Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 35
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Nie wiem jak inni, ale ja od dwóch postów nie widzę zdjęć...
    Odwołuje, wszystko gra
    Akurat wysłałem Tobie PW.
    Wszystko gra, masz na myśli linki do zdjęc.
    A jak z tą.....ostrością ?

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez roosee Zobacz posta
    Akurat wysłałem Tobie PW.
    Wszystko gra, masz na myśli linki do zdjęc.
    A jak z tą.....ostrością ?
    Przeedytowałem posta poprzedniego

  3. #23

    Domyślnie

    OK dzięki. Dzisiaj juz jak wiesz nie dam rady nic zrobić w świetle dziennym. Przed chwilą położhyłem 4 pisaki obok siebie jednak w różbych odległościach.
    Co sądzicie o tym ?
    Pierwszy na który ostrzyłem był trzeci od lewej, poźniej drugi, pierwszy i na czwartym zdjęciu ostrość n skrajnego po prawej.
    Linki do zdjęc:
    www.adamsx.nazwa.pl/DSC_0263.JPG
    www.adamsx.nazwa.pl/DSC_0264.JPG
    www.adamsx.nazwa.pl/DSC_0265.JPG
    www.adamsx.nazwa.pl/DSC_0266.JPG

    Czy taki "test" jest w jakiś sposób miarodajny ?

    Może ja ma coś z obiektywem nie tak ? ;/;/;/

  4. #24

    Domyślnie

    Taki test nie jest miarodajny. Oś optyczna aparatu powinna być prostopadła do płaszczyzny, na którą ostrzysz. Po twoich zdjęciach widać, że aparat skierowany jest trochę w dół. Taki sam błąd mogłeś popełnić kalibrując swój zestaw FocCal'em. Precyzyjne ustawienie aparatu i FocCal'a jest bardzo istotne. Markery też nie są dobrym punktem łapania ostrości. Na dobranoc obejrzyj ten filmik: https://www.youtube.com/watch?v=Ql1p_UrCUfo (co to są punkty krzyżowe AF'u etc.). Wtedy będziesz wiedział po co w FocCal jest duża, biało-czarna szachownica po lewej stronie od podziałki .
    D750 | N 20-35/2.8D, N 28-70/2.8D, S 35/1.4 Art, N 85/1.4D | SB-910 | Flickr

  5. #25

    Domyślnie

    Panowie mam pytanie: kolega, który napisał ten test, mowi, zeby przestorzac. Czy mogę to robić nawet jak na body jak i obiektywie jest zaznaczone AF? Wiem, ze fizycznie jak przekrece pierścień on sie przeostrzy, ale czy można taką metodę stosować nawet jak jest na AF? Czy to jie jest szkodliwe dla obiektywu? Czy po prostu na obiektywie przełączać na Mf?

  6. #26

    Domyślnie

    Nie jest to szkodliwe. Nie trzeba przełączać na MF.
    D750 | N 20-35/2.8D, N 28-70/2.8D, S 35/1.4 Art, N 85/1.4D | SB-910 | Flickr

  7. #27

    Domyślnie

    Szkodliwe jest tylko wtedy, kiedy nie ma sprzęgła i pierścień nie rusza się w ogóle, ale żadna Art tak nie ma, kręć śmiało

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Myszowor Zobacz posta
    U mnie ustawianie Sigmy 50 A przebiegało podobnie, ważne żeby na koniec sprawdzić wszystko jeszcze raz, ponieważ są tam przedziały odległości i ustawienie korekty w wyższym lub niższym przedziale ma wpływ na już ustawione wartości (takie mam wrażenie) i trzeba zwrócić uwagę na ustawianie ostrości na bardzo dalekich obiektach, tam nawet jedna podziałka na docku to może być 2m przed lub za obiektem.
    potwierdzam obserwację że ustwawienie korekty w jednym przedziale ma wpływ na pozostałe ustawienia - najprawdopodobniej interpolują krzywą pewnie drugiego stopnia wystarczy (bo prosta byłaby za prosta przynajmniej w przypadku mojego obiektywu). na dalekich odległościach jest trudniej - podziałka na przyrządzie do BF/FF musi być dłuższa, przy ok 0.5m długości podziałki daje się to w miarę łatwo ogarnąć, innym sposobem na dalekie odległości jest reikan focal robiłem i tak i tak i wyniki są zbliżone przy kalibracji z użyciem reikana nawet na małych odległościach jest dodatkowo szybciej ustawiasz na statywie w odległości, podłączasz komputer do korpusu, reican robi sobie serię zdjęć, analizuje i wypluwa korektę (taką korpusową) ale wg. mojej oceny korekta korpusowa i korekta sigmy mają jednostkę o bardzo podobnej wiekości, potem ustawiasz korektę dockiem puszczasz jeszcze raz reikana dla sprawdzenia i jest ustawione - trzeba sprawdzić jak wygląda współpraca reicana z nikonem - bo może być mniej lub bardziej automatyczna.
    Jestem szumofobem. S50F1.4A

  9. #29

    Domyślnie

    Witajcie ponownie,
    Co prawda narazie ustawiłem sobie kalibrcję w puszcze obiektywu w swojej S50 i S24 1.4. Poszedłem na spacer, porobiłem kilka zdjęc.. efekt wrzycę niedługo..
    Ogólnie jak to wygląda z kalibrowaniem body w aparatach ? W jaki sposob zorientować się, że puszka wymaga kalibracji do wzorcowego obiektywu ?
    Mam D610 i nie wiem czy wysyłać do Nikona, czy nie...

  10. #30

    Domyślnie

    Witam,

    Niedawno kupiłem 18-35/1.8. Walczę z kalibracja bo AF dawał różne rezultay. Mam nadzieję że usb dosk pomoże. jak nie to wymiana i następna sztuka. Narazie aby się nie bawić w przepinanie szkła body/dock co pięć minut, robie to inną metodą, cos podobnego też było opisane na forum. Ustawiam w mody mikroregulację wg kolejnych komórek w sigma optimization. Czyli 18mm i 28cm, 18mm - 35cm, itd. Powstają mi wyniki jakie powinienem wrzucić do usb docka. I tu mam pytanie. Jeżeli np dla 18mm i odległości 0,5m mikrokalibrację muszę dać na np -6, to jaką wartośc wpisac w sigma optimalization. wpisuje tą sama czy np -4???
    wstępnie po wpisaniu parametrów dla 18mm, ostrzenie było w punkt, może troszkę wymagają doregulowania. Ale jest nastepne znowu pytanie. zauważyłem, że na nieskończonośc w sigma optymalization wpisując -11 jest ok. Lecz po uzupełnie niu wszystkich komórek okazuję się że musze tą wartość zmienić na -6. Wtedy na obiekty oddalone na np 150m jest lecz te które są w granicach 5m s już trochę mydlane. Może to być kwestia dobrania parametrów dla komórki na 0,5m i nieskończonośc. Przypuszczam że komorka dla 0,5 ma wpływ na komórki sąsiadujące czyli 0,35 i nieskończonośc, co daję nam jakąs krzywą. Mam nadzieję ze nie zamieszałem za bardzo. Ten watek przeczytałem dość szybko, zrobię to jeszcze raz na spokojnie.

    Cytat Zamieszczone przez Myszowor Zobacz posta
    U mnie ustawianie Sigmy 50 A przebiegało podobnie, ważne żeby na koniec sprawdzić wszystko jeszcze raz, ponieważ są tam przedziały odległości i ustawienie korekty w wyższym lub niższym przedziale ma wpływ na już ustawione wartości (takie mam wrażenie) i trzeba zwrócić uwagę na ustawianie ostrości na bardzo dalekich obiektach, tam nawet jedna podziałka na docku to może być 2m przed lub za obiektem.
    dwa metry to jeszcze ok, ja zauważyłem dzisiaj że przestawienie o 2 działki robi przesunięcie dośc spore, mówię tu o ok 50m, oczywiście tak na oko. Sytuacja przy ostrzeniu na obiekt oddalony na ok70m. Odległości podane na oko.
    Ostatnio edytowane przez fader_audio ; 31-07-2016 o 13:43
    Z6, D 7100, D80 + 18-35/1.8 + 24-70/4 s, 85/1.8 s, +50/1.8 af-s +70-300vr +SB900 +....

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Makro przy użyciu heliosa - instrukcja
    By digit in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 24-03-2015, 17:44
  2. Czyszcze przy uzyciu VisibleDust
    By covvall in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-06-2013, 21:09
  3. Zdjęcia przy użyciu parasolki - Pomoc
    By Dav3 in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 21-12-2012, 09:55
  4. ustawienia aparatu przy użyciu flesza
    By JAC274 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-09-2006, 17:57
  5. fotografowanie przy uzyciu 2 lamp sb800
    By sv in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 24-07-2005, 22:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •