Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie foto przez teleskop

    Witam, dostało mi się w posiadanie teleskop reflektorowy i pomyślałem sobie, żeby popróbować robić zdjęcia za jego pomocą (myślę o księżycu). Czy może mi ktos z Was podpowiedzieć jaki osprzęt do D200 potrzeba, żeby go połączyć z tym teleskopem ?? Pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    witam jeśli z irlandii piszesz to zapewne masz celestona do nich jeśli dobrze pamiętam jest przejściówka na T mount
    na stronie producenta Celestona są opisy a potem to i łatwo cennik znaleźć - kiedyś szukałem pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    Witam,
    jako że astronomia to jest właściwie moja dziedzina to chętnie służę pomocą

    Najlepiej będzie zanim zaczniesz zabawę poczytać trochę na forach o astro:

    www.astro-forum.org
    www.astromaniak.pl
    www.astro4u.net

    Prawdą jest i ukrywać nie zamierzam, że do astrofoto przeważnie używa się Canonów.. ale skoro to ma być tylko zabawa to spokojnie można się bawić

    Pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez DawidK Zobacz posta
    Prawdą jest i ukrywać nie zamierzam, że do astrofoto przeważnie używa się Canonów.. ale skoro to ma być tylko zabawa to spokojnie można się bawić
    Nie mam nic do Canona, ale chciałbym jednak poznać powody dlaczego akurat Canona?
    D7100 + N18-70 f3.5-5.6 + N50 f1.8 + N55-200VR + Metz48AF1

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez DawidK Zobacz posta
    Witam,
    jako że astronomia to jest właściwie moja dziedzina to chętnie służę pomocą

    Najlepiej będzie zanim zaczniesz zabawę poczytać trochę na forach o astro:

    www.astro-forum.org
    www.astromaniak.pl
    www.astro4u.net

    Prawdą jest i ukrywać nie zamierzam, że do astrofoto przeważnie używa się Canonów.. ale skoro to ma być tylko zabawa to spokojnie można się bawić

    Pozdrawiam
    Ksieżyc jest dość jasny, więc raczej nie będzie wymagał ekspozycji rzędu 5 minut.

  6. #6

    Smile

    Cytat Zamieszczone przez shadowArt Zobacz posta
    Nie mam nic do Canona, ale chciałbym jednak poznać powody dlaczego akurat Canona?
    Bo mają

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez milo_ja Zobacz posta
    Ksieżyc jest dość jasny, więc raczej nie będzie wymagał ekspozycji rzędu 5 minut.
    Fakt, zapędziłem się . Już myślałem, że autor wątku zamierza bawić się w foto mgławic, galaktyk. Do Księżyca, Słońca (oczywiście z odpowiednim zabezpieczeniem!) nie będzie to miało znaczenia.

    Pozdrawiam

  8. #8

    Domyślnie

    canon 20d wersja chyba "a"
    Nie robię nic za darmo i proszę nie proś mnie o to. Za darmo pracują podobno niektórzy fotografowie.
    autor=posiadacz praw autorskich=właściciel zdjęcia, jeżeli sam możesz sprzedać zdjęcie jesteś jego autorem, w każdym innym przypadku nie.

  9. #9

    Domyślnie

    Prawdą jest i ukrywać nie zamierzam, że do astrofoto przeważnie używa się Canonów.. ale skoro to ma być tylko zabawa to spokojnie można się bawić

    Pozdrawiam[/QUOTE]

    chodzi o rodzaj matrycy?
    D200 T17-50 N60 N80-200 i jeszcze troszkę...

  10. #10

    Domyślnie

    Na dłuższych czasach przy dużych czułościach Canon ma znacznie mniejsze szumy.

    Pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •