Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18
  1. #1

    Domyślnie Dorota- luźne zdjęcia do CV

    Co myślicie o takich zdjęciach do CV bez typowego białego tła, czy "korpo" klimatu ?

    1.

    2.

    3.

    4.

    5.
    2x F Photomic, Ftn, Nikkormat ft 105/2.5, 50/1.4 s, 50/1.4 ai, 50/2-h, 35/2, 28/3.5, 28/2 ai, 80-200/4ai-s, 50-300/4.5 ai ed| Hasselblad 500cm, 2000fc 40/4, 50/4, 80/2.8, 150/4, 250/5.6, 110/2| Leica M2,M3, M6, M240 summicron rigid, summicron 90, summaron 35 2.8, artisan 28 1.4 | H4D50, 28/4, 50-110/3.5-4.5, 120/4, 80 2.8

  2. #2

    Domyślnie

    Moim zdanie do CV - nie. Zdjęcie ma ukazywać osobę poważną, zdecydowaną, w gotowości do pracy , a nie potarganego "luzaka". Pomysł odejścia od zdjęcia na legitymację uważam za ciekawy. Wymagany jest jednam umiar i rozsądek. Pierwszy warunek to wyraźna twarz z bliska, a tutaj jest pani na spacerze. Kierunek - tak, wykonanie - nie.
    ps. zadaj sobie pytanie, czy byłbyś zainteresowany ofertą pracy w prestiżowej kancelarii adwokackiej pani ze zdjęcia numer 3,
    ponoć w wielu krajach zdjęć na CV nie ma. Aby pracodawca nie powiedział, że "rudych nie przyjmuję"
    Wygogluj "jakie zdjęcie do CV" znajdziesz wiele podpowiedzi.
    Ostatnio edytowane przez amirez ; 23-04-2016 o 14:36
    Tutaj jest... podpis

  3. #3

    Domyślnie

    Ja chciałem zrobić oryginalnie, ale Dorota stwierdziła, że chce w takim stylu jak wyżej, więc może źle sformułowałem pytanie. Chodzi mi o zdjęcia same w sobie
    2x F Photomic, Ftn, Nikkormat ft 105/2.5, 50/1.4 s, 50/1.4 ai, 50/2-h, 35/2, 28/3.5, 28/2 ai, 80-200/4ai-s, 50-300/4.5 ai ed| Hasselblad 500cm, 2000fc 40/4, 50/4, 80/2.8, 150/4, 250/5.6, 110/2| Leica M2,M3, M6, M240 summicron rigid, summicron 90, summaron 35 2.8, artisan 28 1.4 | H4D50, 28/4, 50-110/3.5-4.5, 120/4, 80 2.8

  4. #4

    Domyślnie

    Kilka lat temu dostałem zaproszenie na spotkanie o pracę (finalnie również pracę) tylko dla tego, że jako jedyny z kandydatów miałem zdjęcie nie dowodowe w krawacie. Zamiast tego był portret uśmiechniętego człowieka, zadowolonego z życia

    - - - - kolejny post - - - - - -

    PS. Do CV zdjęcia są za mało portretowe i będą słabo czytelne. Najbliżej ma zdjęcie nr 1 ale musiałbyś je mocno przyciąć.

  5. #5

    Domyślnie

    Każdy pomysł na wyróżnienie się jest dobry. Czy takie zdjęcie można/warto wkleić zależy od pracodawcy, ale to Dorota będzie wiedziała.
    Ja bym wstawił zdjęcie do CV i sprawdził czy nie poprawić kadrowania. Po zmniejszeniu fotki do wielkości znaczka pocztowego niewiele może być widać.
    Zdjęcia mi się podobają, im bardziej modelka uśmiechnięta tym bardziej.
    A7III, A7IV, GFX50s

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mariobor Zobacz posta
    Kilka lat temu dostałem zaproszenie na spotkanie o pracę (finalnie również pracę) tylko dla tego, że jako jedyny z kandydatów miałem zdjęcie nie dowodowe w krawacie. Zamiast tego był portret uśmiechniętego człowieka, zadowolonego z życia

    Problem w tym, że te zdjęcia słabo przedstawiają to zadowolenie z życia.

    Jeśli pani aplikuje do zawodu ochroniarza w podstawówce - to wprost idealnie się nadaje, takie mam odczucia po obejrzeniu całości. Do działu marketingu jakiejś mniejszej formy, gdzie marketingowiec to człowiek od projektowania ulotek, zorganizowania wystawy i zamówienia hotelu dla gości prezesa - trochę mniej, ale mogą być. Do zawodu prawnika to już w ogóle, chyba, że ma to polegać na przynoszeniu kilogramów akt z piwnicy na drugie piętro.

    A co do samych zdjęć - wydaje mi się, że za centralnie kadrujesz. O ile w dwójce ma to jakieś uzasadnienie przez odbicie (nota bene dwójka akurat najmniej mi się podoba), o tyle kadry jak 1, 3 czy 5 są takie strasznie, jakby to powiedzieć, centralno-nijkakie. Za to jakieś zadowolenie o jakim mówił przedmóca widzę na 4 - może dlatego, że kadr ma najlepszy, jakaś kompozycja się wyłania i w związku z tym całość wygląda lepiej, nie tylko zdjęcie, ale i osoba na zdjęciu.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  7. #7

    Domyślnie

    Nie wiem jakie kryteria musza spelniac zdjecia do CV w Polsce- nieco bardziej na zachod od Odry musza/powinny wygladac nastepujaco: 1.frame from the waist up, 2. dress professionally, 3.hair and makeup should be neutral, 4.keep facial expressions and hand gestures neutral, 5. avoid props, 6.think "passport photo" not "Facebook selfie"...
    I was expecting applause but I suppose stunned silence is equally appropriate... flickr

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sufenta Zobacz posta
    Nie wiem jakie kryteria musza spelniac zdjecia do CV w Polsce- nieco bardziej na zachod od Odry musza/powinny wygladac nastepujaco: 1.frame from the waist up, 2. dress professionally, 3.hair and makeup should be neutral, 4.keep facial expressions and hand gestures neutral, 5. avoid props, 6.think "passport photo" not "Facebook selfie"...
    Nie wiem jak daleko od Odry masz na myśli ale w Londynie i Nowym Yorku na przykład zdjęć się w ogóle nie daje do CV.
    usuniety bo obrażał uczucia religijne

  9. #9

    Domyślnie

    W Polsce wymagając CV ze zdjęciem, można narazić się na kłopoty

  10. #10

    Domyślnie

    Ja zamiast zdjęcia mam swój portret wykonany na komputerze. Ale ja celuję w branżę graficzną a tam te nudne fotki typowe CV są źle widziane. Ma być ciekawie. Zawsze zależy na jakie stanowisko aplikujemy. Wyobraźcie sobie kogoś ze świata artystycznego w czarno-białym tabelkowym spisie i nudną gębą do paszportu. Brrrr... Nie wiem za to po co cała postać na zdjęciu, jak się ma to zmieścić? Portret bliski raczej. Nie wiemy jaka branża a to ważne.

    Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
    Sprzedam Sony a6000. Wypstrykane 4765 zdjęć, stan jak nowy. Niestety przygoda foto nie dla mnie.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Portret ] Zdjęcie do CV
    By andzialipka in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 22-08-2014, 08:55
  2. CV - jak to napisac?
    By fuselink@interia.pl in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 15-09-2010, 21:56
  3. [ Reportaż ] cv
    By seler in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-04-2009, 10:58
  4. [ Reportaż ] fotka do CV
    By holka in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-02-2006, 19:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •