Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie "Capture One" kilka pytań.

    Witam!

    zastanawiam się nad przejściem z LR cc na CO zainstalowałam wersję trial CO 12,
    w lutym kończy mi się abonament adobe cc (LR + PS z PS nie korzystam wcale) mam go od kiedy go wprowadzili.

    obróbka jak obróbka dość intuicyjna kilka dni bym się zadomowiła,
    ale no właśnie zawsze jest jakieś ale
    - czy w CO jest coś takiego jak panel "Historia"? tak że mogę się cofnąć o kilka ruchów,
    - czy jest widok przed / po (i obok siebie)
    - korekta lokalna np. zamalowałam za dużo i chcę coś poprawić (część wymazać) w LR no problem wciskam Atl i mam (-) i poprawiam.

    pewnie będę miała jeszcze więcej takich pytań ale na razie tyle,
    chyba że znacie jeszcze jakieś ciekawostki z własnego doświadczenia z takiego przejścia to proszę opiszcie.
    fotografia to moje hobby nie zawód, dobry program to podstawa nawet przy hobby , myślałam również o luminarze ale ma wiele niedociągnięć np. niwelowanie prześwietleń.
    cena CO to jakieś dwa lata abonamentu CC i nie stanowi to dla mnie problemu.
    Takie hobby

  2. #2

    Domyślnie

    Jak wejdziesz na strone phaseone w zakładkę captureone to tam jest wiele samouczków na wideo. Ten soft ma to wszystko o co pytasz


    Wysłane za pomocą Tapatalk

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kuleczka- Zobacz posta
    Witam!
    - czy w CO jest coś takiego jak panel "Historia"? tak że mogę się cofnąć o kilka ruchów,
    - czy jest widok przed / po (i obok siebie)
    - korekta lokalna np. zamalowałam za dużo i chcę coś poprawić (część wymazać) w LR no problem wciskam Atl i mam (-) i poprawiam.
    1. Nie i tak. Można cofać ruchy ale nie widać listy ruchów. Takie ctrl-z jak w edytorze
    2. Nie i tak. Trzeba sobie zrobić wariant i wtedy można go porównywać. Ewentualnie nacisnąć reset z altem, wtedy to tymczasowy reset dopóki przyciskasz
    3. Masz gumkę
    D7100, Nikkor 50mm/1.8g, Sigma 10-20/4-5.6, Revuenon 135/2.8 | Sony RX100M3 | Raynox DCR-250 | Fuji X-T2, XF 18-55/2.8-4.0, XC 50-230/4.5-6.7, Stroboss 36F, K&F Nikon-Fuji adapter

  4. #4

    Domyślnie

    Ściągnij sobie manual do C1 12: https://www.phaseone.com/en/SupportM..._Software.aspx
    Tam wszystko jest opisane.

  5. #5

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję z pomoc i wskazanie kierunku poszukiwań.
    przejrzałam wszystkie znalezione tutoriale i teraz je wdrażam,
    w każdej wolnej chwili testuję np. to samo zdjęcie w C1 i LR i porównuje, efekty są bardzo zbliżone,
    po nowym roku jeszcze raz podejdę do tematu aby w końcu zdecydować.
    Takie hobby

  6. #6

    Domyślnie

    myślałam również o luminarze ale ma wiele niedociągnięć np. niwelowanie prześwietleń.
    Już tak nie jest, to ja dość dużo zrobiłem halo o tym ponieważ faktycznie był wielki problem - a soft miał być super!
    Ale oni mają świetny support i zaraz odezwano się do mnie i szybko to naprawili, ale ja już się zraziłem i było dla mnie za późna - mowa o Luminarze 2018
    Teraz jest nowy Lumianr 3 i jest naprawdę nieźle!
    Teraz pytanie jak bardzo ingerujesz w pliki?
    Ja nie ukrywam i grzebię w plikach ile się da w tej wirtualnej rzeczywistości i jak dla mnie, głębokie grzebanie odpada.
    Nie mogę również się dopatrzeć czy też doszukać ustawień na 16 bit, otwierając plik w PS mam tifa 8 bit - a to właśnie nie najlepiej wpływa na pliki 8 bitowe.
    Jestem w fazie testów Luminara 3 i jestem pod wrażeniem jaki postęp jest od poprzedniej wersji.

    Ja jestem człowiek LR6 i wiele przegrzebalem w sieci następców, ale przyznam że Luminar zaczyna robić naprawdę robotę - tylko muszę znaleźć jeszcze to o czym pisałem powyżej
    Może warto się zastanowić?

    C1P świetny soft i na pewno będziesz zadowolona, tylko dość drogi softa nowa wersja tego oprogramowania ma teraz nowe funkcje które u konkurencji były dawno :/
    Takie to nowości

    Na pewno C1P jest stabilnym oprogramowaniem, ale zaczyna sobie wołać dużo ponieważ staje się liderem wywoływarek RAW po LR6.
    :::WEB:::BLOG:::ANALOG:::INSTA:::
    YouTube::: FB:::Strony przyjazne mobilnym!

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez biegly Zobacz posta
    ... ... ... Teraz jest nowy Lumianr 3 i jest naprawdę nieźle!
    Teraz pytanie jak bardzo ingerujesz w pliki? ... ... ...
    jak szukałam wiadomości na temat Luminara to pierwsze na co trafiłam to Twój test właśnie z tym prześwietleniem
    jak bardzo ingeruje w pliki? - moim ulubionym i najważniejszym narzędziem jest korekta lokalna czyli ingeruje bardzo!
    w luminarze jakoś na razie nie mogę tego ogarnąć (jak dodawać następne i następne punkty ale w końcu dojdę)
    Tak że teraz do testu doszedł jeszcze Luminar 3.

    PS. LR używam od wersji 4 więc wszytko porównuje do LR z przyzwyczajenia.
    Ostatnio edytowane przez kuleczka- ; 20-12-2018 o 17:59
    Takie hobby

  8. #8

    Domyślnie

    Na poprzednim Luminarze pojawiał się szum czy też destrukcja Pixeli, przy głębokiej edycji.
    Jeżeli chodzi o Luminar 3 na razie nic więcej nie napiszę , co by nie mieszać

    To są screeny z LR6 i Luminar 3 i suwak od prześwietleń - tak aby porównać jak to wygląda.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lr6.jpg
Wyświetleń:	61
Rozmiar:	132,9 KB
ID:	18932

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	luminar.jpg
Wyświetleń:	61
Rozmiar:	152,1 KB
ID:	18933

    Wybrałem dość trudne zdjęcie które pokazuję możliwość przywrócenie informacji w prześwietleniach.
    Jest porównywanie teraz
    :::WEB:::BLOG:::ANALOG:::INSTA:::
    YouTube::: FB:::Strony przyjazne mobilnym!

Podobne wątki

  1. nikon capture nx "soft proof ON" - pytanie
    By locos in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-12-2009, 16:47
  2. D100 - parę pytań o kompatybilność z "młodszym" sprzętem
    By ck_dezerter in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 04-12-2009, 13:57
  3. [Pytanie] "Jak trzymać pion?" w Nikon Capture NX2
    By b202 in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-10-2009, 16:41
  4. Capture one - kilka pytań
    By grzechu73 in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-03-2006, 10:39
  5. Nikon Capture: "LCH Editor" a "Curves"
    By matmol in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-07-2005, 14:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •