Close

Strona 22 z 26 PierwszyPierwszy ... 122021222324 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 211 do 220 z 260
  1. #211

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Drogis Zobacz posta
    YN35/2.0 w wersji Nikona to około 90$ (coś koło 360zł).
    YN50/1.8 też dla Nikona to koło 76$ (~300zł).

    Ze swoich doświadczeń mogę powiedzieć, że 50-tka oferuje po prostu rewelacyjny stosunek ceny do jakości. I świadomie piszę jakość bez cudzysłowu - póki co nie znalazłem powodu do narzekań. Gdybym jednak miał płacić za ten obiektyw 1000zł to bym brał bez zastanowienia N50/1.8G (jednak to szkiełko systemowe i autofokus jakby delikatnie szybszy/pewniejszy).

    Co ciekawe, podpinałem ostatnio YN50/1.8 do aparatu żony (Sony A6000, oczywiście przez przejściówkę) i muszę przyznać, że choć bez AF to bardzo fajnie się spisywał.
    Po podpięcia do Sony jak ustawiałeś przysłonę? Na adapterze/ przejściówce? Bo kurczę mi jest potrzebna 50 1.8 z manualna zmianą przysłony bo będzie podpieta poprzez adapter do Samsunga NX a z tego co widzę to chyba ten Yongnuo tej opcj nie ma.

  2. #212

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maxwawa Zobacz posta
    Po Twoich zamieszczonych zdjęciach z D700 + YN50 1.8 chyba się zdecyduje się na tego Yongnuo bo produkuje naprawdę bardzo dobre zdjęcia a do tego ma fajniejszy bokeh.

    Czy ma ktoś porównanie jak ten YN50 1.8 wypada z ostrością szczególnie na 1.8-2.8 w porównaniu do Nikkora 1.8D ?
    Mam Nikkora 50 1.8D i Yongnuo 50 1.8.
    Oba obiektywy mają niski kontrast, ale YN ma bardzo niski. Może się to podobać lub nie. Mi się podoba na niektórych zdjęciach, na innych mi przeszkadza.
    Ostrość na szeroko otwartej przysłonie jest bardzo zbliżona. Nie potrafię powiedzieć, który ostrzejszy. Oba uznaję za ostre na szeroko otwartej przysłonie, szczególnie w porównaniu do Nikkora 50 1.4 G, którego też mam. Oba są od niego ostrzejsze na f 1.8-2.0. Oba są mniej ostre na f 1.8-2.0 od Nikkora 85 1.8 G.
    Yongnuo założony do mojego D5500 ma dwie przypadłości:
    a. W najmniej stosownym momencie na aparacie pokazuje się error, że brak obiektywu. Trzeba wyłączyć aparat, odpiąć obiektyw, przypiąć ponownie, włączyć aparat i jest znów ok. przez jakiś czas. Jaki to czas? Różnie. Nieraz 2 tygodnie, innym razem kilka godzin lub mniej.
    b. Zdjęcia wychodzą mocno prześwietlone. Trzeba ustawić w aparacie korektę - 1.5 EV, czasem mniej.

    Te problemy nie występują z dwoma innymi korpusami, które mam, czyli D70s i F80. Z tymi korpusami Yongnuo działa normalnie.

  3. #213

    Domyślnie

    Czy u kogoś z posiadaczy YN 50 1.8 pojawił się po kilku miesiącach problem z przejeżdżającym AF?
    AF dojeżdża do punktu ostrości (we właściwą stronę), nie potwierdza i jedzie do końca skali. W bardzo dobrze oświetlonych scenach dzieje sie to rzadko, w innym świetle niż dzienne praktycznie zawsze.
    Testowane na D600 i D7000.
    D600 | 35 1.8 FX | 85 1.8D

  4. #214
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2017
    Miasto
    Tarnowskie Góry
    Posty
    5

    Domyślnie

    Od niedawna jestem posiadaczem nikona. Wcześniej miałem system Pentaxa. W zestawie miałem stary manualny obiektyw 50mm 1,8, z którym (jak się okazało) byłem bardzo zżyty. Zacząłem więc poszukiwania. Rozważam ten obiektyw YN bo pozwala na użycie AF. I tu moje pytanie. Przeglądałem recenzje na YT i okazuje się, że z niektórymi aparatami serii DXXXX obiektyw nie jest w tanie wyostrzyć w automacie. Nie chciałbym go kupić tylko po to żeby używać go w manualu. Czy ktoś z Was posiada ten obiektyw z D5000 lub widział i wie że będzie z nim działał?

  5. #215

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez calltoon Zobacz posta
    Od niedawna jestem posiadaczem nikona. Wcześniej miałem system Pentaxa. W zestawie miałem stary manualny obiektyw 50mm 1,8, z którym (jak się okazało) byłem bardzo zżyty. Zacząłem więc poszukiwania. Rozważam ten obiektyw YN bo pozwala na użycie AF. I tu moje pytanie. Przeglądałem recenzje na YT i okazuje się, że z niektórymi aparatami serii DXXXX obiektyw nie jest w tanie wyostrzyć w automacie. Nie chciałbym go kupić tylko po to żeby używać go w manualu. Czy ktoś z Was posiada ten obiektyw z D5000 lub widział i wie że będzie z nim działał?
    Dozbieraj sobie tych kilka stów do używanego Nikkora 50 1.8G... Będziesz miał pewwnyy, szybki af, do tego przyzwoitą ostrość na 1.8, a od 2.5 bardzo dobrą... Mi na ten chiński wynalazek byłoby szkoda kasy

  6. #216
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2017
    Miasto
    Tarnowskie Góry
    Posty
    5

    Domyślnie

    Nie do końca o to pytałem. Z całym szacunkiem ale gdybym chciał kupić 1.8g to bym to zrobił.

  7. #217

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez calltoon Zobacz posta
    Nie do końca o to pytałem. Z całym szacunkiem ale gdybym chciał kupić 1.8g to bym to zrobił.
    To w czym problem? Mało jest opinii o Yongnuo, bo mało kto chce kupić coś niepewnego pod względem AFu i trwałości za kasę niewiele mniejszą od używanego Nikkora... Jakbyś miał body ze śrubokrętem, to można by polecić Nikkora 50 1.4D, ale do D5000 najlepsza będzie 50 1.8G... Nie obruszaj się, to tylko rada...

  8. #218
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    No i tak zrób, mam używam 50mm i 35mm YN tylko dlatego że wyselekcjonowane ostre sztuki ( 35mm na FX ma delikatną winietkę, nie tak jak nikkor 35mm DX wersja ), af w tych obiektywach mają swoje AI i trudno nad nim panować
    Objawy pewnie opisane nie jeden raz, af jeździ gdzie chce i kiedy chce, raz trafi poprawnie, a raz nawet bez wciśniętego spustu coś sobie tam szuka cały czas, nie wiem czy to kwestia oprogramowania w aparacie czy nie, musiałbym sprawdzać.

  9. #219
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2017
    Miasto
    Tarnowskie Góry
    Posty
    5

    Domyślnie

    Zamówiłem go fotozakupy.pl. Odbiór w salonie (jest w moim mieście). Miły Pan powiedział, że jak mi nie będzie pasował to nie muszę go brać. I nie obruszam się Jeśli faktycznie będzie miał własną AI to kupię używanego 1.8g. Tylko żonie muszę powedzieć, że był tańszy

  10. #220

    Domyślnie

    Sprawdz działanie af robiąc zdjęcie kierując aparat w dół tak pod kątem 45 stopni. U mnie w tej pozycji af wariował i szukał ostrości w nieskończoności.

    Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Strona 22 z 26 PierwszyPierwszy ... 122021222324 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Jak lampa z HSS do nikona D7000 (Triopo, Voking, YonGnuo)
    By sebokra in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 09-01-2015, 21:59
  2. YONGNUO YN-468II info o iTTL pod Nikona, i mini recenzja.
    By dominiks1980 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 31-10-2014, 21:08
  3. YONGNUO YN-465 dla Nikona D3100
    By fenable in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-05-2012, 14:52
  4. wyzwolenie lampy yongnuo do canona uzywajac nikona
    By pavel_9 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 15-07-2011, 20:13

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •