Close

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 35 z 35
  1. #31

    Domyślnie

    Bardzo fajny temat, właśnie kupiłem ponownie Sigmę Art 18-35/1.8 do D500 i przedemną ponowna kalibracja jest to czasochłonne ale pierwsza metoda wymieniona przez @madebyzosiek sprawdza się bardzo dobrze. Ja żeby jak najbardziej skrócić czas potrzebny na wyciąganie karty i ładowanie do kompa podłączam korpus kablem do komputera na czas zgrywania fotek. Dodam, że odległości tablicy pomiarowej od matrycy mierzę bardzo dokładnie (koniecznie do znacznika na korpusie, który pokazuje umiejscowienie matrycy w aparacie). A nieskończoność to faktycznie już na "oko", fajny pomysł porównania zdjęć do LV przy nieskończoności. Bardzo istotne jest wypoziomowanie korpusu więc używam do tego wbudowanej poziomicy. Poprzedni egzemplarz udało mi się naprawdę dobrze skalibrować ale korekty miałem praktycznie w każdym polu programu (fabrycznie kompletnie rozkalibrowany), jak go sprzedawałem bo dokupiłem FX to było mi naprawdę żal tego szkiełka, zwłaszcza, że później żadne inne szkło nie miało takiej ostrości Te Sigmy Art potrafią tak wypaczyć człowieka, że każde inne szkło wydaje się nieostre Mam nadzieję, że obecny obiektyw też mi się uda ogarnąć w weekend zwłaszcza, że już widzę mydełko na 18mm przy mocno oddalonych obiektach.
    Ostatnio edytowane przez raftik ; 09-12-2016 o 11:05

  2. #32

    Domyślnie

    Ja chwilowo nie mam żadnego Arta, ale 18-35 bardzo mi się podobała. Obrazek na 18 z przysłoną 1.8 mnie po prostu rozkochał w tym szkle. Teraz zaczynam myśleć o stałkach 35, 50. 50 miałem na kalibrację właśnie i strasznie mi się spodobał obrazek. Jedyne ale, to niestety boczne punkty nie dają żadnej pewności celności, nawet jak centralny się nie myli. Właśnie dlatego Nikkor 17-55 2.8 wygrał z Sigmą 18-35 Art...
    Ale cieszę się, że moje próby komuś się przydają do czegoś Pozdrawiam serdecznie!

  3. #33
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Sigma 18-35 już w domku, dock jutro pewnie gdzieś kupię, obiektyw na 35mm i f/1.8 żyleta aż strach naciskać spust i perfekcyjnie celny ale czym bliżej 18mm tym większy ff, więc zabawić się trzeba w kalibracje

  4. #34
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Moja kalibracja trwała ponad godzinę, robiłem z D3400 i po podłączeniu do D90 jest ok, a na D750 mikro na +2 i jest ok, czyli zakładając że aparat jest skalibrowany dobrze fabrycznie to wystarcza kalibracja na jednym aparacie i bez obaw taki obiektyw działa poprawnie z innymi, wydaje się to logiczne ale... to przecież nikon

  5. #35

    Domyślnie

    Szybko się wyrobiłeś
    Ja się przymierzam kolejny raz do zakupu S50 Art, chyba kalibrację zrobię do D200, a resztę załatwi mikroregulacja w aparatach

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Podobne wątki

  1. Makro przy użyciu heliosa - instrukcja
    By digit in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 24-03-2015, 17:44
  2. Czyszcze przy uzyciu VisibleDust
    By covvall in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-06-2013, 21:09
  3. Zdjęcia przy użyciu parasolki - Pomoc
    By Dav3 in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 21-12-2012, 09:55
  4. ustawienia aparatu przy użyciu flesza
    By JAC274 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-09-2006, 17:57
  5. fotografowanie przy uzyciu 2 lamp sb800
    By sv in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 24-07-2005, 22:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •