Close

Strona 19 z 20 PierwszyPierwszy ... 917181920 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 181 do 190 z 199
  1. #181
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 774

    Domyślnie

    Jeśli te plenery mają istniec jako plenery nikoniarzy (a inaczej nie będzie dofinansowania) to muszą se tu pojawiać zdjęcia z nich.

    Zawsze na forum była taka tendencja, że ludzie pierw je czytali by się czegoś nauczyć, a potem gdy osiągają wyższy poziom wtajemniczenia to sobie odpuszczają, bo niewiele już mogą z tego miejsca wyciągnąć.
    Tak to było, jest i będzie. Nie mam złudzeń co o tego. Wypączkowaliśmy lata temu z nikoniarzy z tymi plenerami, a teraz grupa (uczestnicy pleneru znaczy się) się zrobiła eksterytorialna, że tak powiem. Z jednej strony to fajne że spotykają się sami swoi, ludzie którzy się znają i lubią, ale się wykruszamy. Ratuje nas za każdym razem tylko kilku nowych, bo tak trudno mi będzie utrzymać kworum potrzebne do tego by kolejna edycja się odbyła. Czasami się zastanawiam czy celowo nie chcecie nic pisać, po to by pozostawać wyłacznie w swoim towarzystwie
    No a z tym dofinansowaniem gdy na forum nie będzie z tego efektów to kicha. Zamiast to rozbudować i dokooptować fryzjerki, stylistę to wrócimy do jednej modelki aktowej.

    Na to czy (i jak) będą komentowane zdjęcia nie mamy wpływu. Ale ... w takim razie co wam to robi za róznicę? Będa komentowane - to OK. Miną bez echa - trudno. Ale wypada chociaż spróbować. Nie sądzę by nie było komentarzy. Prawie nie ma takich wątków. Jeśli elita będzie olewała wrzucanie zdjęć to jak ma się podnieść poziom forum? Gdyby ponad 20 uczestników pleneru pisało tu sobie to byłoby OK. Komentujcie się tu wzajemnie, na forum.

    Pytanie zasadnicze: Ile jest wpisów pod zdjęciami jakie wrzucacie na tajną grupę na FB? Kilka. I nie jest to omawianie zdjęcia, kompozycji itd, tylko wspominki sytuacji w jakich te fotki powstały. Taka prawda. Gdzie publikujecie te zdjęcia że są głebiej i lepiej komentowane? digart? Maxmodels? Nigdzie ich nie dajecie.

    (generalizuje - pare osób kilka zdjęć gdzieś tam wrzuca, ale większość - nie)
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 30-06-2016 o 00:48
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  2. #182

    Domyślnie

    Fajnie by było pooglądać zdjęcia z takich plenerów zwłaszcza jak się na nich nie jest, trochę to dziwne że się nie chcecie dzielić, ale to tak jakoś działa że ludzie nie chcą się dzielić, podobnie było po zlocie nikoniarzy, tylko nieliczni foty zamieszczali, a fociarzy było tylu że aż strach, a na wymianę fotek to chyba tylko zdjęcia poszły moje i Top'a, nikt więcej nie posłał, widać tak to działa
    D7000 |N18-105|N28-70|N70-210|N10-24|S17-50|SB26x2|SB910| |Soligor2x|Jupiter200|Helios44M5|
    Grecja2013
    klik 1) Zabawa w RAW'ki - weź udział
    klik 2) Zabawa "zadania tematyczne" - weź udział

  3. #183

    Domyślnie

    Wrzuciłem ....
    Czy mam je jeszcze gdzieś zamieścić ? (wiem że na twojwj stronce, ale do roboty spadam więc troszkę później to zrobię)

  4. #184

    Domyślnie

    Jacku. A grupowe gdzie jest?

    Powinno być w pierwszym poście tego wątku. http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=273059
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  5. #185

    Domyślnie

    Jacku (i reszta) na szybko bo czas goni Dostałem jak i reszta zjebkę ale z tego co widzę i wiem, problem nie jest nowy a podchodzisz do niego tak samo jak zawsze
    Jak Wiecie włosy straciłem tu na forum to już w obecnym bycie wnioski wyciągnąłem i podpowiadam rozwiązanie, które działa.

    Każdy po imprezie jest zobligowany do przysłania do jednej osoby kilka/kilkanaście swoich najlepszych zdjęć z imprezy. Jeżeli nie przyśle dostaje żółtą/czerwoną kartkę i ma bana na kolejny wypad. Ta osoba wybiera z tych zdjęć reprezentację zarówno tych zdjęć "ładnych" jak i tych backstage'owych. Nie 200, nie 300, nie 100 nawet (bo nikt nigdzie przez to nie przebrnie) ale powiedzmy 20-30 max. Do tego jedna osoba o lekkim piórze pisze relację. Następnie taka paczuszka jest wrzucana w jedno miejsce w netowym bycie i udostępniana przez wszystkich gdzie i jak się da. To ma sens. W świat idą foty i treść ogólnie zaakceptowana przez wszystkich uczestników i sam miodzik. Ludzie czytają, oglądają bez znudzenia, jarają się jak dzwonki i chcą wziąć udział next tajm - bo takie info na koniec relacji powinno być zawarte.
    Twoja propozycja zaś sprawi, że (oprócz tego, że dostaniesz w końcu wrzodów na żołądku) informacji o plenerze będzie dużo i w wielu miejscach ale... nie zawsze to będą zachęcające foty, nie zawsze to będą "fajne" dla wszystkich foty, nie zawsze to będą odpowiednie dla wszystkich informacje. Czasem takie działania sprawią, że wielu pomyśli - ale tam lipa była - dam sobie spokój. Do tego wiele osób nie powiąże zdjęć z imprezą. Nie dojdzie do tego gdzie kolejna itd. itp.

    Uważam zaś, że taka tajna grupa to mega sprawa. I fajnie to działa bo jesteśmy w swoim gronie i podglądamy co kto z nas w takich samych okolicznościach zrobił. Dodatkowo każdy kto nie był z nami mógłby sobie różne różniste wnioski wyciągnąć - po co to komu? My wiemy jak było a ludziom spoza byłoby ciężko opowiedzieć. I tak z tego co jest publiczne już się musiałem tłumaczyć.

    Finanse: Fotorelacja z imprezy - taka na wypasie - jedna i oficjalna to mega moc marketingowa. Kto będzie chciał i tak porobi sobie swoje galerie na swoich www, fb czy na forum ale fotorelacja to super baner reklamowy i to na pewno zadziała i na ludzi i na Jarka. O niego zaś podejrzewam, że martwić się nie musisz. Był - widział i byłby ślepy (a nie jest na pewno) gdyby nie zauważył jaka moc była tam na miejscu i ile osób wspaniale fotozabawowo spędzało czas. Na bank docenia udział wielu ważnych dla społeczności ludków, którzy co by nie mówić, ciągną ten wózek. Wesprzesz dobrze konia to wóz pojedzie, a o to przecież na forach chodzi Jak nie - to daj mi znać - poprowadzę "negocjacje" - w końcu się przyjaźnimy

    pozdro600 dla wszystkich

    PS. WŁAŚNIE! GDZIE JEST GRUPÓWKA??
    Serdecznie pozdrawiam
    www.hesja.pl

  6. #186

    Domyślnie

    Nie lękajcie się, wrzucajcie.
    D7100, Nikkor 50mm/1.8g, Sigma 10-20/4-5.6, Revuenon 135/2.8 | Sony RX100M3 | Raynox DCR-250 | Fuji X-T2, XF 18-55/2.8-4.0, XC 50-230/4.5-6.7, Stroboss 36F, K&F Nikon-Fuji adapter

  7. #187
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 774

    Domyślnie

    Powiedzcie mi czy robć plener jesienny?
    Będzie 25 chętnych? (5 grup 5 osobowych - mam dość kombinowania)
    W zeszłym roku na Jurę Karakowsko - Częstochowską sie nie uzbierała grupa.
    Hania ma termin w Ciechocinku 8-11 września.
    Ma nieco drożej niż przedtem i niż w Paradizo czy w Tucznie, ale to ze 20 zł/dzień
    Ma pokoje 1-osobowe
    Musze zdecydować szybko.
    Mamy 1,5 miesiąca, a Hania chce przedpłatę.
    Musiałbym zbierac wpłaty natychmiast. Nie wiem czy w 2-3 tygodnie uzbieram grupę.
    Wszyscy na wakacjach i pewnie wypruci z kasy
    Macie chęć na kolejny plener?
    Mnie zgasił jeden facet. Oczywiście taki co go nie było. Ale zawsze trace entuzjazm jak słysze głupie teksty.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 18-07-2016 o 20:05
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  8. #188

    Domyślnie

    ja jestem zawsze za, tylko nie zawsze mnie żona puszcza
    500px.com/kubasikorski

  9. #189

    Domyślnie

    Panie Jacku, jestem chetny, bilety jeszcze sa tanie, tylko nie wiem gdzie najlepiej poleciec, i czy ktos moglby mnie w srode zwinac z lotniska na miejsce


    --------
    no signature
    Sluzba niewybatozona z rana predko sie bisurmani
    www.smooth.photography/vs13

  10. #190

    Domyślnie

    8-11 to środek mojego jesiennego wyjazdu, więc w tym terminie ja odpadam. Za to wszystko co byłoby tydzień+ później - jestem na tak.
    ---
    Oper

Strona 19 z 20 PierwszyPierwszy ... 917181920 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Plener "modelkowy duży" CentrumMolo czerwiec 2013
    By Jacek_Z in forum Warsztaty i plenery
    Odpowiedzi: 168
    Ostatni post / autor: 02-07-2014, 21:01
  2. [ Portret ] Plener "modelkowy" Myślęcinek - Magda cz.4
    By fotomagik in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 16-05-2008, 12:28
  3. [ Portret ] Plener "modelkowy" Myślęcinek - Natalia odsłona druga
    By fotomagik in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 12-05-2008, 16:55

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •