Close

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokaż wyniki od 51 do 54 z 54
  1. #51

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sufenta Zobacz posta
    Jest tez, kolego Kurtz, roznica miedzy Tatrami a Alpami, Pirenejami i Himalajami. Jest tez roznica miedzy "prywatnym palacykiem pod lasem" (mieszka w nim swiadomy swoich praw prywatny polski wlasciciel) za ktorgo mozliwosc fotografowania powinnismy byc wdzieczni a, np., zamkiem Eltz, ktorego wlascicielowi, hrabiemu Karl von Eltz (ani nikomu innemu w De) do glowy by taki zakaz nie przyszedl. Pzdr
    Czyżby?

    "[...] Z racji tego, że niemieckie prawo dotyczące ochrony prywatności, należy do najbardziej restrykcyjnych w Europie, Google musiało zostawić właścicielom posesji tylną furtkę. Każdy mógł zastrzec sobie, iż życzy sobie, aby Google "wykasowało" jego dom z usługi Street View. Nie dosłownie oczywiście. Fragment zdjęcia mógł zostać zretuszowany do tego stopnia, iż przedstawiał bliżej nieokreślone coś. Z tej opcji skorzystało, jak podaje Google, 244 237 osób. To jest 2,89% właścicieli obfotografowanych posesji.[...]"

    A co sądzicie o ochronie nocnego wizerunku wieży Eiffla (była tu kiedyś burza na forum w tej sprawie)? Polska nie jest tu wcale wyjątkiem.
    A przy okazji, proszę nie mylić ochrony wizerunku Tatr czy innych publicznych widoków, bo takiej nie ma, z opłatą za komercyjne działanie na wydzielonym terenie TPN.
    sprzęt: fotografuję sercem

  2. #52

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jędrula Zobacz posta
    A co sądzicie o ochronie nocnego wizerunku wieży Eiffla (była tu kiedyś burza na forum w tej sprawie)?

    Gdyby to była prawda, myślę, że to byłby święty Graal każdego właściciela byle psiej budy: zarabiać na patrzeniu na oświetlenie swojego grajdoła... Ale i tak próbują go coraz bardziej natarczywie znaleźć - vide brukselskie Atomium.

    Na szczęście więcej w tym legend, niż prawdy; fotografować można, sąsiednia Wieża Montparnasse nawet zrobiła specjalne udogodnienia w tym celu. Nie można natomiast tego (tzn. nocnej wieży Eiffela) publikować komercyjnie w postaci pocztówek, albumów i tego typu - co w dzisiejszych skomercjalizowanych do szpiku kości czasach już nawet mnie coraz mniej dziwi...
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  3. #53

    Domyślnie

    Hejka, minął rok od wprowadzenia przepisu. Powiecie jak to teraz wygląda? W najbliższym czasie planuję plener w górach i chciałbym zapytać Was o info. Płacicie? Sprawdza ktoś te zezwolenia?

  4. #54

    Domyślnie

    Wypełniasz wniosek online, płatność idzie przelewem, wniosek złóż z dwudniowym wyprzedzeniem, choć ja ostatnio dostałem pozwolenie z dnia na dzień. MUSISZ zezwolenie wziać ze sobą, nigdzie tego nie okazujesz, dopiero jak strażnik podejdzie do Ciebie i zapyta czy masz pozwolenie to mu pokazujesz. Więc możesz nic nie płacić i iść z młodymi robić zdjęcia. Jeśli nikt nie podejdzie to Ci się udała sesja za free. Jeśli ktoś podejdzie a nie będziesz miał papieru to nałożą mandat, nie wiem czy po mandacie pozwalają dalej focic czy zakazują, nie próbowałem.

    Ogólnie na tą opłatę jest jeden prosty haczyk; iść z młodymi robić zdjęcia w tatry ale żeby nie byli ubrani w suknię ślubną i garnitur. Plenery np zagraniczne często się robi w ubraniu eleganckim, zwiewna suknia mgiełka itp, a nie w ślubnych strojach, i to też dobrze wygląda. Bez ślubnego ubrania nikt od Was opłaty/zezwolenia żądać nie może, bo jak Wam niby udowodni że to plener ślubny a nie zrobienie zdjęć kumplowi i jego dziewczynie na urlopie?

    PS. Sam jestem ciekaw co z innymi forumowiczami, płacicie? Czy robicie bez zezwolenia?
    Ostatnio edytowane przez Aeon88 ; 29-08-2017 o 21:09
    ;]

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456

Podobne wątki

  1. 4150 PLN + sprzęt na reportaże ślubne i sesje w studio
    By Facelles in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 02-04-2016, 23:12
  2. Plenerowe sesje ślubne
    By PiotrekW in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 18-01-2015, 20:12
  3. z szuflady czyli ślubne Archeo z 2012 w Tatrach
    By Borowa in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-03-2014, 18:04
  4. Odpowiedzi: 125
    Ostatni post / autor: 08-05-2012, 15:43
  5. Ile za sesje do portfolio modelki?
    By nonameuser1 in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 129
    Ostatni post / autor: 05-09-2011, 19:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •