Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 43
  1. #1

    Angry D 500 zamienniki aku

    Witam wszystkich pięknie.
    Gdyby ktoś potrzebował to oznajmiam. Na dzień dzisiejszy zamienniki akumulatorów En-el 15 pomimo że chodzą w innych puszkach to w D 500 niestety nie. Mam nadzieję że spece skośnookie rozwiążą ten problem.
    Pozdrawiam.
    p/s
    Przystępuję do dalszych testów z aparatem

  2. #2

    Domyślnie

    Zapewne niedługo pojawią się zamienniki aku. Z drugiej zaś strony... skoro kogoś stać na aparat pro za 10k...

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mado Zobacz posta
    Witam wszystkich pięknie.
    Gdyby ktoś potrzebował to oznajmiam. Na dzień dzisiejszy zamienniki akumulatorów En-el 15 pomimo że chodzą w innych puszkach to w D 500 niestety nie. Mam nadzieję że spece skośnookie rozwiążą ten problem.
    Pozdrawiam.
    p/s
    Przystępuję do dalszych testów z aparatem
    No popa pan, bezczelne japońce, jak śmią, jakim prawem, kaduka? Dobrze im dosoliłeś z tymi skośnookimi.

    Z drugiej strony, gdybym sam był przypadkiem skośnookim specem i jeszcze większym przypadkiem natknął się na ten wpis to moja odpowiedź byłaby mniej więcej taka: a niech się wali buraczano-zapyziałe malkontenctwo - to jest taki wspólny mianownik z skośnookimi specami....
    Pozdrawiam.
    p/s
    Przystępuję do obiadu
    D750 - Fuji S5 Pro - T 24-70 /2.8 VC USD - N 70-200/2.8 VRII - TO 17/3.5 ATX PRO - N 50/1.4 G - S 85/1.4 EX DG HSM

  4. #4

    Domyślnie

    pisałem o problemach z nieoryginalnymi aku w d500 już jakiś czas temu - w wątku o d500.
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Andrzej1974 Zobacz posta
    Zapewne niedługo pojawią się zamienniki aku. Z drugiej zaś strony... skoro kogoś stać na aparat pro za 10k...
    No właśnie mnie to zastanawia, wydaję 10k na aparat, a próbuje oszczędzić 100 na baterii...

  6. #6

    Domyślnie

    Jeśli nie ma to wpływu na dalszą pracę to należy oszczędzać jak to tylko możliwe. To tej chwili największy problem Polaków że nie potrafią oszczędzać.
    Nadal tkwimy w zabobonie ,,zastaw się a postaw się" Czas zacząć myśleć do przodu. Dlatego takie teksty jak powyżej są nie na miejscu...

  7. #7

    Domyślnie

    mnie z kolei babcia uczyła "pamiętaj wnusiu - za biedni jesteśmy, żeby gówno kupować"
    maniak ciemniowy minoltowy
    ucyfrowiony przy użyciu D300, dopieszczony przy użyciu D500
    trochę lotniczych pstryków na www.waldemarkowalski.pl
    spotter.pl

  8. #8

    Domyślnie

    A mnie uczono, że chytry dwa razy traci... I mogłem się o tym przekonać na własnej skórze, w kwestii baterii do Nikona oczywiście, więc Maćku... Oszczędzać lubię, wtapiać nie bardzo...

  9. #9

    Domyślnie

    Pisałem przecież że powinien oszczędzać jeśli nie ma to wpływu na pracę. Niczego nie przesądzam.
    Z drugiej strony skąd wiesz ile pieniędzy ma właściciel D500? Może kupił go na raty i wydaje połowę pensji żeby go spłacić. Wytykając komuś że chce zaoszczędzić zaglądasz mu w kieszeń co w moim przekonaniu jest bardzo niegrzeczne. To nie moja ani nie Twoja sprawa.
    Problem jest w braku kompatybilności zamienników i na tym powinniśmy się skupić w tym temacie.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Maciek N Zobacz posta
    Z drugiej strony skąd wiesz ile pieniędzy ma właściciel D500? Może kupił go na raty i wydaje połowę pensji żeby go spłacić. Wytykając komuś że chce zaoszczędzić zaglądasz mu w kieszeń co w moim przekonaniu jest bardzo niegrzeczne. To nie moja ani nie Twoja sprawa.
    Wszystko ok, ale wydaje mi się, że problemem jest właśnie mierzenie sił na zamiary. To trochę tak jak z człowiekiem, który kupuję auto z silnikiem 5 litrów i montuje do niego gaz, albo stawia dom z basenem i ogrzewa się farelką... Nie tędy droga moim zdaniem... Nie jest to kwestia zaglądania w portfel, tylko racjonalności myślenia...
    Historia - kupiłem zamiennik baterii do D5000, marka autoryzowana nie pamiętam już dzisiaj, ale polecana powszechnie. Przez rok zamienne z oryginalnym akumulatorem używana nie różni się od niego niczym. Po roku okazuje się, że bateria potrafi, pokazując że jest pełna, wyładować się po 300 zdjęciach. Nie tak, że miga jedną kreską, ale tak, że wyłącza się aparat... Każdy kolejny miesiąc, to mniej zdjęć do takiej akcji. Po dwóch latach bateria zamienna, dobrej firmy, ląduje w torbie, w mojej głowie jest złość, bo płaciłem za nią 100 zł, a oryginał kosztował 180. Różnica? Oryginał pracuję stabilnie do dziś (aparat z 2010 r.), zamiennik po dwóch latach dokonał żywota. Wyjaśnij mi proszę zatem na czym polega oszczędność w takiej akcji?
    Dodam tylko, że D300s ma dwa oryginały 2011 i pracują oba równo, D7100 2014 dwa oryginały i pracują równo. O zamienniku do Olympusa FE240 nie będę pisał, bo szkoda czasu...
    Moje wnioski po przygodach - nigdy więcej oszczędności 100 zł.
    I na koniec jeszcze jedno moje przemyślenie, może niegrzeczne... Nie stać mnie na coś, to nie kupuję... Jeżeli wziąłem aparat na raty i nie stać mnie na baterię za 200 zł, bo wywalam na ratę pół swojej wypłaty, to znaczy że mój zdrowy rozsądek się ze mną pożegnał i poszedł szukać kogoś mądrzejszego... Pozdrawiam serdecznie.

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Sima 170-500 lub 150-500 ewentualnie 50-500 czy Tamron 200-500?
    By tzwola in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 22-01-2016, 17:19
  2. 50-500 czy 150-500 OS - co wybrać, pytanie o doświacdczenia.
    By samuraj in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 04-08-2012, 09:43
  3. Zamienniki aku EN-EL3e?
    By olyszyn in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 15-05-2012, 18:08
  4. Zamienniki aku do D40
    By bambo in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 28-12-2008, 00:26
  5. Aku D80/D200 a aku z D70/D50
    By fotoGRAFIK in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 20-10-2006, 10:27

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •