Close

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 56
  1. #11

    Domyślnie

    Typowa Sigma, pięknie rysuje...jak trafi. Masz front focus, rozwaz czy nie warto byłoby wprowadzić korekty w body
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Xavier80 Zobacz posta
    Typowa Sigma, pięknie rysuje...jak trafi. Masz front focus, rozwaz czy nie warto byłoby wprowadzić korekty w body
    Korekta w body daje efekty dopiero na 20+ (a to maksymalna wartość korekty). Dodatkowo, przy skorygowaniu AF na skrajnym (na lewo) punkcie ostrości, FF pojawia się przy centralnym AF...
    Ostatnio edytowane przez p.szablewski ; 10-04-2016 o 23:40

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez p.szablewski Zobacz posta
    Korekta w body daje efekty dopiero na 20+ (a to maksymalna wartość korekty). Dodatkowo, przy skorygowaniu AF na skrajnym (na lewo) punkcie ostrości, FF pojawia się przy centralnym AF...
    Chyba po korekcie na centralnym masz wtedy BF. Cóż, pozostaje wysyłka do serwisu Sigmy.
    D750 | N 20-35/2.8D, N 28-70/2.8D, S 35/1.4 Art, N 85/1.4D | SB-910 | Flickr

  4. #14

    Domyślnie

    To o czym piszesz jest niemożliwe. Albo na centralnym miałeś wcześniej potężny front , większy niż na bocznym, albo ( jeżeli centralny trafiał w punkt) powinien być solidny bf po Twojej korekcie. Jest jeszcze trzecia opcja, masz wybrany zły tryb af i aparat decyduje za Ciebie na czym aktualnie ustawi ostrość ( Af-A ?)
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  5. #15

    Domyślnie

    Gdy miałem sprzęt Nikona i jasne obiektywy 1.4-1.8 to po pewnym czasie przestałem praktycznie używać punktów nie krzyżowych.
    W 90% przypadków wykorzystywałem dowolny ze środkowych.
    O ile w trybie AF-S przy dobrym oświetlenie to boczne na ogół trafiały to w AF-C były praktycznie nieprzewidywalne.
    Zresztą to dotyczy nie tylko Nikona.
    W Canonie 6D jest podobnie, jedyny środowy jest bardzo pewny, pozostałe to mniejsza lub większa loteria.

  6. #16

    Domyślnie

    Mam podobny problem tylko że z D7100 i tym obiektywem.
    Czasami sprawdza się zrobić serie 3-4 zdjęcia tego samego ujęcia i ze dwa są ok reszta nietrafiona - nie wiem z czego to wynika...

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Xavier80 Zobacz posta
    To o czym piszesz jest niemożliwe. Albo na centralnym miałeś wcześniej potężny front , większy niż na bocznym, albo ( jeżeli centralny trafiał w punkt) powinien być solidny bf po Twojej korekcie. Jest jeszcze trzecia opcja, masz wybrany zły tryb af i aparat decyduje za Ciebie na czym aktualnie ustawi ostrość ( Af-A ?)
    Tak, masz rację. Mam olbrzymi BF. Pytanie czy serwis rozwiąże ten problem? Ktoś wcześniej napisał już, że jeśli centralny punkt działa poprawnie to kalibracja i serwis nie pomoże. Ja bym jednak się kłócił gdyż obiektyw nie funkcjonuje w pełni poprawnie a w sklepie gwarantowano kompatybilność z moim modelem body.

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez p.szablewski Zobacz posta
    Tak, masz rację. Mam olbrzymi BF. Pytanie czy serwis rozwiąże ten problem? Ktoś wcześniej napisał już, że jeśli centralny punkt działa poprawnie to kalibracja i serwis nie pomoże. Ja bym jednak się kłócił gdyż obiektyw nie funkcjonuje w pełni poprawnie a w sklepie gwarantowano kompatybilność z moim modelem body.
    Czyli rozumiem, że po wprowadzeniu tej korekty, na centralnym ostrość ustawia Tobie za obiektem, a na bocznym jest wtedy w miarę ok? A jakiego trybu af używasz?
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Xavier80 Zobacz posta
    Czyli rozumiem, że po wprowadzeniu tej korekty, na centralnym ostrość ustawia Tobie za obiektem, a na bocznym jest wtedy w miarę ok? A jakiego trybu af używasz?
    Dokładnie tak. Używam AF-S.

  10. #20

    Domyślnie

    sprawdź w kilku ujęciach czy ten ff na bocznych jest powtarzalny i ślij do serwisu.
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. D7200 + Sigma 18-35/1.8 Art - ocena ostrości
    By marek_bog in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-04-2016, 19:43
  2. Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 28-05-2015, 16:11
  3. D700 - pogorszenie AF na bocznych punktach
    By Toma in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 16-09-2013, 09:26
  4. Inny punkt ostrości na różnych punktach AF
    By pawulon in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 08-03-2011, 10:11
  5. 50/1.8 D i BF na wybranych punktach
    By coroner in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-02-2010, 13:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •