Close

Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 73
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Larch Zobacz posta
    Z samego działania mam pytanie. Robię zdjęcia w trybach półautomatycznych (głównie A) i auto ISO (zablokowane do max 3200). Po podpięciu lampy aparat ISO ustawia na max 400. Tzn ISO aparat dobiera (co widać na wyświetlaczu i aparatu i lampy) tak jakby lampy nie było, z tym, że ustawia max ISO na 400. Zdjęcia naświetlają się prawidłowo. Gdy manualnie ustawię ISO na np 100 lampa z iTTL zadziała i zdjęcie również naświetli się prawidłowo (po prostu lampa mocniej wypali). Czy można tą wartość 400 zmienić nie zmieniając tego 3200? Szukałem w menu i nie znalazłem. Czy to tylko D3300 ma takie ograniczenie?
    Nie ustawia ISO 400. Dobór czułości jest w tym samym momencie co pomiar błysku, więc nie może ci aparat pokazać co będzie ustawione.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Nie ustawia ISO 400. Dobór czułości jest w tym samym momencie co pomiar błysku, więc nie może ci aparat pokazać co będzie ustawione.
    Dobiera w momencie błysku to fakt, ale przy AutoISO max to ISO400. Znalazłem informację dlaczego tak jest:
    http://www.scantips.com/lights/flashbasics4d.html
    Nikon przy AutoISO po podpięciu lampy ustawia dwa kroki wyżej niż minimalne ISO. Gdy minimum zmieniam na ISO200 wtedy przy lampie max ISO robi się 800.


    Łukasz

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Larch Zobacz posta
    Dobiera w momencie błysku to fakt, ale przy AutoISO max to ISO400. Znalazłem informację dlaczego tak jest:
    http://www.scantips.com/lights/flashbasics4d.html
    Nikon przy AutoISO po podpięciu lampy ustawia dwa kroki wyżej niż minimalne ISO. Gdy minimum zmieniam na ISO200 wtedy przy lampie max ISO robi się 800.


    Łukasz
    To znalazłeś bzdury.
    ISO 400 tylko się wyświetla. Zrób sobie zdjęcia i odczytaj ISO z nich, a nie z aparatu przed zdjęciem.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  4. #24

    Domyślnie

    Mam jedną 685 od 4 dni, po testach w studio zamówiłem trzy kolejne. Odpalam poprzez 622C-TX.
    W nadchodzącym tygodniu będę robił pierwszą sesję komercyjną CLSem wreszcie po radiu, sabiny na wszelki wypadek też zabiorę ale jako backup. Jestem bardzo ciekawy jak się spiszą chińczyki przy intensywniejszej pracy. No i potem dwa miesiące będę pstrykał dla klienta nad morzem. Tutaj dostaną najbardziej w dupeczkę, bo jednak dzień w dzień na pełnym słońcu - jak nic nie będę pisał to będzie oznaczało, że dały radę
    Te chińczyki spadły mi z nieba, bo Nikon z cenami za swoje nowe lampy upadł na głowę.

    Na chwilę obecną mogę powiedzieć, że wykonanie bardzo przyzwoite, trzyma się pięknie w stopce (fajny patent z tym uszczelnieniem), sterowanie zoomem z TX też bajka, eleganckie menu i ciekawa siatka wspomagająca AF (większa od nikonowej), do tego brak lamp w sankach przy dwóch dużych body to będzie ulga dla kręgosłupa. Najbardziej mnie zastanawia jak się będzie spisywało błyskanie w serii na pełnej mocy i po jakim czasie lampy się zagrzeją.

    Ale już teraz wiem, że w życiu nie zapłacę za lampę nikona więcej niż 1k. Kilka razy samemu wymieniałem żarniki i to co widziałem w środku sabin, to gruby żart za 2500zł.
    pozdrawiam
    Philipp Gmür Fotograf Poznań

  5. #25

    Domyślnie

    Mam ogromna prośbę.
    Dotąd jeśli miałem pracować z błyskiem to targałem studyjne lampy. Czyli dużo towaru i cieżko.
    Rozpatruje opcje zakupu takich małych lamp.
    Czy te sterowniki o których piszesz bedą działały przez ściany?

    Jak stawiam studyjna lampę zza okna to nie martwię sie o moc, tutaj zastanawiam sie czy będzie ona wystarczająca.

    Czy z tych chińczyków da sie zbudować zestaw 4 lamp + sterownik + Sabina 800 żeby to pracowało razem?

  6. #26

    Domyślnie

    Na otwartym terenie testowałem 30 metrów i luz, nie wiem jak dalej. Natomiast przez ścianę porotherm 2 cegły plus wełna, ściana działowa z jednego porothermu i drzwi zewnętrzne i jedne wewnętrzne limit błyskania to było ok. 10m.
    Na body wrzuciłem sterownik TX, 685 mają wbudowany odbiornik i sabiny chodzą zapięte na transceiver 622. Wszystko po ttl +/- 3EV i dodatkowe +/- 5EV na body. Najbardziej się martwiłem że nie dadzą radę zejść poniżej manualnej 1/128 ale w TTL potrafią błyskać z mniejszą mocą (nie wiem ile ale strzelam że tak 2EV)

    Z pierwszych minusów, jakie zauważyłem to guma uszczelniająca/usztywniająca stopkę w jednej lampie ma tendencję do wyginania się i w konsekwencji istnieje szansa, że ją zgubię w terenie.
    pozdrawiam
    Philipp Gmür Fotograf Poznań

  7. #27

    Domyślnie

    Są to wyzwalacze radiowe, więc nie potrzebują widzieć się nawzajem, ale mają ograniczony zasięg, szczególnie przez ściany.
    Można powiedzieć, że zasięg będzie podobny do WiFi - jak jedna ściana, z cegły i nie specjalnie gruba, to zadziała. Jak będzie to kilka żelbetonowych, to mogą być problemy.

    Możesz bez problemów zbudować zestaw z dowolnej ilości lamp, ale sterowanie tylko w 3 grupach.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    Jak stawiam studyjna lampę zza okna to nie martwię sie o moc, tutaj zastanawiam sie czy będzie ona wystarczająca.
    Dla formalności dodam, że są też małe lampy (z zewnętrznym zasilaniem) o większej mocy, Godox 360.

  9. #29

    Domyślnie

    Czyli reasumując.
    Potrzebuje
    sterownika 622N tx LCD
    3 odbiorniki 622N
    Oraz 2 lampy 685
    Sterownik będzie wpięty w aparat
    A na 3 odbiornikach bedą lampy błyskowe (2x685 i 1x sb800)

    Dobrze kombinuje?

  10. #30

    Domyślnie

    685 mają wbudowane 622, więc z odbiorników potrzebujesz tylko 1x 622 dla sb800, a reszta się zgadza

Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. YONGNUO – YN685 NIKON z TTL i HSS + 622 :)
    By jacek_wozniak in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 88
    Ostatni post / autor: 02-12-2018, 22:25
  2. Yongnuo Speedlite YN560 IV
    By R0b3rT in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 29-01-2016, 08:17
  3. Lampa yongnuo speedlite yn 568ex
    By neo1977 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 15-09-2015, 20:43
  4. Yongnuo Speedlite YN560 II czy Yongnuo Speedlite YN-468II
    By wiktoriafot in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 08-07-2014, 17:47
  5. YongNuo YN465 Speedlite
    By answer86 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 15-05-2011, 03:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •