Close

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 62
  1. #11

    Domyślnie

    Nikon 20mm to swietne szklo. Mialem poczatkowo uwagi do jakosci wykonania - lekki plastik nie koliduje z cena ale w uzytkowaniu bez zarzutu. Af szybki, minimalnie wolniejszy niz 35 1.8g i ostrosc porownywalna z 35mm 1.8g. Bardzo fajna plastyka no i latwosc instalacji filtrow jest wazna jesli ktos uzywa fitrow.
    "Dico tibi verum, libertas optima rerum;
    Nunquam servili sub nexu vivito, fili."

  2. #12

    Domyślnie

    Nikkor AFS 20/1.8 świetne szkło, szybki af. Jedyna wada to niestety plastikowa obudowa ( słabiutki ten plastik) no ale za to mało waży. I wymaga filtrów 77.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  3. #13

    Domyślnie

    Ja staram sie przesiasc na 77mm i pierscienie posrednie do innych obiektywow wiec 77mm to plus dla mnie.
    "Dico tibi verum, libertas optima rerum;
    Nunquam servili sub nexu vivito, fili."

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czupacabra Zobacz posta
    Nikkor AFS 20/1.8 świetne szkło, szybki af. Jedyna wada to niestety plastikowa obudowa ( słabiutki ten plastik) no ale za to mało waży. I wymaga filtrów 77.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Czy komuś ta plastikowa obudowa kiedyś strzeliła? Tyle słyszę o tej tandetnej i nie do przyjęcia plastikowości obudów... Obiektyw jest świetny i lekki!

  5. #15

    Domyślnie

    Pewnie nikomu ale jak płacisz 3 tys za obiektyw to spodziewasz się lepszych gatunkowo materiałów niż gorszych. Ja z tego obiektywu jestem bardzo zadowolony.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  6. #16

    Domyślnie

    Aktualnie jestem na urlopie ale wrzuce pare fotek z tego szkla z dzisiejszego spaceru w przyszlym tygodniu. Moim zdaniem plastyka tego szkla jest bardzo przekonywujaca i pod warunkiem ze motyw jest ciekawy ja nie widze wielkich roznic w porownaniu z zeissem 21mm. Inne odwzorowanie i kolory ale imho wcale nie jest gorszy. Moze trafila mi sie dobra sztuka. Nie wiem jak jest z powtarzalnoscia parametrow tego szkla.
    "Dico tibi verum, libertas optima rerum;
    Nunquam servili sub nexu vivito, fili."

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bryk77 Zobacz posta
    Mnie też czeka zakup czegoś szerokiego. Długo się łasiłem na Nikkora 20/1.8G, ale jakoś mi przeszło gdy się pojawił Tamron 15-30VC. Mając do wybory Sigmę i Tamrona wolałbym chyba Tamrona - zakres i stabilizacja przemawiają na korzyść tego drugiego. Oba mają wypukłą przednią soczewkę i oba są duże i ciężkie.
    Minusem jest bardzo niepewny i wolny AF.Miałem testowałem na weselu.Przy statycznych ujęciach jeszcze ujdzie ale na sali sobie nie radzi.A wydać 4700 na obiektyw który posłuży tylko na kilka strzałów podczas błogosławieństwa, w kościele i na plenerze raczej szkoda kasy.

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jastrząb Zobacz posta
    Czy komuś ta plastikowa obudowa kiedyś strzeliła? Tyle słyszę o tej tandetnej i nie do przyjęcia plastikowości obudów... Obiektyw jest świetny i lekki!
    Miałem ostatnio mały wypadek podczas wycieczki w góry. Potknąłem się i pokoziołkowałem się kilka metrów w dół. Bilans po upadku podejrzenie złamania kończyn. Pęknięte magnezowe body aparatu a "plastikowa" 20stka tylko po rysowana. jakbym miał do wyboru ten plastik czy cos cięższego to nawet bym się nie zastanawiał. Podczas aktywnych wyjazdów każdy gram ma znaczenie.
    Nikon

  9. #19

    Domyślnie

    Dzisiaj dostałem do testów N20/1,8 z NPS i jestem pozytywnie zaskoczony. Mam od bodaj 4 lat 28/1,8 więc budowa mnie nie przeraża. 28 ostro pracuje od lat i żyje. Obrazowanie 20 stki jest bardzo dobre, nieźle korygowana dystorsja, ostro i chyba dość szybko ( za krótko na ocenę). Prawdopodobnie najbliższy nabytek to będzie ta stałka. Z sigmami mam problem. Styczność z ,przedartowymi'' wyrabia dystans. Arty są ok, ale wagowo dla mnie odpadają. Na zleceniu też każdy gram ma znaczenie dla mnie. Dlatego m.in do dziś nie zdecydowałem się na przesiadkę ze 180/2,8 na 70-200 VRII choć jest ultra genialnym szkłem. Ale waży koszmarnie dużo. Wolę duuużo wolniejszy, ale też świetnie obrazującą lekką i małą stałkę choć 180 to specyficzna ogniskowa to uwielbiam ją.

  10. #20

    Domyślnie

    N20 bdb wypada w testach
    Wg niektórych opinii jeden z lepszych w linii 1.8G
    R | 35 | 50 | 135

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Sigma 10-20 4-5,6 czy Nikkor 18-70 3,5-5,6
    By radek35 in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-07-2014, 20:14
  2. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 27-07-2013, 16:41
  3. 20 mm f/2,8D AF NIKKOR czy Sigma 20 F1.8 EX DG ASP RF
    By Luk10 in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 25-12-2012, 18:52
  4. Nietypowe dylematy - Sigma 10-20 czy Nikkor 85D
    By Michał44 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 23-08-2012, 19:34
  5. nikkor 20 2.8 vs sigma 20 1.8
    By jasiu102 in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 27-09-2009, 13:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •