Close

Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567
Pokaż wyniki od 61 do 69 z 69
  1. #61

    Domyślnie

    Moje uogólnienia mają na celu dać przeciwwagę dla waszych uogólnień. Traktujecie księży jak inny gatunek i do tego importowany gdzieś z Madagaskaru. Ksiadz chce z namaszczeniem, odświętnie, z powagą robić to, za co mu zapłacono. Tak się niefortunnie składa, że często fotograf mu w tym przeszkadza, chcąc robić to, za co jemu też zapłacono. Ksiądz jest u siebie w kościele, fotograf na gościnnych występach. Wydaje mi się, że idealnym rozwiązaniem jest zakaz robienia zdjęć podczas mszy. Widziałem na własne, modre oczęta jak wygląda praca fotografa i jego asystenta plus kameruna (tak traktowanego przez fotografa, jak fotograf przez księdza, czyli, po co on mi się tu szwęda...), i choć zachowywali się bardzo przyzwoicie, to poirytowane spojrzenia duchownego były często zrozumiałe. Konflikt jest nieunikniony, a obarczanie tylko jednej strony, że "czarni", "plujący jadem" itd. jest mocno, delikatnie rzecz ujmując, nie fair. Większość tu piszących z upodobaniem "pławi" się w skutkach, zamiast zastanowić się dlaczego jest, jak jest.

  2. #62

    Domyślnie

    Piszę to trzeci raz już że nigdzie nie powiedziałem, że winna jest tylko jedna strona. Każdy chce zrobić swoje szanując innych i miejsce w którym się to robi, każdy chce to zrobić jak najlepiej, po obu stronach są też ludzie którzy uprzykrzają pracę innym. A że znacznie częściej spotykam problemowych i nadgorliwych księży niż fotografów czy filmowców to nie dziwcie mi się że mam takie zdanie.
    ;]

  3. #63

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aeon88 Zobacz posta
    Piszę to trzeci raz już że nigdzie nie powiedziałem, że winna jest tylko jedna strona. Każdy chce zrobić swoje szanując innych i miejsce w którym się to robi, każdy chce to zrobić jak najlepiej, po obu stronach są też ludzie którzy uprzykrzają pracę innym. A że znacznie częściej spotykam problemowych i nadgorliwych księży niż fotografów czy filmowców to nie dziwcie mi się że mam takie zdanie.
    Komisja Episkopatu Polski ds. Liturgii i Duszpasterstwa Liturgicznego ustaliła zasady i w większości przypadków nie jest to nadgorliwość księdza celbransa. No chyba, że uważasz, że przywalanie na omijanie ustalonych zasad jest nadgorliwością.

  4. #64

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez freefly Zobacz posta
    Komisja Episkopatu Polski ds. Liturgii i Duszpasterstwa Liturgicznego ustaliła zasady i w większości przypadków nie jest to nadgorliwość księdza celbransa. No chyba, że uważasz, że przywalanie na omijanie ustalonych zasad jest nadgorliwością.
    Tu się nie rozchodzi o przestrzeganie/nieprzestrzeganie zasad tylko o buractwo większości księży. Jeżeli wielmożny ma dopilnować porządku to niech to na spokojnie wytłumaczy, powie co wolno a czego nie wolno a nie ma się za nie wiadomo kogo i pokazuje swoją wyższość.
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  5. #65

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aeon88 Zobacz posta
    Piszę to trzeci raz już że nigdzie nie powiedziałem, że winna jest tylko jedna strona.

    Cytat Zamieszczone przez spiritus Zobacz posta
    Tu się nie rozchodzi (...) o buractwo większości księży.
    No jasne...


    A zasady powinieneś znać po to jest właśnie kurs, więc jeśli czegoś nie wiesz albo nie znasz kościoła bo jesteś pierwszy raz to idź jak człowiek spytać zamiast narzekać, że ksiądz marudzi jak łazisz gdzie nie wolno... Dla Ciebie może to zwykła stodoła ale wiele ludzi ma do tego inny stosunek.
    Ostatnio edytowane przez RobertMiernik ; 06-05-2016 o 15:48
    Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
    Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
    Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć

  6. #66

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez freefly Zobacz posta
    Komisja Episkopatu Polski ds. Liturgii i Duszpasterstwa Liturgicznego ustaliła zasady i w większości przypadków nie jest to nadgorliwość księdza celbransa. No chyba, że uważasz, że przywalanie na omijanie ustalonych zasad jest nadgorliwością.
    Byłem na kursie, jak każdy mój pracownik, zasady znamy. Nie było tam zasad typu macie być tylko z jednej strony kościoła, poruszać się na przestrzeni 2-3 metrów i tego obszaru nie opuszczać (ksiądz z Kamienia), nie było też zasady że nie wolno robić kilka zdjęć w ciągu jednego momentu, np. jest przysięga, mam zrobić jedno zdjęcie i basta, bo dla księdza zrobić kilka zdjęć (kilka, nie kilkadziesiat, piszę gdyby ktoś znowu nie doczytał) w ciągu całej przysięgi trwającej 3-4min to zdjęcia seryjne, a takich on nie chce (ksiądz z Rzeszowa). Ten sam ksiądz nie dopuszcza nigdy w komunie innego kameruna niż jeden zaprzyjaźniony dziadek, który swoje za zlecenie od każdego dziecka bierze. Co najlepsze, stoi non stop na środku, ciągle 1-3m od dzieci czy księdza, włazi gdzie chce i księdzu to nie przeszkadza. Może kasą się dzielą i stąd układ? Bo tak to wygląda. Nie było też na kursie zasady że kategorycznie nie wolno wchodzić przed płotek w kościele, na równi z którym siedzą młodzi, a przed którym jest jeszcze 10m kościoła z ławkami bocznymi po czym dopiero są schodki i ołtarz. Ksiądz ma w dupie że nie wchodząc przed owy płot nie zrobię ani jednego zdjęcia (nie tysiąc tylko ani jednego) młodym od przodu, bo fizycznie jest to niemożliwe. Nie było mowy o dodatkowych kursach u proboszczów poszczególnych parafii, na które trzeba się wstawić w któryś dzień przed ślubem (a nie w dniu ślubu przed mszą), wysłuchać 1-2h kazania księdza który mówi dokładnie to samo co na kursie, pokazać dowód i dać się wpisać na białą listę żeby można było od tej pory robić u niego w parafii zdjęcia (ksiądz z Domaradza).

    Na kursie który robił mi biskup i jego wyznaczeni księża nie było wielu bezsensownych zasad, które proboszczowie u siebie usilnie próbują wprowadzać. Po to byłem na kursie żeby wiedzieć co wolno a co nie, a teraz jak się idzie do kościoła to tak naprawdę nie wiadomo co Ci proboszcz powie i co nowego wymyśli, jakie zakazy zrobi. Ja nie mam pretensji do księdza jeśli bym się zachowywał niezgodnie z kursem, ale tak nie jest, a durnowatych zasad z ich strony coraz więcej. Te powyżej nie są zmyślone, to fakty, i tak, moim zdaniem to wygląda na nadgorliwość.

    PS. Proboszcz z wioski mojej żony, który moją żonę uczył od dziecka religii na spotkaniu przedmałżeńskim był miły i sympatyczny, wziął kopertę na spotkaniu a na ślubie się nawet nie pojawił. Jak się później okazało pojechał na imprezę księży na plebanii 2 wioski dalej. Na nasz ślub wysłał katechetę, kiedy mój świadek poszedł podpisać papiery do zakrystii katecheta się go pyta czy młodzi przyjdą z opłatą. Z kościelnym i organistą rozmawiał teść kilka dni przed ślubem, mieli zostać opłaceni po mszy. Widząc jednak że katecheta się dopomina o swoją działkę stwierdzili do świadka (byli też oboje w zakrystii akurat) że jak nie przyjdziemy i nie zapłacimy to nie wyjdą. Świadek wyciągnął kasę z koperty, dał pazerniakom, o czym się dowiedziałem dopiero później na imprezie, bo mnie nie chciał wkurwiać podczas ślubu. To się k... w pale nie mieści.

    Spotkałem wielu dobrych księży z powołania, ale wielu to zapatrzone w siebie bufony, dla których liczy się tylko kasa i ich majestat (bynajmniej nie ołtarza czy Boga), uważają się za najważniejszych w okolicy a innych traktują z góry. Takie są realia. Na 10 wesel spotykam może 1-2 nadgorliwych fotografów/filmowców, i 5-6 księży. Więc mam o nich zdanie takie jakie mam.
    ;]

  7. #67

    Domyślnie

    Ja mogę polecić blog, do którego nie tak dawno dotarłem http://emilsosnowski.pl/dla-kogos-kt...przyjemnoscia/. Tam znajdziesz kilka wskazówek.
    Oczywiście nie w każdym kościele da się zachować tak samo. Są rożne sytuacje.
    Fajne jednak są propozycje poprzedników. Bardzo rzeczowe.

  8. #68

    Domyślnie

    Aż strach w sumie iść do kościoła na zdjęcia, widzę że to loteria z tymi kościołami. Jednak warto zainwestować w ten kurs kurii ...

  9. #69

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Umma Zobacz posta
    Ja mogę polecić blog, do którego nie tak dawno dotarłem http://emilsosnowski.pl/dla-kogos-kt...przyjemnoscia/. Tam znajdziesz kilka wskazówek.
    Oczywiście nie w każdym kościele da się zachować tak samo. Są rożne sytuacje.
    Fajne jednak są propozycje poprzedników. Bardzo rzeczowe.
    Super ten blog, fajne wskazówki. Musze sie nimi sugerowac chyba.

Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567

Podobne wątki

  1. jak zachować exif
    By kiks in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-02-2011, 21:56
  2. Róznice temperatur-jak się zachowac
    By maniak666 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-12-2010, 23:53
  3. Jak ustawic ostrosc podczas robienia nocnych zdjec?
    By Reed in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 28-10-2009, 14:37
  4. Białystok: Kto podejmie się wykonania zdjęć w kościele?
    By Antoni in forum Wydarzenia, aktualności fotograficzne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-03-2008, 22:26
  5. Przygotowanie do zdjęc weselnych
    By pustelnik in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 17-03-2008, 00:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •