Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1

    Domyślnie Zdalna kalibracja monitorów EIZO

    Co myślicie o darmowej, zdalnej kalibracji monitorow EIZO jak w poniższym linku? Czy taka kalibracja ma sens czy lepiej zapłacić komuś, kto przyjedzie i zrobi to porządnie?

    http://www.eizo.pl/wydarzenia/eizo-o...cje-monitorow/
    Nikon

  2. #2

    Domyślnie

    Eizo dodaje w pakiecie colornavigatora za free, wiec można wypożyczyć i1 display pro za kilkadziesiąt zł i spokojnie skalibrować pod własne potrzeby i warunki. Ja tak zrobiłem i jestem zadowolony.
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Xavier80 Zobacz posta
    Eizo dodaje w pakiecie colornavigatora za free, wiec można wypożyczyć i1 display pro za kilkadziesiąt zł i spokojnie skalibrować pod własne potrzeby i warunki. Ja tak zrobiłem i jestem zadowolony.
    Gdzie kupiłeś i1 Display Pro za kilkadziesiąt złotych?
    Ps. Doczytałem, że wypożyczyłeś To jest spoko sposób, jak monitor ma czujnik, a nie każdy ma niestety.

  4. #4

    Domyślnie

    Nie, na kupno żałowałem kasy nawet jak nie ma czujnika to chyba i tak powinien dość stabilnie trzymać parametry, a raz w roku można ponownie wypożyczyć. Kwestia jaki model Andrzej rozważa i do jakich zastosowań
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  5. #5

    Domyślnie

    Na poważnie rozważam CS230 i trafiłem na obecną promocję w EIZO. Tylko ta zdalna kalibracja mnie zastanawia oraz zakup tego kalibratora, co dodatkowo podnosi końcową cenę. Taniej i chyba lepiej - tak mi się wydaje - byłoby kupić sam monitor i ew. wypożyczyć kalibrator lub zlecić to komuś, kto to robi.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Andrzej1974 Zobacz posta
    Na poważnie rozważam CS230 i trafiłem na obecną promocję w EIZO. Tylko ta zdalna kalibracja mnie zastanawia oraz zakup tego kalibratora, co dodatkowo podnosi końcową cenę. Taniej i chyba lepiej - tak mi się wydaje - byłoby kupić sam monitor i ew. wypożyczyć kalibrator lub zlecić to komuś, kto to robi.
    To CS230 ma akurat ten czujnik, o którym mowa. Myślę, że temat bez problemu ogarniesz sam colornavigatorem , to prosty i bardzo intuicyjny program. Instalujesz z płyty CN, spinasz po usb monitor z komputerem, podpinasz tez kalibrator do portu usb monitora, uruchamiasz CN, wybierasz "cerate new profile" nazywasz go jak chcesz i klikasz dalej, następnie masz kalibrację dane dla kalibracji, domyślnie masz ustawione "monitor native" co jest ok, ustawiasz jasność (domyślnie jest 80cd), temperaturę (domyślnie 6500K), i gamę 2,2, dodatkowo ostatni wskaźnik (chyba poziom świecenia czerni) zostawiasz domyślnie, czyli na min i klikasz next, przekładasz kolorymetr na wskazane miejsce i wciskasz "proceed". Czekasz aż wymieli kolory, po wszystkim rozwijasz z prawej strony zakładkę i ustawiasz czujnik co ile godzin chcesz aby dokonywał korekcji/pomiaru. I po wszystkim.
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  7. #7

    Domyślnie

    Monitory serii CS nie mają wbudowanego czujnika autokorekcji, dopiero CX to ma.
    A co do kalibracji zdalnej w promocji EIZO. I tak musisz mieć kalibrator. Jak go już masz to sama procedura jest bardzo prosta, jak to opisał Xavier.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Reanoe Zobacz posta
    Monitory serii CS nie mają wbudowanego czujnika autokorekcji, dopiero CX to ma.
    A co do kalibracji zdalnej w promocji EIZO. I tak musisz mieć kalibrator. Jak go już masz to sama procedura jest bardzo prosta, jak to opisał Xavier.
    Nie mają, aczkolwiek cs230 jest tu wyjątkiem i on ten czujnik posiada.
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  9. #9

    Domyślnie

    A przepraszam, faktycznie.

  10. #10

    Domyślnie

    CS230 ma czujnik do autokorekcji => http://www.eizo.pl/monitor/coloredge-cs230/.

    Co do 1. kalibracji to doczytałem już, że potrzebny jest kalibrator. Ten, który jest w "promocyjniej" cenie wraz z CS30 tj. Datacolor Spyder5Express kosztuje 399 zł. Teraz myślę, czy kupować monitor z tym kalibratorem, czy wypożyczyć inny np. X-Rite i1DisplayPro za 1/3 tej ceny i samemu zrobić kalibrację wg. porady Xaviera. Poza tym w grę wchodzi jeszcze późniejsza rekalibracja - co ile ją się robi i czy wymaga za każdym razem użycia kalibratora czy może wystarczy do tego ColorNavigator, który jest dołączany z monitorem CS230?
    Nikon

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Kalibracja Eizo
    By szymonnet in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-04-2015, 00:39
  2. Kalibracja monitra EIZO CS230
    By raftik in forum Komputery
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 21-11-2014, 23:51
  3. Kalibracja Eizo FlexScan SX2262W
    By szarymak in forum Komputery
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 31-03-2011, 23:38
  4. Kalibrcja sprzętowa monitorów EIZO
    By Jarkod in forum Komputery
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-01-2011, 13:00
  5. Eizo S2243 - kalibracja?
    By Leatherface in forum Komputery
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-02-2010, 11:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •