Close

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 43
  1. #31

    Domyślnie

    Dobre rozwiązanie, ale podejrzewam że ma jeszcze jeden minus - nie działa precyzyjne wskazanie zużycia aku w aparacie. Dobrze mi się wydaje ?
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  2. #32

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ZbyszekS Zobacz posta
    Eneloopy w gripie Newell !
    no patrz, a to był akumulator Newella właśnie, dziwny ten D500, gripa toleruje, a beterii już nie...

  3. #33

    Domyślnie

    Do gripa wkładałem tylko oryginalny akumulator lub akumulatorki AA. W tym drugim przypadku rzeczywiście nie pokazuje poziomu naładowania AA ale kolejność "zjadania" baterii gdy AA jest w gripie a oryginał w body działa ok.
    Nie mam zamiennika żeby sprawdzić jak zachowa się w gripie
    35mm: Praktica VLC2; Pentacon 28; Pancolar 50; Pentacon 135
    DX: Z fc; Z DX 16-50; TTArtisan 50/1.2
    FX: Z8; V 24; N 35; N 40; N 50; Meike 50/1.2; N 85; N 14-30; N 24-120; T 70-210

  4. #34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    Dobre rozwiązanie, ale podejrzewam że ma jeszcze jeden minus - nie działa precyzyjne wskazanie zużycia aku w aparacie. Dobrze mi się wydaje ?
    Nie wiem jak będzie w D500, ale zdaje mi się, że powinno działać w miarę poprawnie, choć tylko jak dla AA - czyli pełna, nie pełna, pusta.
    Będzie też to zależne od ustawienia rodzaju baterii - Litowe, alkaliczne, NiMH, bo każde mają inne napięcie. Od tego ustawienia może też zależeć przy jakim napięciu aparat odłączy zasilanie z gripa.

    Jak D7k zasilałem z 2x 18650, to wskazanie, mimo tylko 3 stanów, było dość poprawne. Jednak przerobiłem na 3x 18650 i tu nie mam już żadnego wskazania (tzn cały czas jest pełno), bo z zasilania idzie stałe napięcie.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  5. #35

    Domyślnie

    Mam nadzieję, że przydatna informacja:

    Zamiennik firmy blumax (replace EN-EL15) działa z D500. Sprawdzone.
    Pomijam fakt że przy cenie body.. oryginalny akumulator jest stosunkowo tani i ukłon w stronę Nikona, że nie zmienili rodzaju baterii.
    przem

  6. #36

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Maciek N Zobacz posta
    Jeśli nie ma to wpływu na dalszą pracę to należy oszczędzać jak to tylko możliwe. To tej chwili największy problem Polaków że nie potrafią oszczędzać.
    Nadal tkwimy w zabobonie ,,zastaw się a postaw się" Czas zacząć myśleć do przodu. Dlatego takie teksty jak powyżej są nie na miejscu...
    Ale stabilność i jakość zasilania to podstawowa sprawa w każdym sprzęcie elektronicznym. Mogę to zrozumieć u kogoś kto kupuje sobie D3000 z kitem to każde kolejne 100 zł to dla niego dużo ale wydaliśmy na sprzęt kilkanaście czy kilkadziesiąt tysięcy cudowanie z jakimś badziewnym zamiennikiem dla 100 zł jest bezsensowne. Podobnie często spotykam to u znajomych kupujących komputery gdzie ładują wypasione i7 i GTXy, ładują w to kupę kasy a montują do tego najtańszy badziewny zasilacz.
    Ostatnio edytowane przez Borat1979 ; 05-05-2017 o 15:42
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  7. #37

    Domyślnie

    też jestem zdania że oszczędzać należy z głową; jeśli ktoś nie kupuje zawsze najtaniej, to nie musi oznaczać że wyznaje zasadę "zastaw się a postaw się". Akurat w przypadku akumulatorów do nikonów, szukanie najtańszych okazji może być złym doradcą co widać choćby na przykładzie EN-EL15; Ktoś kto okupił się w zamienniki tego akumulatora do poprzedniego body, po wymianie body na D500 może znów chwytać się za portfel i bardzo prawdopodobne że ostatecznie będzie musiał kupić oryginalny aku. Ktoś kto kupował oryginały, nie dość że cały czas ma pewny sprzęt, którego używanie założenia jest przewidywalne i bezpieczne, to ma możliwość wymiany starszych akumulatorów na nowe w ramach akcji serwisowej.
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  8. #38

    Domyślnie

    Podzielam to zdanie nieustannie, odkąd mój zamiennik do D5000 padł po roku... Akumulator nie jest aż tak drogi, żeby na nim oszczędzać. Ja mam zapas oryginalny z D7100, którego kupiłem za niecałe 170 zł... To dużo? Kupując D500 nawet przez sekundę nie pomyślałem, że mógłbym szukać oszczędności na akcesoriach...

  9. #39

    Domyślnie

    Podałem Wam informację jako ciekawostkę. Ten zamiennik mi pozostał z D7100 i po przeczytaniu tego wątku postanowiłem że go sprawdzę w D500. Działa bezproblemowo.
    Nikt nikogo nie zmusza do zakupu, choć uważam osobiście jako elektryk że body "nie ma pojęcia" że ma zamiennik i nic złego się z nim dzieje.

    OT:
    Jeśli chodzi o zasilacze komputerowe to absolutnie się zgadzam z tym co tu Kolega wyżej napisał. Jakość zasilacza ma znaczenie dla płyty.
    przem

  10. #40

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez specjal Zobacz posta
    .....choć uważam osobiście jako elektryk że body "nie ma pojęcia" że ma zamiennik i nic złego się z nim dzieje.....
    Ja akurat ciut siedzę w pakietach Li-ion. W tej chwili, zwłaszcza w zaawansowanych pakietach zasilających, do 50% wartości pakietu stanowi elektronika kontrolująca ładowanie, rozładowanie, itp.
    Więc dosyć często w praktyce przemysłowej zdarzają się rozjazdy triady pakiet/ładowanie/odbiornik przy źle zorganizowanym procesie integracji. Jakaś niezgodność parametrów prądowych i coś idzie z dymem. Aparat operuje na małych prądach, pakiet jest kopiowany (wraz z elektroniką) z oryginału, więc ryzyko nie jest wielkie. Ale im więcej prądu, tym większa ostrożność - czyli używanie oryginałów.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Sima 170-500 lub 150-500 ewentualnie 50-500 czy Tamron 200-500?
    By tzwola in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 22-01-2016, 17:19
  2. 50-500 czy 150-500 OS - co wybrać, pytanie o doświacdczenia.
    By samuraj in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 04-08-2012, 09:43
  3. Zamienniki aku EN-EL3e?
    By olyszyn in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 15-05-2012, 18:08
  4. Zamienniki aku do D40
    By bambo in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 28-12-2008, 00:26
  5. Aku D80/D200 a aku z D70/D50
    By fotoGRAFIK in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 20-10-2006, 10:27

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •