Close

Strona 3 z 12 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 119
  1. #21

    Domyślnie

    Sorki pobieżnie próbowałem znaleźć czy coś o tym pisał, zbyt pobieżnie D300s i wydaje mi się, że D2X dadzą tak samo brzydkie szumy w małej ilości światła jak D3200, dodatkowo trafienie w niezajechany egzemplarz wcale nie jest łatwe, więc ja bym sobie odpuścił. Masz 1000 zł, dozbieraj jeszcze 500, zamień kita na Sigmę 17-50, zainwestuj w swoją wiedzę na temat fotografii i obróbki. To przyniesie efekty. Zmiana aparatu oprócz rozczarowania i wyrzuconej kasy nie zmieni niczego w Twoich zdjęciach... Pozdrawiam!

  2. #22

    Domyślnie

    Cz4nuch, wyjąłeś mi to wszystko z...palców dodam że przy zamianie na te 2 puchy - d300s lub d2xs stać mnie będzie na UWA na pewno jest różnica między d3200 a tymi dwiema. Tylko jakie zalety są tych dwóch pozostałych ? D3200 ma teoretycznie więcej Mpix bo ponad 20 przy ok 12 d300s/d2xs. Nie wiem czy by to było opłacalne, ale ktoś mi tak podpowiedział ostatnio i też mnie to nurtuje

    - - - - kolejny post - - - - - -

    @Madebyzosiek, cóż, zapewne masz rację. Po prostu jakoś przy d3200 nie czuję "tego czegoś" i te szumy... . jak dalej tak pójdzie to padnie na UWA i filtr szary :P

  3. #23

    Domyślnie

    D2XS i D300S to w zasadzie profesjonalne puszki tyle, że z innej epoki (z czego D2XS jest bardziej wiekowy). Dadzą Ci one mnóstwo nowych funkcji oraz lepszą ergonomię, ale gorszy obrazek. Na odbitce albo po znormalizowaniu wymiaru do takiego który Cię interesuje różnica będzie spora (subiektywnie) tak w detalu jak i ilości szumu, wszystko na korzyść D3200. Jeśli chcesz lepszej ergonomii, wizjera z pryzmatem albo lepszego trzymania to możesz rozważyć te puszki, ale do krajobrazu czy portretu moim zdaniem lepsze będzie to co masz. Ogólnie w DX dużo lepszego obrazka niż to co masz w tej chwili nie znajdziesz. Z racji tego, że nie chce mi się przekopywać przez sample w necie (jeśli chcesz to możesz wybrać sobie do porównania aparaty na stronkach typu imaging resource lub dpreview) to posłużę się cyferkami. Nie wiem czy coś Ci to da ale zerknij w tabelce () na wiersz low ISO aparatów nad którymi się zastanawiasz. Generalnie czym wyższa wartość tym mniejszy i milszy dla oka szum: <<klik>>
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 12-05-2016 o 15:29

  4. #24

    Domyślnie

    @Cz4nuch a o jakich funkcjach mówisz ? W aparacie kilka preselekcji nie wystarczy ? W sensie ustawić iso, czas, przeslone, eV, co można więcej niż to co jest w d3200 ? ze stronek na pewno skorzystam i to zaraz

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cuprzyk Zobacz posta
    (...) chciałem zmienić ze względu takiego, że jednak d3200 przy większych iso bardzo szumi i słabo daje radę w ciemnych miejscach (...)
    Jeżeli napaliłeś się na D7100 (takie odnoszę wrażenie) i koniecznie chcesz go mieć to wiedz, że nie poprawi on tak naprawdę problemów z "szumami" czy "dawaniem rady w ciemnych miejscach" względem D3200, który posiadasz.
    Nikon

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cuprzyk Zobacz posta
    Wybaczcie za odświeżanie tematu, ale ostatnio dostałem informację o tym, że warto się zastanowić nad jeszcze dwiema puszkami : d300s oraz D2X / D2Xs. Co o tym myślicie ? Przejście z d3200. Warto się zastanowić ?
    D2 bym odrzucił osobiście. Chyba, że z powodu sentymentu czy spełnienia marzeń... A czy bym przeszedł z D3200 na D300s? Na zadbanego bez chwili zastanowienia. Miałem niegdyś D3100 i D300 równolegle. Sprzedałem D3100 i nie żałuję. Nie żałuję też zakupu D3100. Wracając do wymiany D3200 na D300s- zyskasz niesamowicie funkcjonalny korpus. Wszelkich opcji pod dostatkiem, a nawet i więcej niź potrzebujesz. A matryca? Pewnie gorsza niż w D3200. Na ile- nie wiem. Dla mnie na pewno nie na tyle, by zrezygnować z takiej zamiany.

  7. #27

    Domyślnie

    @nikoniarz, co masz na myśli mówiąc o funkcjonalnym korpusie ? Filmy są i tu i tu, preselekcje też można wybrać w obu. Nie wiem cóż to oznacza

  8. #28

    Domyślnie

    Filmy w D300s są bardzo słabej jakości, a co do pozostałych funkcji to uwierz mi to nie złośliwości Ci nie odpisałem ale jest tego za dużo by wymieniać i możliwe, że wcale Ci na tym nie zależy. Musisz się trochę wysilić. Najlepiej przeczytaj i porównaj specyfikacje oraz testy obu aparatów choćby na optycznych albo na fotopolis. Znajdziesz tam opis funkcji, budowy, klawiszologii, afu itd. pzdr

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cuprzyk Zobacz posta
    @nikoniarz, co masz na myśli mówiąc o funkcjonalnym korpusie ? Filmy są i tu i tu, preselekcje też można wybrać w obu. Nie wiem cóż to oznacza
    W sumie odpowiedz juz dostalws wyzej. Filmy z D300s sa takie jakby ich nie bylo wiec wg. mnie nie ma sensu sie nimi sugerowac. Preselekcja to nie wszystko. Masz bezposredni dostep do wielu opcji, masz dowolnie konfigurowane banki ustawien, priorytety pracy AF, blokade sledzenia ostrosci, wybor skoku ISO, wybor obszaru pomiaru centralnego, korekte pomiaru ekspozycji, wiecej programowanych przyciskow, wydajniejszy akumulator, dodatkowy ekran... Tu jest tyle mozliwosci wzgledem serii D3xxx czy D5xxx ze mozna zostac zaskoczonym. Jak juz napisano- nie sposob to wymienic. Poczytaj, porownaj, zdecyduj co dla Ciebie istotne...

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez cuprzyk Zobacz posta
    @nikoniarz, co masz na myśli mówiąc o funkcjonalnym korpusie ? Filmy są i tu i tu, preselekcje też można wybrać w obu. Nie wiem cóż to oznacza
    W sumie odpowiedz juz dostalws wyzej. Filmy z D300s sa takie jakby ich nie bylo wiec wg. mnie nie ma sensu sie nimi sugerowac. Preselekcja to nie wszystko. Masz bezposredni dostep do wielu opcji, masz dowolnie konfigurowane banki ustawien, priorytety pracy AF, blokade sledzenia ostrosci, wybor skoku ISO, wybor obszaru pomiaru centralnego, korekte pomiaru ekspozycji, wiecej programowanych przyciskow, wydajniejszy akumulator, dodatkowy ekran... Tu jest tyle mozliwosci wzgledem serii D3xxx czy D5xxx ze mozna zostac zaskoczonym. Jak juz napisano- nie sposob to wymienic. Poczytaj, porownaj, zdecyduj co dla Ciebie istotne...

  10. #30

    Domyślnie

    A ja się upieram, że kolega @cuprzyk wcale nie jest ograniczony przez aparat... Tu raczej potrzebne będzie trenowanie, rozwijanie umiejętności, wiedzy, a jedyne ograniczenie jakie przychodzi mi do głowy, to brak dobrego szkła. Jeżeli wyrzucisz już pieniądze "w błoto" na lepszy aparat i odkryjesz że to nie on Cię ogranicza, to będziesz żałował, że nie przeznaczyłeś tego 1000 zł na obiektyw... Ale zrobisz jak uważasz. Pozdrawiam serdecznie

Strona 3 z 12 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Przejście z D5100 na D7100 czy...?
    By Andrzej1974 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 148
    Ostatni post / autor: 01-06-2014, 10:53
  2. Przejście z trybu video na tryb foto w podglądzie na żywo
    By paula12155 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 15-02-2013, 23:21
  3. przejście z sonolty na nikona.
    By a700 in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 22-06-2009, 15:07
  4. przejście na wyższy poziom
    By kraqsek in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-09-2007, 07:38
  5. Przejście z F80 na D70s
    By st_luk in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 05-06-2007, 22:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •