Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Ja wywołuję klisze w zakładzie, który raczej nie robi tego za często, w czym niby ma być problem?
    Np. w trwałości odczynników. Raz otwarte kanistry z chemią trzeba zużyć w określonym czasie i jeśli lab ma mały przerób, to może oszczędzać na chemii, używając jej dłużej niż zaleca producent, co może odbić się negatywnie na jakości procesu.
    flickr dużo gratów

  2. #12

    Domyślnie

    Zdaję sobie sprawę z tego, że chemia ma swoją przydatność, ale równocześnie w labie, w którym robię negatywy, nie zauważyłem problemów na negatywach, a wydaje mi się, że za dużo nie wywołują... Ale może jakbym zobaczył negatyw z innego labu, to zmieniłbym zdanie, nie wiem. Nie mam w Opolu wyboru za bardzo...

  3. #13

    Domyślnie

    Obecnie niestety ciężko zaufać labom w kwestii świeżości chemii. Żeby mieć pewność co do prawidłowości efektu trzeba zrobić to samodzielnie, wbrew pozorom temat jest dość łatwy do ogarnięcia nawet bez procesora. Albo mieć jakiegoś znajomego, godnego zaufania rzemieślnika.
    flickr dużo gratów

  4. #14
    c-man
    Gość

    Domyślnie

    Jak ktoś chce kupić filmy w Krakowie to polecam Foto-Tempo na ul. Szpitalnej.

    Mała kanciapa, ale mają wybór praktycznie wszystkich filmów obecnie dostępnych na rynku - slajdy i negatywy, mały i średni format (oprócz trudno dostępnych wynalazków jak Cine-Still).
    Wołają C41 błyskawicznie, nie kręcą nosem na czerń i biel (zakład de facto się w tym specjalizuje), slajdy wołają wysyłkowo, ale za to tanio.

    Do cen filmów jakie widnieją na wystawce doliczają wywołanie (które potem jest gratis) - ale można kupić bez tego, wszystko można dogadać "na gębę".
    Jak ktoś chce chemię czy papiery, to też się można dogadać - ściągną.

    W Krakowie chyba najlepszy zakład obecnie, jeśli mówimy o foto dla "normalnego człowieka" - bo jest jeszcze Lab Lab, ale to jak chce się wystawę robić
    Korzystam wyłącznie z ich usług od 2 lat - nie narzekam, wpadek nie było.
    Z tym że ja tylko wywołuję, skanuję sam. Skanów raczej nie opłaca się zamawiać, bo maszynę mają kiepską.

  5. #15

    Domyślnie

    @pedro - bardzo dobrze mówi! filmy wywoływać tylko w dużych labach gdzie
    maszyny non stop pracują i chemia dzięki temu jest na bieżąco
    wymieniana.
    a filmy... ja od wielu, wielu lat kupuje w największym
    polskim sklepie specjalizującym się w filmach (bratexie) i z ich obsługi
    jestem mega zadowolony
    NinoVeron |==========[> | IG | Flickr | BLOG | MM | FB
    "na co sprzętu qpa gdy fotograf d..."

  6. #16

    Domyślnie

    slajdy wołają wysyłkowo, ale za to tanio.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Zenit 12XP- Nie wiem jaką klisze kupić.
    By lechu92 in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 08-02-2010, 10:29
  2. Kraków - gdzie oddać klisze??
    By mati_wrc in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16-02-2006, 17:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •