Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32

Wątek: ON1 Photo RAW

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  2. #2

    Domyślnie

    Na 100% nie, bo "toto" to na razie jedynie reklama... Każdy kolejny LR też miał być dużo lepszy i szybszy od poprzedniego...
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #3

    Domyślnie

    Nie mówmy hop...

    Parę lat temu, za mojego życia zawodowego pytania czy cokolwiek może zastąpić czy wyprzeć Quarka było traktowane jak niedorzeczność. To jakby pytać, czy jest coś co wyprze klawiaturę - w filmach sci-fi może tak, ale w warunkach roboty w Polsce nie. A jednak Quark, będący najszerszym ówcześnie stosowanym standartem przemysłowym zniknął z rynku w jeden sezon, i nawet nie próbował podjąć walki. Przyszedł InDesign, a Quark pierdnął z cicha i umarł bezpowrotnie, bezdyskusyjnie i nieodwołalnie...

    Dlatego każdą taką inicjatywę witam z radością, bo być może któraś wypali i coś rzeczywiście przynajmniej zawalczy z LRem, którego używam i uważam za najlepszy w swojej działce - choć jednocześnie widzę, że Adobe z pozamerytorycznych powodów psuje go coraz bardziej... I ciągle mam nadzieję, że każda taka inicjatywa jeśli okaże się wystarczająco poważna skłoni Adobe, żeby zmieniło podejście.

    Więc mam nadzieję, że program wypali i będzie rósł w siłę. Ale...

    Żeby coś mogło wyprzeć LRa, musiałoby go zastąpić, tylko w lepszy sposób. A Lr to nie tylko wywoływarka RAWów, to cały kombajn do obsługi wielkich kolekcji zdjęć. Jak na razie widzę, że ten nowy program kładzie nacisk na wywoływanie i obróbkę (powiedzmy moduł Develop), lekceważąc inne moduły Lra, czy organizację pracy.

    CO z całą resztą? Mam nadzieję, że o tym nie zapomnieli...
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  4. #4

    Domyślnie

    Chyba "standardem"?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat: Słownik poprawnej polszczyzny pod red. W. Doroszewskiego był dość łaskawy wobec formy standartowy, gdyż oceniał ją jako gorszą niż forma standardowy, niemniej jednak poprawną.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spiritus Zobacz posta
    Cieszę się, że rośnie (wzrośnie) konkurencja dla LR. Ale korków od szampana bym jeszcze nie odbijał. Patrząc na to, że rynek "wołarek" się mocno poukładał, skonsolidował i zmonopolizował. Co niektóre wyleciały z rynku - choćby nikonowskie CNX. Więc ON1 łatwego życia mieć nie będzie. Tym bardziej, takie moje zdanie, że obecnie o sile "wołarki" przesądzają 2 rzeczy: liczba użytkowników przyzwyczajonych do korzystania z danego softu oraz "elastyczność" tegoż softu. Wsparcie dla różnego rodzaju wtyczek, "frameworkowatość". Bo dziś klienci, vide "jak coś jest do wszystkiego ...", chętnie patrzą na przyszłościowość rozwiązania, co by nie musieć się przestawiać z całym dorobkiem na nowe, inne, a później zastanawiać się co zrobić gdy osiągnie się "kres możliwości" softu. Więc jak ON1 będzie przede wszystkim "frameworkowaty" to może mieć szanse. W przeciwnym wypadku będzie kolejną, bo już takie były "efemerydy", ciekawostką która zniknie z rynku.

  7. #7

    Domyślnie

    Ja bym chętnie przesiadł się na coś, co działa zdecydowanie szybciej niż LR, a do tego jeśli miałoby to mieć lepsze funkcje edycyjne niż LR, marginalizując udział PSa w obróbce, to tym lepiej. Jednak brak organizera, jak wspomniał 2pompony, to duża wada z mojego punktu widzenia. Trzymam jednak kciuki, żeby ten program odniósł sukces, to może Adobe wreszcie postanowi trochę zoptymalizować LRa, bo teraz czasem aż zęby bolą, np. przy obróbce RAFów z Fuji

  8. #8

    Domyślnie

    Płonne nadzieje KKokosz, a przynajmniej na tym etapie. Przejrzałem tym razem porządniej wszystkie ich materiały i nie tylko w ani jednym miejscu nei mówią o czymś jak Library, ale w kilku podkreślaja, ze tego u nich nie ma i uznają to za zaletę, którą warto się chwalić.

    Mam dokłądnie te same odczucia Ty - chętnie bym się przesiadł na program innej firmy, która będzie się starać robić produkt coraz lepszy (a nie coraz gorszy jak Adobe) - ale to musiałoby mieć przynajmniej dwie funkcjonalności Lra: Library i Develop. O ile mógłbym zrezygnować z pozostałych modułów (niektóre są przydatne, ale zrezygnować mógłbym), to z tych dwóch po prostu nie.

    Nie wróżą też za dobrze o tej nowości na przykład takie kwiatki, że jako jedną ze wspaniałych nowych funkcji chwalą się tym, że można sobie zmienić layout programu: inny dla portetu, a inny np. dla ślubniaków... Tez mi osiągnięcie - możliwośc przestawienia palety w jednego kąta w drugi... Lr tego do tej pory nie ma i zawojował świat, bo ma świetne funkcjonalności, a nie ruchome palety. No ale rozumiem, ze w tej pierwszej odsłonie główny nacisk przekazu poszedł na to, żeby się jaknajbardziej odróżnić od LRa, może w nowej odsłonei, jak będą mieli nie tylko propotyp enginu ale i coś ponad - będzie więcej informacji do rzeczy.

    W każdym razie trzymam kciuki z lekką, ale jednak nadzieją.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  9. #9

    Domyślnie

    Odświeżę temat, bo wyszła niedawno najnowsza wersja. Jest też moduł do katalogowania. Czy ktoś używa tego programu?

  10. #10

    Domyślnie

    Właśnie ściągam, zobaczymy wersję testową. Cena 100 dolarów straszna nie jest....
    D750, D7500, S Art 18-35/1.8; N10-20/4.5-5.6, T 60/2 Macro, N AF-P 70-300/4.5-6.3; T17-35mm f/2.8-4 Di OSD; T 35-150 2,8-4; Sigma A 50/1.4; T SP 24-70 mm f/2.8 VC USD G2

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. D700 jednoczesne zapisywanie RAW i JPG... gdzie są RAW ???
    By maszin in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 30-09-2011, 12:32
  2. NX2 vs Camera Raw 4.6 vs Raw Therapee vs Capture One
    By mariuszzz in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 16-08-2010, 08:48
  3. Błąd Camera RAW 5.7 - import RAW
    By GregR in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 02-06-2010, 18:58
  4. Raw Therapee v2.4 beta 4 i RAW z D50
    By faroni in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 31-01-2009, 00:54
  5. Photoshop CS2 RAW Converting & Delivering RAW: Chapter Ten
    By RaB in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-12-2007, 14:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •