Close

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokaż wyniki od 51 do 56 z 56
  1. #51

    Domyślnie

    Moja puszka d7200 byla kalibrowna przez serwis nikona następnie sigma 18 35 pojechała z body do serwisu sigmy.
    Efekt: było jako tako. Poprawnie ale bez szału. Spędzenie 8h z usb dockiem i własnoręcznie przygotowanym stanowiskiem kalibracyjnym spowodowało ze obiektyw jest zyleta ale tylko na punktach krzyżowych. Bardziej boczne punkty niedziałają prawidłowo. Odpowiedź serwisu: ten typ tak ma.

    Kalibrację robiłem wg dołączonej do usb docka instrukcj plus troche własnej inwencji. Co w w dużej części pokrywało sie z tym jak opisywał kolega Zosiek w jednym ze swoich wątków. Nieskończoność robiłem trochę na czuja.

    Niestety nie-systemowe sprzęty bywają czasem nie do końca kompatybilne z resztą systemu. Ten przypadek jest zresztą dość że tak powiem łagodny. Z drugiej strony z tym da się żyć. Moj pierwszy aparat miał tylko jeden centralny punkt AF.

    99 procent zdjęć mam trafionych. Te nietrafione to chyba raczej bardziej moja wina niż sprzętu. W większości zdjęć zrobionych tym szklem wyostrzanie w postprodukcji daje niewiele lub nic nie daje. (Zaznaczam że fachowcem od postprodukcji nie jestem)

  2. #52

    Domyślnie

    Z ciekawosci, ktory serwis odpowiedzial ze "ten typ tak ma"? Wedlug mnie jesli obiektyw nie jest zdecentralizowany, to pomylki w ostrzeniu na bocznych punktach to wina korpusu. Obiektyw slaby optycznie na bokach tez moze wplywac na pomylki. Zaluje teraz ze oddalem Cichemu idealna sztuke Tamrona 24-70/2.8. Nie zakladajmy ze kazde body (modul AF, lustro glowne, lustro pomocnicze i matryca) jest idealnie wyregulowane (rownolegle na calej plaszczyznie). Pamietajmy o przypadlosci lewych punktow AF w D800 (dobry artykul: https://hifivoice.wordpress.com/2012...pair-overview/).

  3. #53

    Domyślnie

    Koledzy rozumiem, że przy tych wszystkich próbach i wnioskach bierzecie pod uwagę to iż w D7xxx trzy środkowe kolumny punktów AF są krzyżowe, a pozostałe (boczne) liniowe. Jeżeli ktoś nie do końca "czuje" różnicę to zachęcam do krótkiego testu na bocznym punkcie AF i pionowej oraz poziomej krawędzi ramki obrazu. Dodatkowo należy również pamiętać, że nawet punkty krzyżowe nie zawsze posiadają jednakową czułość. Regułą jest, że najczulszy i najdokładniejszy jest punkt środkowy i dlatego wszystkie kalibracje obiektywów są robione na centralny punkt AF.

  4. #54

    Domyślnie

    koledzy jeśli sadzicie ze na wszystkich punktach będzie wam body trafiać idealnie za każdym razem to zmieńcie bajkę...niestety nikon nie ma krzyżowych na bocznych w tych modelkach nawet w moim d700 i 800 boczne punkty potrafiły się pomylić
    d750 + d800+dk17m+dk19+ gripy newell+> nikkor 28 1.8g , Jupiter 37a, sigma 35 art, sigma 24 art, sigma 50 art, sigma 85 art +> sb910 + 400ws z aku +yn685 -> kiev 60 + sonnar 180
    https://500px.com/witoldpiotrowski

  5. #55

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Grzegorz_M Zobacz posta
    Cześć. Mam podobny problem w tym komplecie zakupionym w marcu b.r. Przeczytałem wszystkie wpisy w tym wątku i nikt nie wspomniał o ostrzeniu w trybie LV. W tym trybie właśnie trafia dokładnie tam gdzie wybiorę punkt ostrości. Też tak jest w Waszym przypadku? Sprawdzaliście tak?
    A jakim cudem miałoby nie trafiać w LV? Przecież to detekcja kontrastu, tu nie ma mowy o pomyłce i nie ma w tym nic dziwnego
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  6. #56

    Domyślnie

    O ile sie orientuje jest tylko jeden serwis sigmy w Polsce i jest to Gdynia. Odpowiedź z serwisu sigmy w sprawie bocznych punktów byla taka że kalibracja jest prowadzona tylko na centalnym punkcie. Boczne punkty mogą nie trafiać. "Ten typ tak ma" bylo moim skrótem myślowym. Wiem ze inni dostawali takie same odpowiedzi.

    Jeżeli uważacie że da sie skalibrowac af w sigmie tak by trafial też na bocznych razem z body d7200 i jesteście wstanie poprzeć swoją tezę praktycznym doświadczeniem to czekam na posty z opisem kalibracji.

    Na mojej 35 i 50 z takim samym swiatlem jak sigma wszystkie punkty ostrzą ok wiec body chyba dobre jest... zanim body poszło do gdyni bylo w serwisie nikona na kalibracji.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Przestrzelilem przed chwila moja sigme na bocznych punktach i widzę ze "jakoś" tam trafia ale dość niestabilnie i czesto mam back focus. Żeby cos wiecej powiedzieć musialbym to solidnie przetestować. Jak ktoś powyżej wspomniał te boczne punkty nie sa krzyżowe wiec są mniej skuteczne. Dla mnie to mała wada bo tych bocznych nie używam.
    Ostatnio edytowane przez BambusZMikronezji ; 15-05-2017 o 22:10

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456

Podobne wątki

  1. D7200 + Sigma 18-35/1.8 Art - ocena ostrości
    By marek_bog in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-04-2016, 19:43
  2. Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 28-05-2015, 16:11
  3. D700 - pogorszenie AF na bocznych punktach
    By Toma in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 16-09-2013, 09:26
  4. Inny punkt ostrości na różnych punktach AF
    By pawulon in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 08-03-2011, 10:11
  5. 50/1.8 D i BF na wybranych punktach
    By coroner in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-02-2010, 13:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •