Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie nie mogę odkręcić gripa pixel mb d15

    witam.
    Czy ktoś miał taki przypadek ?
    nie mogę odkręcić gripa pixel mb-d15 z body d 7100 kółko przekręca się jakieś 1/4 obrotu i stawia opór
    z góry dzięki za pomoc

  2. #2

    Domyślnie

    Mój ma podobnie.....użyj większej siły po prostu.

  3. #3

    Domyślnie

    zawsze odkręcał się lekko boje sie żeby na siłę nie urwać czegoś
    mocno kręciłeś

  4. #4
    maniak666
    Gość

    Domyślnie

    Nie lękaj się

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maniak666 Zobacz posta
    Nie lękaj się
    Najwyżej trzasną ząbki na plastikowym trybiku i będzie się kręcić bez oporu

  6. #6
    maniak666
    Gość

    Domyślnie

    Nic nie trzasnie. Miałem ten sam problem i max siły włożonej nic nie połamał. Grip dopiero zdechł po upadku z puszką i szalonej wędrówce kilkaset metrów w dół po górskiej scieżce. Tez się nie rozstrzaskał a jedynie gwint lekko się był wygiął. Puszka przeżyła bez szwanku-D7100. Tak że nie prychajmy z pogardą na wyroby nikona oraz zamienniki. naprawde dają radę. Fakt Sigma10-20 nie przeżyła. Truchła nie odnalazłem, mam tylko bagnet. Nieuszkodzony dziwnym trafem.

  7. #7

    Domyślnie

    Miałem tak kiedyś. Jeśli przekręciłeś tę śrubę lub po prostu utknęła to zostaje szlifierka.
    Wbrew pozorom ten plastik jest twardy.

  8. #8

    Domyślnie

    Miałem to samo kilka dni temu z gripem od Pixela dla D610, no szlag mnie trafił jak przy dokręcaniu nagle kółko dostało luzu i zaczęło się okręcać
    Musiałem rozbebeszyć w drobny mak grip i tak by nie uszkodzić nic w D610. Faktycznie zabawy było dużo i plastik niestety jest strasznie twardy.
    Grip był prawie nowy na gwarancji ale przecież na gw. nie wyślę z korpusem i w sumie lipa z tej gwarancji wyszła. Kupiłem drugi używany a ten został na dawcę bo elektronika jest ok.

  9. #9
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2009
    Miasto
    Kutno/Zgierz/Łódź
    Posty
    7

    Domyślnie

    KU PRZESTRODZE
    a oto moja historia z gripem Grip Pixel Vertax D15.
    Również miałem problem z odkręceniem go od body d7100, gdyż kółko stawiało opór.
    jakimś cudem się udało i od razu rozkręciłem ten szajs.
    Okazało się że plastikowe pokrętło, którym odkręcamy grip wrzynało się w pozostałe tryby, które były metalowe.
    Plastikowe opiłki, które powstawały blokowały cały mechanizm, stąd niektórym z was odkręcenie gripa przychodzi z trudem.

    Zastąpiłem więc plastikowe kółko, które było problemem, dorobionym na tokarce, aluminiowym, dodatkowo pomalowane na czarno, całość wyglądała lepiej niż oryginalnie.
    Dla bezpieczeństwa dodałem trochę smaru.

    Grip działał bez problemu kilka miesięcy, aż któregoś dnia coś się urwało w środku i mogłem sobie kręcić kółkiem od gripa w nieskończoność.
    Oczywiście grip przykręcony do body i oczywiście możliwość rozkręcenia gripa tylko od strony body aparatu Mistrzostwo konstrukcyjne.
    Z jaką przyjemnością odpaliłem szlifierkę, nie potrafię opisać

    Gdy już uwolniłem mojego nikona od tego dziadostwa, okazało się że nie zawiniła moja przeróbka (zresztą nie było takiej opcji)
    tylko ułamał się trzpień, na którym obracał się tryb pośredni.

    Podsumowując, moim zdaniem to jest bardzo poważana wada konstrukcyjna, gdyż skoro i tak jesteśmy zmuszeni do odkręcania gripa od body częściej niż miało to miejsce w poprzednich modelach to ten mechanizm powinien być maksymalnie uproszczony, tzn gwint wkręcający się w body powinien być zespolony z pokrętłem, którym odkręcamy grip od aparatu. W Pixel Vertaz mamy 3 tryby jak się okazało o jeden za dużo, a cały mechanizm oceniam na badziewny.

    I teraz pytanie czy oryginał też ma 3 tryby, może ktoś z was rozkręcał?
    Elektronika z mojego jest ok i nie ucierpiała także jeżeli ktoś chciałby, mogę wysłać.

  10. #10

    Domyślnie

    W d700 mam nikonowski, czasem odkręcam, aby podładować zapasowe aku w body, normalnie 8xAA,
    w 7100 vertax raz przykręcony po zakupie i nie ruszany, więc spokój, zasilany jedynie aku z gripa (6xAA kiedyś sprawdzałem i było ok, ostatnio jak patrzyłem nie działało, ot samo z siebie),
    generalnie te mechanizmy są właśnie takie, że w zmiennikach bym za dużo nie kręcił...

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Podróbka gripu Nikon MB-D15
    By gregoi in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 02-02-2016, 13:15
  2. MB-D15 MB-D15 nie równe :)
    By dannyx1 in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-12-2015, 16:43
  3. Nie mogę odkręcic korpusu
    By karp1225 in forum Serwis
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 15-02-2011, 11:40
  4. Pusta bateria z gripa MB-D10 nie przełącza się na pełną w body
    By tomys in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 02-02-2011, 17:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •