Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Monitor podglądowy z peakingiem (coś innego niż VS2?)

    Koledzy, korzystacie z monitorów podglądowych? Czy używaliście kiedyś Aputure VS2 i macie porównanie do innych?
    Trochę mi się nie podoba działanie peakingu w moim VS2. Działa mało precyzyjnie, choć nie miałem nigdy innego i nie mogę porównać.
    Interesuje mnie tylko ta funkcja.

  2. #2

    Domyślnie

    Ja używam tego monitora FW759P i też nie jestem zadowolony z peakingu - w sumie działa, ale potrafi łapać nie tylko najostrzejsze detale i kolorowy obrys zwykle bardziej przeszkadza niż pomaga. Z tematu wybrnąłem dając mu trochę wyostrzania w opcjach i robi delikatne jasne obwódki wokół detali, które dają lepszy efekt niż kolorowy obrys Dodatkowo kręcąc z bardzo płaskim profilem mam w odpowiedni sposób ustawiony kontrast i nasycenie, dzięki czemu obraz wygląda naturalnie i wygodnie go kontrolować, a przy okazji nie muszę niezorientowanym ludziom tłumaczyć, że ten wyprany obraz to tak celowo

    Jeśli używasz w nim też pomocy przy ekspozycji, to sprawdź jak działają - mój chińczyk przy wyświetlaniu histogramu, zebry albo false colors, bazuje na wyświetlanym obrazie zamiast na sygnale wejściowym i wskazania są różne w zależności jaką w danej chwili ustawi się jasność wyświetlacza (czyli nie mogę się nimi do końca sugerować i na histogram zerkam do aparatu).

    Nie zmienia to faktu, że po rozpracowaniu ustawień i przyzwyczajeniu się, z monitorem pracuje się o wiele lepiej niż z wyświetlaczem aparatu i warto było wydać 130$.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ketosz Zobacz posta
    Ja używam tego monitora FW759P
    czy w tym monitorze da się podlaczyc zasilanie przez USB?
    D, N, SB, T

  4. #4

    Domyślnie

    Oprócz akumulatora jest tylko możliwość podłączenia zasilania 12V.

  5. #5

    Domyślnie

    Poczytaj o tym monitorze. Matryca IPS, 7" chyba można powiedzieć, że to bezpośredni konkurent VS2. Peacking i zebra na pokładzie.
    http://www.robimytv.pl/liliput-ips-7-664op-id-1953.html

  6. #6

    Domyślnie

    Ja też nie polecam Aputure VS2 :< . Leży u mnie w pokoju i nie przydaje się w ogóle ( no może oprócz elementu daszka chroniącego przed słońcem ), chyba go sprzedam w końcu... Wolałbym coś innego, niezawodnego, skusiła mnie niestety opcja matryca ips . Tak jak piszesz funkcja peaking tragiczna, pomimo ze do wyboru są różne jej ostrości widzenia.
    Inna perspektywa fotografii i filmu| skynetic
    Nowe studio fotograficzne w Łodzi| piorunstudio.pl

  7. #7

    Domyślnie

    Fakt, peaking mogłby być lepszy, ale ogolnie ten monitor oceniam na duzy plus. Moze inaczej: w tej cenie nie znalazlem lepszego.

  8. #8

    Domyślnie

    To ja znowu wrzucę chiński kamyczek do tematu i stwierdzę że w małych pieniądzach trudno o lepszy monitor od tego FW760. Z poprzednika, poza wymienionymi mankamentami, jestem zadowolony. Teraz takie czasy, że już nie problemem jest produkowanie zaawansowanych rzeczy, a chińskie firmy bardzo szybko zmniejszają różnice do znanych marek. Tu mały test na youtube.

Podobne wątki

  1. coś szerszego niż 14mm
    By fafniak in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 06-12-2012, 21:32
  2. Coś szerszego i w miarę taniego... 18-55 v 18-70 v czy coś innego ?
    By kuuubu in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 01-02-2012, 11:54
  3. Coś innego niż Sigma 24-70 2.8 makro
    By bialy260 in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-07-2008, 16:04
  4. [ Przyroda ] coś bardziej kolorowego, niż paw?
    By szumszak in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 10-04-2007, 20:18
  5. [ Przyroda ] Cos innego niz ostatnio...
    By shaolin in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 10-12-2006, 13:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •