Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Surferka

  1. #1

    Domyślnie Surferka

    Dziś przedstawiam Wam dwa zdjęcia zrobione przy plaży, na której chyba wiecznie wieje (stąd potargana fryzura). Spodobała mi się sceneria i mimo że nic nie widziałam na wyświetlaczu musiałam spróbować uwiecznić córę. Zafarb fioletowy dodany celowo.

    Będę wdzięczna za opinie.

    Mam też pytanie: czy można jakoś skutecznie i w miarę łatwo usunąć moje odbicie z okularów na drugim zdjęciu? (do dyspozycji mam LR i PS)



  2. #2

    Domyślnie

    To tak juz po fakcie, ale najlepiej uzyc filtra polaryzacyjnego. Drugie mi sie podoba, choc mysle ze kadrowałbym bardziej centralnie.
    D610 | N 35mm f2 | N 24-120mm f4 | T 100-400mm f4.5-6.3

  3. #3

    Domyślnie

    Sztywno wyszło, całkiem jak zdjęcie turystyczne pod jakimś zabytkiem. Ja też ćwiczę na swojej osobistej modelce - córce (reszta nie przejawia wielkiej chęci do pozowania) i niestety mamo, ale musisz się schylać, klęczeć i szukać lepszej perspektywy bo ciągle jest za wysoko... i dziecko powinno chcieć być fotografowane. Kiedy będzie chciało to ty sobie ją ustawisz spokojnie (ja mojej córki nie ustawiam, ona już sama się ustawia) , poszukasz kadru i tyle. Tutaj jest na szybko "weź stań tutaj, spójrz w obiektyw, uśmiechnij się" bo mamy kawałek ładnego krzaczka. I ok, ale da się to lepiej wykorzystać żeby nie było takie sztywne.
    Co do obróbki to da się wystemplować ciebie z okularów, ale to jest najmniej istotny problem tutaj.
    D610 n 16-35 f4, S 35mm/1.4, S 50mm/1,4, 85mm/1.8G, sigma 150-600 C
    http://500px.com/arekkruszka
    FB MM

  4. #4

    Domyślnie

    Zanim usuniesz odbicie w okularach to najpierw spróbuj domalować ucięte dłonie.

    http://www.spidersweb.pl/2013/08/jak...portrecie.html

Podobne wątki

  1. [ Portret ] kite - surferka
    By hanibal in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 01-01-2009, 19:09

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •