Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Andrzej1974 Zobacz posta
    CS230 ma czujnik do autokorekcji => http://www.eizo.pl/monitor/coloredge-cs230/.

    Co do 1. kalibracji to doczytałem już, że potrzebny jest kalibrator. Ten, który jest w "promocyjniej" cenie wraz z CS30 tj. Datacolor Spyder5Express kosztuje 399 zł. Teraz myślę, czy kupować monitor z tym kalibratorem, czy wypożyczyć inny np. X-Rite i1DisplayPro za 1/3 tej ceny i samemu zrobić kalibrację wg. porady Xaviera. Poza tym w grę wchodzi jeszcze późniejsza rekalibracja - co ile ją się robi i czy wymaga za każdym razem użycia kalibratora czy może wystarczy do tego ColorNavigator, który jest dołączany z monitorem CS230?
    Ja bym w datacolor nie szedł. Przed zakupem trochę poczytałem opinii i zdecydowanie bardziej polecano x-rite ( ten i1 display pro to optimum z tego przedziału cenowego). Mając colornavigatora nie bedziesz miał potrzeby zdalnej kalibracji bo sam jej dokonasz bez problemu.
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  2. #12

    Domyślnie

    Ok, a co z rekalibracją, o którą wcześniej pytałem?

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Andrzej1974 Zobacz posta
    Ok, a co z rekalibracją, o którą wcześniej pytałem?
    O to zadba już wbudowany czujnik autokorekcji. Pod koniec pierwszej kalibracji wysuwa się on na chwilę aby pobrać dane i potem porównywać co wyznaczony okres godzin. Raz na x czasu można przecież znowu wynająć kolorymetr. Zakładając przy czujniku korekcyjnym taką potrzebę niech nawet raz na rok/ 2 lata ( co jest wątpliwe bo te monitory są bardzo stabilne), biorąc pod uwagę cenę wypożyczenia do ceny zakupu to taki zakup mógłby się zwrócić po jakichś 10-20 latach )

    Ta darmowa usługa kalibracji to moim zdaniem taki zwykły chwyt marketingowy.
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  4. #14

    Domyślnie

    Przeważa opinia, że ten Datacolor może pogorszyć tylko sprawę. Kalibrację robi się we współczesnych monitorach co ok 1 rok. Z założenia po kalibracji czujnik cs230 powinien trzymać zadane parametry. Nie znam opinii na ile zapewnia on rzeczywistą zgodność ze wzorcem.

  5. #15

    Domyślnie

    Trochę poczytałem i... Datacolor Spyder5 nie ma za dobrych opinii więc go odpuszczam. Co do rekalibracji to też różnie piszą: od 3 miesięcy aż po 2-3 lata. W zależności od przepracowanych na monitorze godzin.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Kalibracja Eizo
    By szymonnet in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-04-2015, 00:39
  2. Kalibracja monitra EIZO CS230
    By raftik in forum Komputery
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 21-11-2014, 23:51
  3. Kalibracja Eizo FlexScan SX2262W
    By szarymak in forum Komputery
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 31-03-2011, 23:38
  4. Kalibrcja sprzętowa monitorów EIZO
    By Jarkod in forum Komputery
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-01-2011, 13:00
  5. Eizo S2243 - kalibracja?
    By Leatherface in forum Komputery
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-02-2010, 11:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •