Close

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 45
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dennis8 Zobacz posta
    Miałem d 610 , mam d 750 iso obrazek obróbka zdecydowanie za 750-tką.
    W innym temacie (http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=265012) trochę narzekają nie tylko na kolory z D750 ale i na obróbkę jego plików.

  2. #12

    Domyślnie

    Obserwuję forum z lubością i tu czasami chyba jest w dobrym tonie narzekać. Mam 750 i jestem zadowolony.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robanto Zobacz posta
    Obserwuję forum z lubością i tu czasami chyba jest w dobrym tonie narzekać. Mam 750 i jestem zadowolony.
    No bo odbiór kolorów to bardzo indywidualna sprawa; są różne gusta, różne oczekiwania, różne skale odniesienia czy różna świadomość użytkowników. Najczęściej narzekanie na problem z kolorem w d750 wynika właśnie z oczekiwania konkretnych efektów które jest trudno uzyskać (a które np. uzyskiwało się na innych body). Osoby które nie mają takich oczekiwań i którym podoba się domyślna kolorystyka z aparatu, z JPGa czy konwertera RAW który używają, będą zadowolone - w końcu jest kolor, wysoki DR i łatwe do opanowania szumy.
    Nie ma obiektywnej prawdy czy kolory z d750 są dobre czy złe, są natomiast bardzo subiektywne stwierdzenia że kolory są do bani albo świetne Ale już obiektywne można stwierdzić że trudne albo wręcz niemożliwe jest uzyskanie konkretnego efektu barwnego z RAWów d750. Dla wielu osób to nie musi być żadna wada, dla innych tak duża że przyćmiewająca inne zalety tego aparatu.
    Ja darowałem sobie ten aparat z 2 powodów - jednym z nich był właśnie obrazek.
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    Ja darowałem sobie ten aparat z 2 powodów - jednym z nich był właśnie obrazek.
    To dla dopełnienia napisz co w zamian sobie wybrałeś a z czego się przesiadałeś.

  5. #15

    Domyślnie

    Zgadzam że że ocena kolorów jest w pewnym stopniu subiektywna, jednak jeśli to subiektywne odczucie objawia się u dużej liczby użytkowników to nie obwiniał bym tylko subiektywną ocenę
    Druga sprawa to nie piszemy przecież o pewnej charakterystyce kolorów tylko o problemie z uzyskaniem neutralnego balansu bieli.
    Problem nie jest duży, raczej sporadyczny ale w mojej ocenie trzeba o nim pisać aby następca np. D760 miał to poprawione.
    Na koniec napiszę że z D750 jestem zadowolony i nie żałuję że go zamieniłem pozbywając się D800

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pajp Zobacz posta
    To dla dopełnienia napisz co w zamian sobie wybrałeś a z czego się przesiadałeś.
    Używane D4

    Cytat Zamieszczone przez Maciek N Zobacz posta
    Zgadzam że że ocena kolorów jest w pewnym stopniu subiektywna, jednak jeśli to subiektywne odczucie objawia się u dużej liczby użytkowników to nie obwiniał bym tylko subiektywną ocenę
    Druga sprawa to nie piszemy przecież o pewnej charakterystyce kolorów tylko o problemie z uzyskaniem neutralnego balansu bieli.
    Problem nie jest duży, raczej sporadyczny ale w mojej ocenie trzeba o nim pisać aby następca np. D760 miał to poprawione.
    Na koniec napiszę że z D750 jestem zadowolony i nie żałuję że go zamieniłem pozbywając się D800
    Ale nie czytałem żeby gdziekolwiek jakieś pomiary wykazały problem z barwami nikona d750. Przecież to że przez długi czas uważano że tylko kolory z canona 5D są idealne nie oznacza że obiektywnie wszystkie inne aparaty miały problem z kolorami, tylko że ich renderowanie kolorów nie odpowiadało pewnej grupie odbiorców. Zapewne takich badań nie robiono, ale statystyczne raczej mniejsza ilość użytkowników ma problem z obrazkiem z d750 niż z niem problemu nie ma - więc to raczej problem mniejszości i trudno nazwać go obiektywnym jeśli dotyczy kwestii podobania się lub nie
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  7. #17

    Domyślnie

    A ja odnoszę wrażenie, że problem z kolorami mają "starzy wyjadacze ". Bez urazy oczywiście. Mam na myśli to, że są oni przyzwyczajeni do tego co mieli z poprzednich puszek i ciężko im zaakceptować obrazek, który jest inny ( lepszy? ). Ludzie którzy dużo fotografują mają swoje nawyki i przyzwyczajenia standardy w obróbce. Ja jestem zadowolony, ale ja to amator jestem....

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez patefonik Zobacz posta
    A ja odnoszę wrażenie, że problem z kolorami mają "starzy wyjadacze ". Bez urazy oczywiście. Mam na myśli to, że są oni przyzwyczajeni do tego co mieli z poprzednich puszek i ciężko im zaakceptować obrazek, który jest inny ( lepszy? ). Ludzie którzy dużo fotografują mają swoje nawyki i przyzwyczajenia standardy w obróbce. Ja jestem zadowolony, ale ja to amator jestem....
    Najwiekszy problem mają byli posiadacze d 700 , d 3 s .Tamte matryce generują naprawde świetny obrazek .Miałem na zapasie d 700 z 85 mm na 2 zleceniach i wiem o czym piszą.Jednak d 700 to marne iso , d3s sam szukałem pare miesiecy ,ciezko wytargac fajną sztuke.D 750 super iso , rozmiar pliku , i INNY obrazek .
    d780, d700, Nikkor 18-35,24,35,85,24-70
    www.foto-maciejewski.pl
    Fejs - https://www.facebook.com/fotomaciejewski

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dennis8 Zobacz posta
    Najwiekszy problem mają byli posiadacze d 700 , d 3 s .Tamte matryce generują naprawde świetny obrazek .Miałem na zapasie d 700 z 85 mm na 2 zleceniach i wiem o czym piszą.Jednak d 700 to marne iso , d3s sam szukałem pare miesiecy ,ciezko wytargac fajną sztuke.D 750 super iso , rozmiar pliku , i INNY obrazek .
    Co body to ten sam problem.

    Wszechobecna żółć w Nikonie D700 i ogromne problemy z balansem bieli, szczególnie w świetle żarowym. Nie mówiąc nic o innych zakłamanych kolorach. Często jedynym ratunkiem dla zdjęcia z D700 było zrobienie go w BW

    Z resztą, kolory to temat rzeka. Bardzo subiektywne to jest.

    Temat z 2008r *jest wiele takich tematów w sieci o D700* ja sam się przekonałem czym jest żółć w D700, szczególnie na zdjęciach przy świetle żarowym.

    Proszę:
    "d700- problem z kolorem"
    http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=70178

  10. #20

    Domyślnie

    mam też D700 i zdecydowanie wolę D750.

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. D750 - D610 - D7200 dylematy
    By marion in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 19-09-2018, 12:14
  2. Co wybrac D610 czy D750 czy D810 ceny odpowiednio....w UAE
    By Maciej_M in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 14-05-2016, 23:16
  3. Porada, który wybrać D810, D750 czy D4s
    By dawidsznurek in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 25-10-2015, 10:44
  4. Nikon D610 vs D750 vs D810
    By Meteor in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 23-06-2015, 11:15
  5. D750 vs D610 szumy
    By grzegorzdz72 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-01-2015, 11:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •