyby rzeczywiście chciano coś chronić w tych Tatrach, to wprowadzano by limity wejść na szlak, szczególnie określające okresy godowe zwierząt. Tymczasem ograniczeń żadnych nie ma i tabuny rozdartych turystów rozdeptują Tatry codziennie. Dodatkowo "uprzywilejowani" czyli taternicy i wpinacze plączą się poza szlakami jak chcą i niekoniecznie jest to najkrótsza droga do ściany. Znam sporo z nich i wiem, co mówię.
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

  8. #48

    Domyślnie

    Akurat ruch wspinaczkowy stanowi promil w skali ogólnego ruchu turystycznego i tak się składa, że to właśnie ci "uprzywilejowani" są najczęściej najbardziej świadomi wartości gór, w przeciwieństwie do tabunów turystów i niestety samych gòrali. To nie wspinanie i wspinacze są zagrożeniem dla Tatr. Też znam sporo z nich i sam nim jestem.

    Wysłane z mojego HTC One mini 2 przy użyciu Tapatalka

  9. #49

    Domyślnie

    Co nie zmienia faktu, że chodzą praktycznie gdzie chcą i straszą zwierzynę, która zwiała z okolic szlaków rozdeptywanych przez tych "gorszych".
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

  10. #50

    Domyślnie

    No nie wiem, ostatnio jak byłem w Tatrach to kilka saren i jeleni łaziło wśród turystów na drodze do Moka?zwierzęta raczej ściągają ludzie i schroniska bo szukają tam żarcia. Łażenie gdzie się chce tak naprawdę jest minimalne bo zwykle w dużej mierze podchodzi się szlakiem, dopiero pod koniec z niego schodzi np.na Mnicha czy Kazalnicę... Wspinacze nie chodzą też stadami jak turyści, tylko zwykle po dwie osoby, nie śmiecą, nie drą się (poza wspinaniem już w ścianie, przy podawaniu komend, ale tam już zwierząt nie ma?), więc jeśli jakieś zwierzę natknie się na zespół to go po prostu ominie... Taka obecność raczej nie jest szkodliwa ani dokuczliwa dla przyrody, pomijam już sprzątanie śmieci po turystach, czy to indywidualne czy w ramach większych akcji, w dużej mierze biorą w tym udział wspinacze.

    Wysłane z mojego HTC One mini 2 przy użyciu Tapatalka

Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. 4150 PLN + sprzęt na reportaże ślubne i sesje w studio
    By Facelles in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 02-04-2016, 23:12
  2. Plenerowe sesje ślubne
    By PiotrekW in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 18-01-2015, 20:12
  3. z szuflady czyli ślubne Archeo z 2012 w Tatrach
    By Borowa in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-03-2014, 18:04
  4. Odpowiedzi: 125
    Ostatni post / autor: 08-05-2012, 15:43
  5. Ile za sesje do portfolio modelki?
    By nonameuser1 in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 129
    Ostatni post / autor: 05-09-2011, 19:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •