Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 31
  1. #21

    Domyślnie

    Te NECi mają trochę bardziej karkołomne OSD niż to do czego jestem przyzwyczajony, czyli: dwa razy klikając żeby zmieniał się preset. Po prostu tak czasem dla mnie bywa szybciej. Nie wiem jak ma EA244WMi. Zwłaszcza że słyszałem że bodaj ten model migocze na mniejszych poziomach jasności. Wątpię by ściemniony obraz na wejściu nadal to powodował. Na pewno punkt czerni się zmieni w takim układzie, ale jak na prawdę będzie z migotaniem, nie wiem. Ale ten model to trochę z innej bajki w tym temacie. IPS na niższych poziomach jasności za bardzo świeci czerń dla mnie.
    Ostatnio edytowane przez deton24 ; 19-09-2017 o 00:55

  2. #22

    Domyślnie

    Aha. Dodam jeszcze że w nowym panelu AMD faktycznie pojawiły się faktycznie nowe opcje od ustawiania kontrastu, jasności, odcienia, nasycenie, ale jak ustawienia poszczególnych barw ze starego panelu nie było, tak nie ma... CCC.exe już się nie odpala.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez deton24 Zobacz posta
    opcje od ustawiania kontrastu, jasności, odcienia, nasycenie, ale jak ustawienia poszczególnych barw
    Których nie wolno używać!
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  4. #24

    Domyślnie

    Bo Pan tak mówi?
    Od początku mówiłem że nie siedzę w grafice, do tego mam problemy z oczami. Proszę mi wybaczyć, ale po prostu wiem akurat lepiej co jest dla mnie lepsze w tej kwestii, bo korzystam z dimmera od dawna, czyli czegoś podobnego na dobrą sprawę, i zdecydowanie pomaga. Ja wiem że graficy czasem do monitora i ustawień muszą się przyzwyczaić. Ale nie pracuję na kolorze.
    Mam teraz zaś inny monitor, ale ten cierpi na rozjeżdżanie pikseli po włączeniu dimmera. Prawdopodobnie skończy się na instalacji softMCCS, to taki program który ponoć po d-sub potrafi sterować OSD monitora, jeśli się okaże że model jest w ogóle obsługiwany. Po prostu po zmniejszeniu jasności w OSD, zamiast użycia dimmera, mniej czcionki pływają jak scrolluje w przeglądarce. Mógłbym w ten sposób regulować sobie monitor co jakiś czas. Tutaj znowu nie mam presetów pod jednym guzikiem. Może to Eizo S2100 chociaż to ma, albo 2190UXp, choć ten drugi to Nec, jak 2170NX, bez tej opcji.

  5. #25

    Domyślnie

    dopisek

    Z rozjeżdzaniem czcionek przy przewijaniu na starym modelu ultrasharp poradziłem sobie częściowo instalując dodatek Chromium Wheel Smooth Scroller.
    Aby go ustawić w dokładnie odwrotny sposób. By mniej wygładzał przwijanie.
    Koniec końców chyba wyszło mi że po prostu przewija trochę wolniej, przy podobnym wygładzaniu przewijania:
    Ustawienia
    56
    16.74
    1
    2153.85

    Choć na czarnym tle forum to tragedia znowu, i wywaliłem to ostatecznie.
    Ale są i takie cuda wianki.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez deton24 Zobacz posta
    Bo Pan tak mówi?
    Bo tak mówią ograniczenia tej techniki. Z poziomu karty nie da się regulować żadnego parametru obrazu. Dłubanie w czymkolwiek, zawsze powoduje obcięcie palety jaka trafia na ekran a to prowadzi to katastrofalnych skutków ubocznych. Jeśli trzeba wyregulować dynamikę, nasycenia, cokolwiek, trzeba to zrobić na monitorze. Tylko i wyłącznie.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez deton24 Zobacz posta
    ... Który po ściemnieniu będzie mniej męczył oczy, i będzie dysponował lepszym kontrastem, po takim poważnym ściemnieniu jak zrobiłem na GPU i w OSD.
    .... Który będzie najlepszy? Nie byłoby gorzej? Mówię zwłaszcza po poważnym ściemnieniu. ...
    Czy dobrze zrozumiałem, że głównym kryterium wyboru, jest chęć oszczędzania oczu?
    Wówczas ważniejsze są inne aspekty.
    Po pierwsze - oświetlenie stanowiska pracy. Wiele osób jak ty, sciemnia monitor, dostosowując go do otoczenia. Powoduje to, że wszystko wyświetlane jest ciemniej niż w rzeczywistości. Monitor trzeba ustawić standardowo, na te średnie ustawienia, a nie ściemniać. To otoczenie monitora powinno być jaśniejsze!! Czyli, za monitorem należy umieścić źródło światła, które doświetli otoczenie monitora - tło naszego stanowiska pracy. Monitor, TV są bardzo jasne w porównaniu do nieoświetlonego otoczenia. W obszarze widzenia występuje bardzo duży kontrast. Monitor jest bardzo jasny, tło ciemne. W zasięgu wzroku występuje i jedno i drugie. Oko musi się akomodować do jednego i drugiego. A to je bardzo męczy. Nie tyle sam jasny monitor, czy ciemne otoczenie, ale akomodacja z monitora na tło i odwrotnie. Normy oświetleniowe określają to parametrem - równomierności oświetlenia, w tym wypadku w polu zadania - polu pracy. Każdy podświadomie próbuje uniknąć wysokiego kontrastu oświetlenia w polu pracy. Ludzie nieświadomi, ściemniają monitor. Po pierwsze zafałszowuje to wyświetlany obraz, po drugie nie da się w ten sposób tak dobrze tego kontrastu zlikwidować. Lepiej doświetlać otoczenie. Raz, że obraz będzie rzeczywisty, a dwa, że kontrast monitor-otoczenie można bardziej obniżyć.
    Druga sprawa - personalizacja programów i systemu operacyjnego. Programy typu CAD mają czarne tło. To chyba o czymś świadczy. To ustawienie dla ludzi pracujących przy komputerze wiele godzin bez przerwy. Programy w których pracuję - każdy ma czarne tło. Word, excel, tła folderów itd. są zaś szare. Tu działa siła przyzwyczajenia do czarnej czcionki.

    Ps. Przeczytałem dokładniej wątek - już pisali Tobie, jak być powinno, ale "wiesz lepiej". Szkoda tylko, że na "Twojej wiedzy", cierpią Twoje oczy. Cóż, człowiek często ponosi konsekwencje swojej niewiedzy, za co się płaci - w tym wypadku zdrowiem oczu. Albo płaci się za wiedzę, zdrowie i komfort - doswietlając stanowisko. Zastanów się, którą cenę wolałbyś zapłacić?
    Ps.2 Jeśli też Cię nie przekonałem, poczytaj o kontraście, akomodacji oka itd.
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez FelTom Zobacz posta
    Programy typu CAD mają czarne tło.
    Mała uwaga:
    w większości programów typu CAD kolor tła można sobie wybrać. Mnie się przyjemniej pracuje na szarym, ale są tacy co wolą tło białe a widziałem i dziewczynę pracującą na tle w kolorze magenta.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez misio-jedi Zobacz posta
    Mała uwaga:
    w większości programów typu CAD kolor tła można sobie wybrać. Mnie się przyjemniej pracuje na szarym, ale są tacy co wolą tło białe a widziałem i dziewczynę pracującą na tle w kolorze magenta.
    Czarne lub ciemne szare mimo wszystko dominują.
    Też widziałem ludzi pracujących na tle fioletowym, ale tylko dlatego, że ktoś wcześniej złośliwie takie ustawił, a oni nie wiedzieli jak to zmienić.

  10. #30

    Domyślnie

    Pewien drobiazg: "Czerń" na LCD nadal świeci. Poza tym na tle tej czerni są wyświetlane elementy obrazu i one też świecą. Jeśli konfiguracja tło/monitor będzie prawidłowa, nie powinno być tego efektu świecenia. Ma to olbrzymi wpływ na męczenie wzroku. Poniżej stary przykład jak powinno być poprawnie. Obraz monitorowy nie powinien być odróżnialny od tła. Eksperyment z monitorem i jakimś wydrukiem, który jest oświetlony światłem tła. Czy jest oczywiste, które to monitor a które wydruk?

    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. problem z niedziałającym ScreenManager Pro z Eizo S2100
    By paul.g.85 in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-06-2012, 04:33
  2. Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 01-12-2009, 17:19
  3. NEC vs EIZO
    By Bradley22 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-09-2008, 20:05

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •