Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 32

Wątek: ON1 Photo RAW

  1. #11

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ARCH_5 copy.jpg
Wyświetleń:	53
Rozmiar:	19,82 MB
ID:	12534

    Szybka zabawa. Efekt całkiem niezły. Zostawia trochę śmieci w katalogu. Trzeba by się pobawić. Wersja próbna 30- dniowa. Będzie dylemat- kupić to, czy PS...
    D750, D7500, S Art 18-35/1.8; N10-20/4.5-5.6, T 60/2 Macro, N AF-P 70-300/4.5-6.3; T17-35mm f/2.8-4 Di OSD; T 35-150 2,8-4; Sigma A 50/1.4; T SP 24-70 mm f/2.8 VC USD G2

  2. #12

    Domyślnie

    Próbowałem się przekonać do tego programu. Ostatnia wersja demo jaką miałem już naprawdę w miarę płynnie działała, oczywiście nie tak jak LR czy mój ulubiony, choć już stary C1 v. 7. Jednak jak dobrze pamiętam dość kiepsko odszumiał i coś tam jeszcze mi się nie podobało z zakresu samej obsługi, chyba kopiowanie ustawień. W każdym razie demo się skończyło i zakończyłem zabawę. Inna sprawa, że szukam programu tylko i wyłącznie dlatego, że mój C1 w wersji 7 nie działa na na wyższej wersji os x niż 10.10.
    D750
    flickr

  3. #13

    Domyślnie

    kupilem tydzien temu za gbp 40, nie zaluje, dla filtrow i presetow ktore sa znosne; obrobki w nim nie robie


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Sluzba niewybatozona z rana predko sie bisurmani
    www.smooth.photography/vs13

  4. #14

    Domyślnie

    Mam i używam, ostatnio strasznie zwolnił na moim kompie. Podobno poprawili w najnowszej wersji 2018.5.2z nie mogę tego teraz sprawdzić.

    Najbardziej podobają mi się możliwości maskowania.
    Pozdrawiam,
    Paweł
    Kilka zdjęć...
    D750&D200, N50f1.8G, Ta28-75/2.8, To12-28/4, N70-300VR

  5. #15

    Domyślnie

    Kupiłem za 61 dolców. Zobaczymy, jakaś alternatywa dla LR to jest. Zobaczymy co z tego wyjdzie.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    ---------------------------------------------
    Nikon D90 | Nikkor 18-105 VR 3.5-5.6G | Nikkor 50 1.8D | Sigma 28-80 D 3.5-5.6 II MACRO

  6. #16

    Domyślnie

    Też kupiłem. Podoba mi się narzędzie do selektywnego zaznaczania i korekty. Mam tylko ptanie czy się tak da, co by plik .on1 był zapisywany w domyślnym, osobnym katalogu, a nie w katalogu ze zdjęciem oryginalnym ??
    D750, D7500, S Art 18-35/1.8; N10-20/4.5-5.6, T 60/2 Macro, N AF-P 70-300/4.5-6.3; T17-35mm f/2.8-4 Di OSD; T 35-150 2,8-4; Sigma A 50/1.4; T SP 24-70 mm f/2.8 VC USD G2

  7. #17

    Domyślnie

    Nic nie wyprze LR bo Adobe ze swoim potencjałem rynkowym może sobie kupić wszystkich swoich obecnych konkurentów. Niemniej w naszym interesie jest, żeby konkurencja oferująca SW bez subskrypcji była możliwie silna i jakoś za gigantem goniła.

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sobi3 Zobacz posta
    Nic nie wyprze LR bo Adobe ze swoim potencjałem rynkowym może sobie kupić wszystkich swoich obecnych konkurentów. Niemniej w naszym interesie jest, żeby konkurencja oferująca SW bez subskrypcji była możliwie silna i jakoś za gigantem goniła.
    Powiem tak, po 1 wstępnej obróbce, śmiem twierdzić, ze program wart swoich pieniędzy. Gdzieś również oglądałem porównanie na ty: C1 vs ON1 Vs LR vs DxO vs AffinityPro. LR wcale tak dobrze nie wypadł. Ale to moje zdanie amatora.


    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
    ---------------------------------------------
    Nikon D90 | Nikkor 18-105 VR 3.5-5.6G | Nikkor 50 1.8D | Sigma 28-80 D 3.5-5.6 II MACRO

  9. #19

    Domyślnie

    Niestety, ocena takiego oprogramowania po 'wstępnej obróbce', a zwłaszcza robienie porównań do takich kombajnów jak LR jest czcze i pozbawione sensu. Ja sam jestem wkurzony na Adobe za to, jak bardzo zaniedbała LRa i jak bardzo ich pazerność i polityka cenowa zabija jakość - ale nie daję się uwodzić efemerydom.

    Porównania to można czynić albo przygotowując potężny materiał porównawczy złożony z setek bardzo odpowiednio dobranych zdjęć, albo zacząć jakieś nieśmiałe porównanie po półrocznej intensywnej pracy w programie. Cóż mi bowiem z tego, że wezmę parę zdjęć i 'wstępnie obrobię'? Wstępnie, to ja obrobię w każdym programie.

    Chodzi o to, żeby wybrać program, który równie jak LR czy C1 da radę w codziennej harówie: będzie ergonomiczny, będzie się sprawdzać na długich dystansach, w pracy nad wieloma plikami, naświetlanymi w różny sposób, z różnych szkieł, różnych pór roku, różnych sesji - także patrząc na czas i ciśnienie z nim związane. To znaczy jak szybko, jak ergonomicznie, jak wydajnie i jak bez błędów i potknięć idzie praca na tym programie, a także zważając na takie detale jak to, czy w piątej godzinie pracy pracuje się równie efektywnie jak w pierwszej...

    Tego nie da się rzeczowo określić po 'wstępnej obróbce', po której da się tylko powiedzieć czy program nas kompletnie odrzuca, czy mogą być z niego ludzie. Adobe niestety to wie, dlatego się na razie mało przejmuje.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  10. #20

    Domyślnie

    Nawet gdyby pojawił się soft lepiej oceniany w testach to jeszcze daleka droga do wyparcia lidera z rynku. To nie jest tak, że "lepszy" program wypiera "gorszy" Adobe może wykończyć każdego konkurenta, dysponuje całym ekosystemem produktów i usług na różnych platformach, do tego ma środki do agresywnego kształtowania cen i promocji, potężny udział w rynku. Ciężko kogoś takiego wyrugować, nawet mając dobry produkt.

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. D700 jednoczesne zapisywanie RAW i JPG... gdzie są RAW ???
    By maszin in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 30-09-2011, 12:32
  2. NX2 vs Camera Raw 4.6 vs Raw Therapee vs Capture One
    By mariuszzz in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 16-08-2010, 08:48
  3. Błąd Camera RAW 5.7 - import RAW
    By GregR in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 02-06-2010, 18:58
  4. Raw Therapee v2.4 beta 4 i RAW z D50
    By faroni in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 31-01-2009, 00:54
  5. Photoshop CS2 RAW Converting & Delivering RAW: Chapter Ten
    By RaB in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-12-2007, 14:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •